VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

28.1.2014

Řidiči pozor! Končí platnost dálničních kuponů 2013

Celníci upozorňují řidiče na blížící se konec platnosti ročních dálničních známek 2013. Od soboty 1. února smí řidiči vjet na zpoplatněné úseky dálnic či rychlostních silnic už jen s novými dálničními kupony, platnými pro rok 2014.

"Platnost ročního dálničního kupónu bývá čtrnáct měsíců, nebudeme proto k řidičům, kteří ještě prvního února nebudou mít na čelních sklech vozidel vylepenou platnou dálniční známku, benevolentní. Kdo se dopustí přestupku, musí počítat s pokutou," vzkazuje řidičům Jiří Nejedlý, mluvčí celního úřadu.

Pokud řidič pojede po zpoplatněné komunikaci nebo dálnici bez platné dálniční známky hrozí mu přímo na místě pokuta v blokovém řízení až do výše 5 tisíc korun, ve správním řízení až do výše 100 tisíc korun.

Hlídky výkonového zpoplatnění loni na úseku dálnice D8 mezi státní hranicí a Prahou odhalily 2 736 vozidel bez platného dálničního kuponu. Na pokutách za tento přestupek vybrali od neukázněných řidičů 1 873 300 korun. Vozidla celní správy jsou vybavena platebními terminály, a tak řada hříšníků využila možnost zaplatit pokutu platební kartou.

Řidič má povinnost vylepit známku na vnitřní stranu čelního skla, ze svého pohledu do pravého dolního okraje, tedy na stranu spolujezdce. Ještě předtím je třeba vepsat registrační značku vozidla. Kupón je dvoudílný, druhou část si řidič ponechá u sebe pro kontrolu příslušníky celní správy případně policie.

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA