VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

29.12.2012

Na ojedinělou službu Obrana řidiče se obrací hlavně nebodovaní řidiči

Tři měsíce je řidičům v Česku zpřístupněna služba s názvem Obrana řidiče, která je chrání před neoprávněnými postihy ze strany policie. Dosud se zaregistrovalo přes tři tisíce motoristů, mezi nimi převládají nebodovaní řidiči.

Mezi registrovanými řidiči pak dominují muži, řidičky představují pouze 8 procent. Věk řidičů 25 až 55 let, nejvíce jich je z Brna - 19 procent, za jihomoravskou metropolí je Praha s 15 procenty, z dalších větších měst pak Ostrava a Zlín s 10 a Plzeň s 6 procenty řidičů. Nejmenší zájem naopak v Jihočeském a Libereckém kraj (2 procenta).

Nejčastěji se řidiči potýkají s problémy, jako jsou parkování a překročení rychlosti, zpravidla na dálnici. Průměrná míra překročení rychlosti je do 20 km/h. "Naše se snažíme ochránit před připsáním bodů a pokutováním. Dosahujeme toho aktivním přístupem rozporujícím samotnou skutkovou podstatu přestupku a jeho oprávněnost," upozornil Rostislav Drnovský, předseda dozorčí rady akciové společnosti Calp Concept, jež službu obranaridice.cz provozuje.

Nejčastěji služba pomáhá s údajným porušením zákazu parkování na místě, kde je to ale povoleno. Pracovníci služby naopak opakovaně zdokumentovali případy, kdy vozidla městské policie neoprávněně stála na chodníku v rozporu s předpisy. Informace o pochybení policistů byly předány Inspekci městské policie.

„Využít služeb Obrany řidiče může každý, kdo se zaregistruje a zaplatí roční poplatek, který v případě základního balíčku služeb činí 990 korun. Řidič pak dostane podrobný tištěný manuál, jak se zachovat v případě pokutování. Základem je zavolat na nonstop linku služby a událost nahlásit. Operátor vám poradí co dělat a jakou dokumentaci na místě pořídit,“ upřesnil Drnovský.

Služba řeší zaměření mobilním, stacionárním i automatickým radarem, nasazení botičky, odtah vozidla a pomoc při správním řízení. Dodává též podklady pro případné soudní řízení a poskytuje i zpětnou pomoc u přestupků a dopravních nehod.

Vedle předplatitelů se tak na službu obracejí i řidiči, kteří si přejí zpětně řešit starší případy.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vydejte se na výstavu ledových soch do pivovarských sklepů

Pivovarské sklepy hostí po celý prosinec výstavu ledových soch. Během 45 minut dlouhé komentované prohlídky se vydáte na cestu kolem světa.

Post

Ani před Vánoci plzeňská zoo nespí

Vánoční čas se pomalu blíží a klepe na dveře a vy už jistě přemýšlíte nad úklidem, pečením nebo sháněním dárků. Pokud si s dětmi naplánujete návštěvu

Post

Kde si v Plzni užijete vánoční atmosféru?

Plzeň je v předvánočním čase kouzelná. Náměstí Republiky provoní vůně svařáku, punče a cukroví, centrum města září vánoční výzdobou. Na každém rohu zn

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA