VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

3.7.2013

Senát chválil SPZ na přání. Za 10 tisíc si můžete vyzdobit své auto

Pokud chcete mít na poznávací značce auta své jméno nebo jméno svého filmového hrdiny, brzy to nebude problém.

Značky podle přání majitele vozu budou už brzy k mání. Za 10 tisíc korun si budeme moci dát na auto vše, co budeme chtít, tedy až na urážlivé nápisy. Normu dnes schválil Senát a čeká se už jen na podpis prezidenta Miloše Zemana.

Dosud měly být jednotlivé poznávací značky rozdělovány nahodile, což však v praxi příliš nefungovalo. VIP značky tak většinou měli jen kmotři nebo lidé napojení na radnice jednotlivých měst.

Už brzy bude moci mít svou originální či snadno zapamatovatelnou značku každý, kdo bude ochoten zaplatit 5 tisíc korun za jednu tabulku se značkou u osobního auta a 15 tisíc korun v případě přívěsu. Změna má přitom zpoždění, původně se totiž diskutovalo, že by mohla platit už letos. V sousedním Slovensku a Německu navíc už tuto možnost mají.

Návrh, který senátoři schválili, ale obsahuje pro majitele aut i další novinky. Například by jim mělo ubýt administrativy v případě, že budou chtít svůj vůz prodat.

Nově by tak záleželo přímo na lidech, zda se kupující a prodávající dostaví na úřad současně, zda jeden druhé zmocní vše potřebné zařídit nebo zda administrativou pověří někoho třetího.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA