KULTURA / Hudba

10.10.2009

V brněnské Hale Vodova vystoupí Samantha Foxová a Michal David

BRNO

Britská zpěvačka Samantha Foxová se představí společně s českým popovým zpěvákem Michalem Davidem dnes večer v brněnské Hale Vodova. Návštěvníci koncertu Foxové a Davida uslyší nejznámější hity obou interpretů.

Jejich skladby se nesmazatelně zapsaly do historie disko hudby 80. let. Zatímco Foxová vydala své první album Touch me v roce 1986, Michal David již v roce 1980.

Londýnská rodačka Samantha Foxová zahájila kariéru jako modelka už ve svých 16 letech. O čtyři roky později prorazila se svým debutem Touch me (I want your body). Titulní skladba z debutové desky se umístila na nejvyšších příčkách hitparád po celém světě. Mezi její hity také patří Do Ya Do Ya (Wanna Please Me), Nothing´s Gonna Stop Me Now, I Surrender, Naughty Girls či cover verze skladby I Only Wanna Be With You, kterou v roce 1963 nahrála Dusty Springfieldová. Foxová má i zkušenosti s herectvím. Objevila se například ve filmech Rock Dancer, It´s Been Real či The Match.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil v roce 1960. Po vystudování konzervatoře krátkou dobu koketoval s jazzem, ale poté se přidal ke skupině Kroky Františka Janečka. Proslavil se především popovými skladbami, z nichž některé zazněly i ve filmech Láska z pasáže, Vítr v kapse, Discopříběh 1 a 2. Po roce 1989 jeho věhlas na nějakou dobu opadl, v druhé polovině 90. let minulého století se mu podařil návrat, podpořený i komponováním hudby k muzikálům.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Třinec bude druhý rok po sobě bojovat o zlato, Plzeň zůstala krok od finále

Již počtrnácté v historii české hokejové extraligy se stalo, aby tým prohrál úvodní dva zápasy série na čtyři vítězství hrané na domácím ledě. Poprvé

Post

Infarktový zápas pro Oceláře

Až v devátém utkání mezi Třincem a Plzní v této sezóně bylo zlomeno pravidlo, podle kterého vyhrávali vždy hostující hokejisté.

Post

I osmý letošní duel Plzně s Třincem patří hostům

Třinec zvládl také druhé utkání semifinále na ledě plzeňské Škody. Díky druhé třetině dokázal zvítězit 4:3 a srovnal stav série na 2:2.

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA