AKTUÁLNĚ / Počasí

14.1.2013- aktualizováno: 14. 1. 2013 10:28:36

Meteorologové očekávají, že dnes napadne až 20 centimetrů sněhu

Meteorologové odhadují, že na některých místech by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu. Teploty budou pod nulou.

Pozor, ženou se na nás přívaly sněhu! V pondělí bude převážně zataženo a skoro celý den bude chumelit. Sněžení se přihnalo brzy ráno od jihu a jihovýchodu. Až večer se dočkáme od jihozápadu ustávání srážek.

Nejvyšší teploty vystoupí jen na -5 až -1 °C, na jihovýchodě až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C, v Beskydech kolem -3 °C. Vát bude mírný jihovýchodní, postupně jižní vítr 2 až 5 m/s.

"Nová sněhová pokrývka bude 2 až 10 cm, na Moravě a ve Slezsku 5 až 15 cm," upozorňuje web Českého hydrometeorologického ústavu. Podle konkurenčního Meteopressu ale může na některých místech napadnout až 20 centimetrů nového sněhu.

Tlaková tendence: zpočátku slabý, postupně mírný pokles
Rozptylové podmínky: většinou dobré

Výhled počasí podle Českého hydrometeorologického ústavu:

Úterý
Bude oblačno až zataženo, zpočátku místy později četnější sněžení. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, na jihovýchodě a východě Moravy až 0 °C. Vát bude slabý východní vítr 1 až 4 m/s.

Středa
Ve středu bude oblačno až zataženo, místy meteorologové očekávají občasné sněžení. Nejnižší noční teploty budou -2 až -6 °C, v západní polovině Čech -6 až -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo -4 až 0 °C. Vát bude slabý, zpočátku proměnlivý, postupně severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Čtvrtek
Čtvrteční počasí přinese zataženo až oblačno, místy bude občas sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat okolo -3 až -7 °C, na západě Čech místy kolem -10 °C, Nejvyšší denní teploty budou -6 až -2 °C. Vát bude mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Výhled na pátek až pondělí
Od pátku bude zataženo až oblačno s občasným sněžením. Přechodně bude i polojasno. Nejnižší noční teploty budou -6 až -11 °C, při zmenšené oblačnosti až kolem -14 °C. Nejvyšší denní teploty budou -7 až -2 °C.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava snímků známých českých fotografů v mázhauzu připomíná přelomové okamžiky československých dějin

Putovní výstava snímků předních českých fotografů s názvem Od pražského jara k sametové revoluci je od soboty 26. října ke zhlédnutí v mázhauzu plzeňs

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA