CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
8.3.2019

Plzeň chystá další ročník DronFestu, unikátní show s drony se odehraje už počtvrté

PLZEŇ

První červnový víkend roku 2019 bude v západočeské metropoli patřit dalšímu ročníku oblíbeného festivalu bezpilotního létání DronFest. Lidé se mohou těšit na atraktivní program, který přinese kromě osvědčené zábavy i řadu novinek. V rámci festivalu vyhlašují organizátoři také soutěže o atraktivní ceny – DronApp a FotkaFilm. Festival, který se dostal mezi největší akce svého druhu na světě, pořádá město již čtvrtým rokem a vstupné na něj je zcela zdarma.

„V Plzni máme velmi kvalitní základnu pro technologie spojené s bezpilotním létáním. Tato akce představuje drony a jejich využití široké veřejnosti, a to atraktivní formou, která baví návštěvníky všech věkových kategorií. Oblibu festivalu potvrzují i čísla, za poslední tři roky zavítalo na DronFest více než 19 tisíc lidí. Jde o jedinečnou příležitost vidět na jednom místě velké osobnosti bezpilotního létání, nejvýznamnější výrobce dronů a exkluzivní zahraniční hosty, to vše je záruka nevšedního zážitku. Jsem moc rád, že západočeská metropole může tuto unikátní show lidem nabídnout,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Program bude jako každý rok nabitý, chybět nebude veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata nebo exhibiční závody dronů v jediné městské FPV aréně v České republice,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář, pod něhož patří organizátor celé akce Správa informačních technologií města Plzně.

„Kompletní program odtajníme v průběhu následujících měsíců, už teď ale můžu prozradit, že se lidé mohou opět těšit na Petra Jana Juračku, který svým poutavým vyprávěním o cestování s drony v loňském roce nadchl do posledního místa obsazený přednáškový sál. Přijede také Radim Kolibík, fotograf, jehož snímky ohromují celý svět nebo herec a režisér Antonín Procházka mladší, který vezme diváky do zákulisí filmového průmyslu,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Podle radního pro oblast podpory podnikání a Smart Cities Vlastimila Goly jsou aktivity města Plzně související s drony, tedy i DronFest, součástí konceptu Smart City Plzeň. Ten má za cíl přinášet taková řešení v různých oblastech, jež vylepšují a zpříjemňují život obyvatelům západočeské metropole.


Autor / zdroj: Mgr. Eva Barborková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava snímků známých českých fotografů v mázhauzu připomíná přelomové okamžiky československých dějin

Putovní výstava snímků předních českých fotografů s názvem Od pražského jara k sametové revoluci je od soboty 26. října ke zhlédnutí v mázhauzu plzeňs

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA