VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

4.7.2013

Kombíky na dovolenou: Který má nejlepší kufr pro zavazadla

Balíte na dovolenou a zjišťujete, že s tím jak rodina roste, máte stále méně místa na zavazadla? Pak je nejvyšší čas zamířit do některého z kvalitních autobazarů. Tři roky starý vůz je stále ještě cítit novotou a modely kombíků z roku 2010 můžete mít i za polovinu původní ceny, říká Tomáš Svoboda z Auto ESA.

Obliba rodinných vozů neustále roste a není divu - v kvalitním autobazaru se dá pořídit solidní tři roky starý kombík už za cenu kolem 200 tisíc korun. S dieselovým motorem nemůžete udělat chybu a ještě ušetříte na provozu za palivo.

„Zájem o rodinné vozy v úpravě kombi v posledních dvou letech opravdu nepolevuje. Tomu také odpovídá nabídka autobazarů. Výběr je obvykle opravdu solidní, je však třeba obezřetnosti,“ upozorňuje Tomáš Svoboda z Auto ESA. „Každý vůz je třeba důkladně prohlédnout, popřípadě projít se zkušeným automechanikem. Pokud si nebudete čímkoli jisti, využijte raději nabídku některého z kvalitních autobazarů,“ dodává.

Na velikosti záleží

Když už si člověk pořizuje rodinný vůz, bude si vybírat především podle velikosti zavazadlového prostoru. Stav vozu je samozřejmě stále na prvním místě, ale velikost kufru a praktičnost uspořádání odkladných ploch u rodinných vozů nabývá na důležitosti.

V autobazarech najdeme celou plejádu více či méně rodinných vozů od automobilů v úpravě MPV, SUV nebo kombi. My se zaměříme na modely kombíků z roku 2010. Jde o tři roky staré vozy, které jsou označované jako zánovní. Už mají sice něco najeto, obvykle ne moc, ale už dost na to, aby se vychytaly ty největší možné problémy.

Vede Dacia Logan

Abychom našli kombík s největším zavazadlovým prostorem roku 2010, nemusíme hledat nijak daleko. Je jím Dacia Logan MCV s úctyhodným objemem 700 litrů. Po sklopení zadních sedadel a naložení až po střechu máme k dispozici 2350 litrů prostoru.

Druhým nejprostornějším kombíkem roku 2010 je Mercedes třídy E kombi s objemem 695/1950 litrů zavazadlového prostoru a na třetím místě se drží největší ze škodovek - Škoda Superb Combi s objemem 633/1865 litrů.

Cenově nejlépe na tom z této trojice bude bezpochyby Dacia Logan MCV. Při koupi v kvalitním autobazaru se vejdete do 200 tisíc korun. Mercedes i Superb jsou už o něco dražší – ojetý, pouze tři roky starý vůz je i přesto nejméně o 30, ale spíš o 40 procent levnější než nový.

Škoda se neztratí

Škodovka se v přehledu kombíků co do velikosti úložného prostoru drží překvapivě dobře – Škoda Octavia Combi nabízí 605 a po sklopení zadních sedadel dokonce 1665 litrů úložného prostoru, o něco méně pak Škoda Octavia Combi Tour (580/1545 litrů) a Škoda Fabia Combi pak 505 a 1485 litrů.

Poměrně komfortní objem zavazadlového prostoru nabízejí především velké kombíky jako jsou Ford Mondeo kombi (554/1745 litrů), Audi A6 Avant (565/1660 litrů), Mazda 6 Wagon (520/1750 litrů) nebo Opel Insignia Sports (540/1530 litrů).

Pozadu ale nezaostávají ani střední kombíky. Hodně prostoru poskytuje například Peugeot 308 SW (573/1736 litrů) Kia cee´d SW (534/1664 litrů) a neztratí se ani populární VW Golf Variant (505/1495 litrů).

„Při nákupu rodinného vozu mějte na paměti, že jde o specifický typ vozu – obvykle se jedná o větší variantu klasického osobáku, který má často odlišné jízdní vlastnosti – plně naložený vůz bude těžší a bude se jinak chovat v zatáčkách a v terénu,“ upozorňuje Tomáš Svoboda.

„Z častých nedostatků ojetých kombíků si především dávejte pozor na zástěnu zavazadlového prostoru – někdy bývá poničená a občas úplně chybí. Její dokoupení by u tři roky starého modelu ještě nemělo být problém, ale zase jde o investici navíc,“ uzavírá Svoboda z Auto ESA.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě