KULTURA / Hudba

10.10.2009

V brněnské Hale Vodova vystoupí Samantha Foxová a Michal David

BRNO

Britská zpěvačka Samantha Foxová se představí společně s českým popovým zpěvákem Michalem Davidem dnes večer v brněnské Hale Vodova. Návštěvníci koncertu Foxové a Davida uslyší nejznámější hity obou interpretů.

Jejich skladby se nesmazatelně zapsaly do historie disko hudby 80. let. Zatímco Foxová vydala své první album Touch me v roce 1986, Michal David již v roce 1980.

Londýnská rodačka Samantha Foxová zahájila kariéru jako modelka už ve svých 16 letech. O čtyři roky později prorazila se svým debutem Touch me (I want your body). Titulní skladba z debutové desky se umístila na nejvyšších příčkách hitparád po celém světě. Mezi její hity také patří Do Ya Do Ya (Wanna Please Me), Nothing´s Gonna Stop Me Now, I Surrender, Naughty Girls či cover verze skladby I Only Wanna Be With You, kterou v roce 1963 nahrála Dusty Springfieldová. Foxová má i zkušenosti s herectvím. Objevila se například ve filmech Rock Dancer, It´s Been Real či The Match.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil v roce 1960. Po vystudování konzervatoře krátkou dobu koketoval s jazzem, ale poté se přidal ke skupině Kroky Františka Janečka. Proslavil se především popovými skladbami, z nichž některé zazněly i ve filmech Láska z pasáže, Vítr v kapse, Discopříběh 1 a 2. Po roce 1989 jeho věhlas na nějakou dobu opadl, v druhé polovině 90. let minulého století se mu podařil návrat, podpořený i komponováním hudby k muzikálům.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň doma porazila Slavii a stáhla manko na tři body

V útoku Plzně nastoupil Tomáš Chorý, který trenérovi tuto důvěru ještě před pauzou splatil vedoucí brankou. Slávisté pak dostali viktoriány zejména

Post

Jak lze naskládat celoživotní vzpomínky do jednoho malého kufříku ukázali senioři v Dobřanech

Po téměř roční přípravě, celé řadě společných sezení a tvoření, spatřila světlo světa výstava s názvem Vzpomínkové kufříky.

Post

Plzeň doma porazila Záhřeb, hrdinou se stal Pernica

Viktoriáni v druhém poločase otočili vývoj utkání proti Dinamu Záhřeb a chorvatského soupeře porazili 2:1. Hrdinou zápasu se stal Luděk Pernica, který

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA