VĚDA A TECHNIKA / Spotřební elektronika

15.1.2013

Postrach rodičů: Na internetu se dá volně koupit přístroj, který zvyšuje účinek alkoholu

Rodiče puberťáků by měli být na pozoru. Na internetu je totiž volně dostupný přístroj, který podstatně zvyšuje účinnost alkoholu a stojí jen 672 korun. Odborníci se obávají, že může být zneužit dospívajícími teenagery, kteří rádi experimentují.

Výrobek Vaportiny ohřívá alkohol, který se teplem vypařuje a tvoří alkoholový „oblak“. Ten pak lidé vdechují a tím si „užívají“ mnohem intenzivnější požitek z alkoholu, než při klasickém pití. "Při nádechu jde alkoholický výpar do plic. Odtud pak přímo do krevního řečiště. Účinek omamné látky je pak silnější, než při klasickém pití alkoholu,“ vysvětlil Robert Walker z kentucké univerzity pro New York Times.

Američtí odborníci se ale obávají, že by přístroj mohl být zneužit dospívajícími dětmi. Stojí totiž pouhých 35 dolarů (672 korun) a je dostupný v internetových obchodech takřka po celých Spojených státech amerických.

"Inhalovat alkohol by neměli zkoušet lidé mladší 21 let. Zvláště nebezpečné by bylo, kdyby se přístroj dostal na večírek puberťáků. Tam je totiž možné, že by se děti hecovaly a vše by mohlo dopadnout špatně,“ dodal Thomas Greenfield, ředitel Národního centra pro drogovou problematiku v kalifornském Emeryville.

Vdechováním alkoholu podle něj dospívající lidé riskují poškození svého duševního vývoje. „V rané pubertě není mozek zvyklý na tolik alkoholu,“ doplnil Greenfield.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě