VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

3.12.2013

Dárkový poukaz na počítačové školení mi před Vánoci přišel vhod

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost, kterou jsem načerpala touto dobou před rokem. Můj zaměstnavatel se rozhodl, že celé oddělení reklamací, ve kterém už řadu let pracuji, pošle na školení.

Byl přesvědčen (a jak se později ukázalo zcela správně), že při práci v Excelu, ve kterém máme uloženy veškeré informace o reklamovaných zakázkách, nepracujeme efektivně a že bychom naši práci mohli provádět rychleji, lépe a jednodušeji. Rozhodl se, že investice do našeho vzdělání bude tím nejlepším firemním vánočním dárkem! S kolegy jsme si vyhledali vhodný kurz, přihlásili jsme se a patřičný den jsme se dostavili na výuku. Asi by bylo na místě zdůraznit, že nejsem zrovna studijní typ a snažím se vždy hromadnému vzdělávání vyhýbat. Takže jsem do místnosti, kde už sedělo několik dalších osob, vstupovala s velkými obavami, co mě asi dneska potká.

Naštěstí se všechny mé obavy začaly postupně rozpouštět. Když jsme ze sebe s kolegy sundali sněhem navlhlé zimní kabáty a když jsem po chvíli kvůli oroseným brýlím konečně zase něco viděla, zjistila jsem, že místnost, ve které bude školení probíhat, sice připomíná třídu, jak si ji pamatuji ze svých školních let, ale na stolech jsou už připraveny moderní notebooky, místo zelené tabule je na čelní zdi projekční plátno a „za katedrou" stojí mladý, sympatický a usměvavý „pan učitel". Jaký rozdíl oproti mé školní docházce, kdy mě každý den vítala vždy stejně negativně naladěná a věčně nespokojená paní učitelka! Lektor si s námi se všemi podal ruku, představil sebe i společnost SoftGate, která pro nás školení zorganizovala, a vyzval nás, abychom se posadili. S kolegyní jsme rychle zapluly do poslední lavice a obě jsme byly rády, že máme úvodní část za sebou. Tréma trochu opadla. Když jsme si pak ještě dopřály ranní kávu, tak jsme se začínaly cítit pohodlně a bez napětí.

V úvodu školení nás lektor vyzval, abychom se představili a krátce řekli, proč jsme na kurz přišli. Bylo mi trapné říkat, že mě poslal zaměstnavatel a že se mi sem vlastně vůbec nechtělo, tak jsem se zmínila o tom, že v Excelu pracuji, myslím, že i celkem dobře, ale že bych potřebovat znát nějaké „fígle", jak si práci zjednodušit. Lektor byl na školení perfektně připraven. Měl velké znalosti školených témat, po celou dobu se nám věnoval a mnohdy i zcela individuálně, naváděl nás, jak pracovat s velkými objemy dat, jak se v tabulkách efektivně pohybovat, vyhledávat i filtrovat, občas výklad proložil vtipem nebo vlastní zkušeností, no jednoduše řečeno jsem jeho výklad hltala. Sama sebe jsem vůbec nepoznávala, byla jsem aktivní, ptala jsem se, zkoušela jsem si samostatné úkoly! Byla jsem nadšená, že se dozvídám něco nového, že mi to jde a že to budu moci hned další den aplikovat v práci. Lektor to s námi prostě uměl! Během celého dne byla ve školící místnosti přátelská atmosféra, výklad lektora byl doplněn vizuální prezentací, takže jsem všechny úkony viděla na obrazovce před sebou a domů jsem si odnesla výborně připravený výukový materiál, doplněný o moje vlastní poznámky, ke kterému se občas vracím, když si některou funkci aplikace potřebuji osvěžit.

Když jsem se ze školení vrátila, uvědomila jsem si, že mi jeden den přinesl více, než hodiny strávené u počítače při e-learningových lekcích. Dala jsem šéfovi zapravdu! Skutečně jsem měla rezervy, a školení od něj jako vánoční dárek bylo pro mě velkým přínosem. Navíc jsem se nechala inspirovat a koupila jsem od společnosti SoftGate hned dva dárkové certifikáty, které jsem dala pod stromeček svojí sestře a jejímu příteli. Vždycky se chtěli naučit pracovat ve Photoshopu, hodně cestují a vozí si domů spoustu krásných obrázků, kterými zdobí stěny svého bytu. Absolvovali školení hned po Vánocích a byli, stejně jako já, nadšeni kvalitou a profesionální péčí, které se jim u SoftGate dostalo. Ve Photoshopu od té doby pracují často, sestra se dokonce rozhodla, že začne studovat rekvalifikační kurz na fotografku. Chce fotit, hlavně svatby a oslavy a časem by se focením a grafikou chtěla živit.

Na webové stránky SoftGate, s.r.o. (www.softgate.cz) od té doby občas zabrousím. Je vidět, že svoji nabídku neustále doplňují a rozšiřují. Dokonce mají v plánu rozjet v krátké době úplně novou formu výuky. Nazývají ji „školíme naživo" a bude se jednat o interaktivní online školení. Jsem na to zvědavá! Pro moji mámu by totiž takové školení, při kterém by nemusela vůbec odejít z domu a školila by se častěji v kratších blocích, bylo senzační. Vybere si témata, která ji zajímají, bude během školení doma, v prostředí které zná, neutratí ani korunu za cestu a jediné, co potřebuje, jsou sluchátka a připojení k internetu. To všechno doma má, protože si běžně přes Skype telefonuje se svojí kamarádkou, která se provdala do ciziny. Takže netrpělivě očekávám, až SoftGate tuto novou formu školení naživo rozjede naplno!

Aktuální nabídka: kupte svým blízkým pod stromeček dárkový poukaz se zvýhodněním 20% a pošlete je na školení počítačových dovedností do SoftGate, s.r.o.


Autor / zdroj: PR

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA