SPORT / Hokej

Popis:
21.1.2019

Ve strhujícím utkání v Třinci zvítězila Plzeň

TŘINEC / PLZEŇ

Oceláři neprodloužili vítěznou šňůru na domácím ledě, po nájezdech podlehli plzeňským hokejistům. Bodová série Třince na domácím ledě ale trvá – Oceláři popatnácté za sebou na domácím kluzišti získali aspoň bod.

První třetina utkání mezi Oceláři a plzeňskou Škodovkou nabídla výborný hokej a řadu zajímavých situací na obou stranách. Již v první minutě byli před Miltchakovem domácí, když se Gernát snažil dorážet Krajíčkovu střelu. První velkou šanci na straně Plzně měl v páté minutě Preisinger, který se zcela sám zjevil před Hrubcem, ale svou dorážkou třineckým brankářem vyražené střely netrefil prostor vymezený třemi tyčemi. Úvodní velkou příležitost na třinecké straně měla dvojice Cienciala – Dravecký, která ujela do situace dva na jednoho. Cienciala našel Draveckého, jeho střelu brankář Plzně vyrazil a následně se po volném puku natahoval první jmenovaný, ale neúspěšně.

Třinečtí skóre neotevřeli, tak udeřilo na druhé straně. Obránce Lukáš Kaňák si nikým nehlídán sjel od modré čáry na levý kruh a přesnou Kracíkovu příhru zpoza branky proměnil v úvodní gól. Trvalo to něco přes dvě minuty a bylo to o dvě branky. Akce byla podobná, tentokrát z rohu před brankoviště poslal puk Němec. Se svoji šancí neuspěl Kratěna, Hrubec ale puk nepřikryl a z předbrankového prostoru jej do sítě poslal Jaroslav Kracík. Velkou šanci snížit měl Bukarts, který v útočném pásmu vybojoval puk, podržel jej, najel si mezi kruhy, ale pak minul branku. Sníženo bylo až poté, co Ondřej Kovařčík zavezl puk do pásma, nechal jej na modré Davidu Musilovia jeho projektil zapadl až do sítě. Velkou šanci navýšit vedení opět na dvoubrankové měli hosté v závěru, když byl jako první v zápase vyloučen Hrňa. Indiáni sice vyvinuli značný tlak na třineckou branku, ale prakticky bez střelby, navíc se dopustili útočného faulu a na závěrečné sekundy první třetiny dali Třinci možnost dýchat trochu volněji.

Jestliže první třetina nabídla kvalitní extraligovou podívanou, druhá část hry v tomto trendu nezůstala nic dlužna. Třinečtí na začátku prostřední dvacetiminutovky dohrávali početní převahu, zbývala jim ještě necelá minuta. Situaci pěti proti čtyřem využili po půlminutě, když puk putoval od pravého mantinelu od Hrni, na levou stranu, kde byl Růžička, rychle před brankoviště, odkud hůl Tomáše Marcinka zvedla kotouč do horních pater Miltchakovovy branky. Hosté mohli zápas přehoupnout opět na svou stranu v polovině sedmé minuty, když byl vyloučen Musil, ale hned po čtyřech sekundách putoval za katr i Kracík. V těchto necelých dvou minutách hry čtyř proti čtyřem jsme viděli několik jasných šancí. Sám na Miltchakova jel Marcinko, ale nedotáhl kličku do bekhendu k úspěšnému konci. Bekhendem se v bezprostřední blízkosti běloruského brankáře neprosadil ani Doudera a hned z protiútoku tváří v tvář Hrubcovi nezaváhal Petr Straka.

Ihned po třetí vstřelené brance mohli hráči Plzně navýšit vedení na dvoubrankové. Hybridního icingu využil k zisku kotouče Preisinger a následně kličkou překonal Hrubce. Puk ale po ledě poslal pouze do tyče třinecké branky. Následovala další vyloučení – na trestnou lavici šel Cienciala, ale hosté opět neodehráli přesilovku celou. Vyloučit se totiž nechal Vojtěch Němec. Ale ani v této pasáži hry, ani v následující kompletní přesilovce Ocelářů po vyloučení Straky se nic zajímavého neurodilo. Vyrovnat se Třineckým podařilo tři a půl minuty před pauzou. Chmielewski z levého křídla dal na modrou na Rotha, který si povytáhl Miltchakova z branky, poslal puk do brankoviště a odtud jej za čáru dorazil Aron Chmielewski. Oceláři dal kuli železo, dokud bylo žhavé. Hned vzápětí Galvinšovu tečovanou střelu od modré vyrazil plzeňský brankář s velkými obtížemi a gól nepadl ani po obrovském tlaku Polanského formace v předposlední minutě.

Třetí část hry nezačala v takovém tempu, v jakém končila druhá třetina, ale hosté si mohli vedení vzít zpět hned v úvodu. To se před Hrubce dostal Pour. Při situaci byl zahákován Krajíčkem a hosté tak měli k dispozici přesilovou hru. Jednalo se o první kompletní přesilovku, kterou Škodovka v zápase sehrála. Tentokrát hráči Škody do početní převahy, kterou sehráli velmi dobře a aktivně, začlenili i střelbu. Na druhé straně se mohlo skóre měnit po akci Draveckého se Svačinou. První jmenovaný střílel a druhý dorážel jen do Miltchakovových betonů. Prakticky z protiakce skórovali hosté. Petr Straka střílel z levé strany, trefil tyč, následně poslal puk do brankoviště zpoza branky a za dezorientovaného Hrubce jej dorazil Peter Čerešňák.

Vedení vydrželo hostům zhruba pět minut. Následovala přímočará akce Třince, kdy Růžička za modrou předal puk Davidu Ciencialovi a jeho věšák z hranice levého kruhu znamenal opět vyrovnané skóre. Po gólu na 4:4 mohli Plzeňští vedení překlopit opět na svou stranu, to byl vyloučen Krajíček, ale početní převaha zůstala nevyužita. Gól padl až v třinecké přesilovce. Domácí dostali šanci po faulu Kováře převážit běh dějin utkání na svou stranu, ale jejich chybu v obranném pásmu potrestal střílející Jones a tečující Jan Eberle. Tato chyba Ocelářů se ale nakonec neukázala jako fatální. V power play půlminutu před koncem rozjásal třinecké publikum střelou z pravého kruhu Martin Růžička, který vstřelil čtvrtou vyrovnávací branku Ocelářů v utkání a rozhodnutí zápasu odložil na nastavený čas.

V prodloužení mohly oba týmy zápas rozhodnout. Jako stoprocentní zmiňme situaci, když na Miltchakova najížděl Růžička s Ciencialou a hostující gólman vyrážečkou vytěsnil ránu druhého jmenovaného. Na druhé strany Gulaš netrefil po ťukesu se svými kolegy odkrytou třineckou branku. O majiteli druhého bodu tak rozhodly až samostatné nájezdy. Diváci nakonec byli svědky devíti pokusů, z nichž rozhodl druhý – jediným úspěšným střelcem byl ve druhé sérii plzeňský útočník Ondřej Kratěna.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:6 po s.n. (1:2, 2:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 21. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 37. Chmielewski (Roth), 51. Cienciala (Martin Růžička, M. Doudera), 60. Martin Růžička (Roth, Marcinko) – 7. Kaňák (Kracík, V. Němec), 10. Kracík (Kratěna, V. Němec), 29. P. Straka (Čerešňák, Miltchakov), 46. Čerešňák (P. Straka, Gulaš), 55. Eberle (N. Jones, P. Straka), rozhodující samostatný nájezd Kratěna
Rozhodčí: Lacina, Pražák – Komárek, V. Hanzlík
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Diváci: 4 899

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík

HC Škoda Plzeň: Miltchakov – Pulpán, Čerešňák, Allen, N. Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Pour, Jan Kovář, Gulaš – P. Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Preisinger, Kantner

Autor / zdroj: Michal Samiec / hcocelari.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA