CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
8.3.2019

Plzeň chystá další ročník DronFestu, unikátní show s drony se odehraje už počtvrté

PLZEŇ

První červnový víkend roku 2019 bude v západočeské metropoli patřit dalšímu ročníku oblíbeného festivalu bezpilotního létání DronFest. Lidé se mohou těšit na atraktivní program, který přinese kromě osvědčené zábavy i řadu novinek. V rámci festivalu vyhlašují organizátoři také soutěže o atraktivní ceny – DronApp a FotkaFilm. Festival, který se dostal mezi největší akce svého druhu na světě, pořádá město již čtvrtým rokem a vstupné na něj je zcela zdarma.

„V Plzni máme velmi kvalitní základnu pro technologie spojené s bezpilotním létáním. Tato akce představuje drony a jejich využití široké veřejnosti, a to atraktivní formou, která baví návštěvníky všech věkových kategorií. Oblibu festivalu potvrzují i čísla, za poslední tři roky zavítalo na DronFest více než 19 tisíc lidí. Jde o jedinečnou příležitost vidět na jednom místě velké osobnosti bezpilotního létání, nejvýznamnější výrobce dronů a exkluzivní zahraniční hosty, to vše je záruka nevšedního zážitku. Jsem moc rád, že západočeská metropole může tuto unikátní show lidem nabídnout,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Program bude jako každý rok nabitý, chybět nebude veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata nebo exhibiční závody dronů v jediné městské FPV aréně v České republice,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář, pod něhož patří organizátor celé akce Správa informačních technologií města Plzně.

„Kompletní program odtajníme v průběhu následujících měsíců, už teď ale můžu prozradit, že se lidé mohou opět těšit na Petra Jana Juračku, který svým poutavým vyprávěním o cestování s drony v loňském roce nadchl do posledního místa obsazený přednáškový sál. Přijede také Radim Kolibík, fotograf, jehož snímky ohromují celý svět nebo herec a režisér Antonín Procházka mladší, který vezme diváky do zákulisí filmového průmyslu,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Podle radního pro oblast podpory podnikání a Smart Cities Vlastimila Goly jsou aktivity města Plzně související s drony, tedy i DronFest, součástí konceptu Smart City Plzeň. Ten má za cíl přinášet taková řešení v různých oblastech, jež vylepšují a zpříjemňují život obyvatelům západočeské metropole.


Autor / zdroj: Mgr. Eva Barborková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Olomouc otočila v Plzni nepříznivý vývoj

Plzeň již během první třetiny nabrala dvoubrankový náskok, ale Olomouc při hře bez brankáře srovnala a v prodloužení strhla výhru na svou stranu.

Post

Plzeň přivítala Olomouc v sérii osmi přesně mířenými šípy

Olomouc zažila nepříjemné deja vu. Přesně před třemi roky totiž v play-off schytala s Plzní stejný debakl 1:8. Rovněž to bylo ve čtvrtfinálové sérii,

Post

Emil Viklický zahraje Suchého a Šlitra v rámci Jazzu bez hranic

Jazz bez hranic přiváží 14. března lahůdku pro milovníky Semaforu: pořad, v němž Emil Viklický se svým triem hraje písničky Jiřího Suchého a Jiřího Šl

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA