KULTURA / Hudba

10.10.2009

V brněnské Hale Vodova vystoupí Samantha Foxová a Michal David

BRNO

Britská zpěvačka Samantha Foxová se představí společně s českým popovým zpěvákem Michalem Davidem dnes večer v brněnské Hale Vodova. Návštěvníci koncertu Foxové a Davida uslyší nejznámější hity obou interpretů.

Jejich skladby se nesmazatelně zapsaly do historie disko hudby 80. let. Zatímco Foxová vydala své první album Touch me v roce 1986, Michal David již v roce 1980.

Londýnská rodačka Samantha Foxová zahájila kariéru jako modelka už ve svých 16 letech. O čtyři roky později prorazila se svým debutem Touch me (I want your body). Titulní skladba z debutové desky se umístila na nejvyšších příčkách hitparád po celém světě. Mezi její hity také patří Do Ya Do Ya (Wanna Please Me), Nothing´s Gonna Stop Me Now, I Surrender, Naughty Girls či cover verze skladby I Only Wanna Be With You, kterou v roce 1963 nahrála Dusty Springfieldová. Foxová má i zkušenosti s herectvím. Objevila se například ve filmech Rock Dancer, It´s Been Real či The Match.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil v roce 1960. Po vystudování konzervatoře krátkou dobu koketoval s jazzem, ale poté se přidal ke skupině Kroky Františka Janečka. Proslavil se především popovými skladbami, z nichž některé zazněly i ve filmech Láska z pasáže, Vítr v kapse, Discopříběh 1 a 2. Po roce 1989 jeho věhlas na nějakou dobu opadl, v druhé polovině 90. let minulého století se mu podařil návrat, podpořený i komponováním hudby k muzikálům.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA