SPORT / Hokej

Popis: Matěj Machovský vyráží střelu Ihnančáka.
Matěj Machovský vyráží střelu Ihnančáka.
16.1.2017

Velké drama přineslo indiánům proti Spartě bod

PLZEŇ / PRAHA

Parádní hokejová bitva se strhla při nedělním podvečeru na západě Čech, nakonec si oba celky body dělily a bonusový putuje do Prahy.

Opatrný úvod přinesl vážnější šanci až při početní výhodě indiánů, nikoliv však na domácí straně. Všem na ledě totiž pláchl Forman a od gólu jej zastavil po kličce do forhendu až Machovského pravý beton. Naopak levý zase vytasil Škarek na druhé straně, když se mezi kruhy zjevil Vondráček. Gólové parametry měla i dělovka Čerešňáka pár kroků za modrou, hostující gólman musel do akce povolat vyrážečku. V situaci dva na jednoho zahrozil také Kracík, který řádně provětral ramenní chránič gólmana Sparty. V závěru úvodního dějství se naopak musel mít na pozoru Machovský. Nejprve zlikvidoval šanci osamoceného Kumstáta na brankovišti, po chvilce si sjel mezi kruhy Gernát, skóre se však v úvodní části již nezměnilo.

Prostřední třetinu odšpuntoval svou dělovkou z mezikruží Lev, na Škarka si však nepřišel, stejně jako po chvilce nadvakrát Hrnka na brankovišti a Kubalík z pravého kruhu. Na druhé straně se osmělil Cingel, který z levé strany donutil Machovského k zákroku betonem. V ještě větší šanci se za nedlouho poté zjevil Řepík pálící z první po križné přihrávce napříč pásmem, minul však zařízení. V polovině utkání domácí obrana chybovala a Pulpán hasil únik Petra Vrány jen za cenu faulu. Forvard Sparty trestné střílení proměnil se štěstím, když puk přešel brankovou čáru až po dotyku s tyčkou i výstrojí domácího gólmana - 0:1. Modrobílí navíc během chvilky putovali dvakrát do čtyř a Pražané trestali. Velký závar spustili před domácí svatyní Vrána s Hlinkou a dílo zkázy pro Západočechy dokonal u levé tyče sjíždějící Lukáš Pech - 0:2. Indiáni odpověděli těsně před druhou sirénou. Tomáš Vondráček si vyjel zpoza branky až před ní a našel mezírku v postavení Škarka - 1:2.

V poslední dvacetiminutovce jako první zahrozili hosté. Cingel dostal příliš prostoru mezi kruhy a pořádně protáhl Machovského. Domácí o sobě dali vědět po tečované střele Hrnky z levého kruhu, která skončila na Škarkově vyrážečce. Před gólmanem Sparty se vzápětí zjevil Kratěna, zamířil však o kousíček nad. Diváky zvedla ze sedaček i povedená teč Indráka Čerešňákovy pobídky od modré, brankář hostí ovšem zvládl bravurně zakročit betonem. Ty sklapl včas i proti Kubalíkovi, který v situaci tři na dva vypálil z pravé strany. Poté to již indiánům vyšlo a kdo jiný než nejlepší kanonýr soutěže mohl protrhnout domácí střeleckou smůlu. Dominik Kubalík se dostal k puku na brankovišti a naložil s šancí s bravurou - 2:2. Další malé vítězství zaznamenal pro modrobílé Lev, který se pěstně utkal s Emingerem a svého soka poměrně jasně skolil.

V prodloužení se nejprve do úniku dostal Pech, střela mezi betony ale na Machovského neplatila. Na druhé straně se zase utrhl Čerešňák, ani on ale nerozhodl. To se povedlo až tři vteřiny před koncem Jaroslavu Hlinkovi, který využi ldorážkou velký zmatek před domácí svatyní - 2:3.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) – 33. P. Vrána (TS), 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána)
Rozhodčí: Polák, Pražák – Kotlík, Zíka
Vyloučení: 10:10, navíc Lev (PLZ) a Eminger (SPA) oba os. 10 min. trest
Využití: 0:1
Diváci: 6079

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Němeček, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák, Frühauf – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Kracík, Hrnka – Kodýtek, Koreis, Vondráček.

HC Sparta Praha: Škarek (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Gernát, Švrček, Barinka, Piskáček, Kalina – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

Autor / zdroj: Vojtěch Honzík / hcskoda.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slovácko prohrálo v Plzni

Domácí Viktoria Plzeň dokázala zvítězit brankami Krmenčíka a Bakoše z pokutového kopu. Domácí si upevnili své postavení na čele ligové tabulky, kterou

Post

Celorepubliková velikonoční preventivní dopravně bezpečnostní akce

Již tradičně v období velikonočních svátků policisté zvýší svoji přítomnost na cestách. Letos bude celorepubliková velikonoční preventivní dopravně be

Post

O výhře Viktorie nad Hradcem rozhodla povedená standardní situace

Votroci na domácím hřišti podali proti vedoucímu celku tabulky dobrý výkon. O tom, že všechny body i přesto poputují na západ Čech rozhodla jediná bra

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu