VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

15.1.2013

Nebezpečný počítačový vir děsí Čechy! Rychle se šíří a vysaje vám konto

Naše počítače opět ohrožuje velmi nebezpečný vir. Na monitorech se zobrazuje jako hlášení od Police ČR. Zablokuje počítač a požaduje zaplacení pokuty v řádech tisíců korun. Kriminalisté radí nic neuhrazovat.

Vir se zobrazuje při prohlížení internetu. "Najednou se objeví na monitoru hlášení, které je psáno krkolomnou češtinou, ale působí jako hlášení od Policie ČR, kde je uvedeno, že jste se dopustili protiprávního jednání a porušil například autorská práva. Vir počítač zablokuje a v textu nabízí, že pokud zaplatíte pokutu ve výši dvou či tří tisíc korun, vše bude vyřešeno. Pokud nezaplatíte, zahájí se proti vám trestní řízení,“ píše policejní deník.

Jde o naprostou hloupost a fiktivní hlášení. "Pokud by se vám tento text na monitoru objevil, v žádném případě nic neplaťte a pokuste se obnovit nastavení počítače přes nouzový režim či kontaktujte IT specialisty,“ doporučují kriminalisté.

Policie přijala v pátek 11. ledna 2013 oznámení od muže z Písecka, kterému se právě toto stalo. Muž procházel internetové stránky, když se na monitoru objevilo okno z textem, že navštívil stránky s nelegálním obsahem a má zaplatit pokutu ve výši 3 000 korun.

Výzvy se zalekl a dle návodu částku poslal. Počítač se ovšem ani po zaplacení neodblokoval. Proto muž pojal podezření, že jde o podvod a oznámil vše policistům.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě