VĚDA A TECHNIKA / Spotřební elektronika

18.12.2013

Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků před zneužitím Audiotexových služeb

Podle nových pravidel pro provoz Audiotexových linek není již nadále dovoleno poskytovat žádné služby, které byly v minulosti podezřelé z nekalých a podvodných praktik v oblasti nabízení, zprostředkování a poskytování úvěrů a půjček.

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), na jejíž půdě se ve spolupráci s dalšími dotčenými subjekty změna Kodexu připravila, chce touto změnou jednoznačně vyřešit stížnosti, které poskytování této služby v minulosti provázely.

„Přistoupili jsme k řešení této problematiky velmi odpovědně a pro takto razantní zásah do našeho Kodexu jsme se rozhodli po zralé úvaze. Jednoznačně převážil názor, že prvořadým zájmem operátorů je za všech okolností bezpečnost a ochrana spotřebitelů před potenciální hrozbou zneužití jejich důvěry,“ říká prezidentka Asociace Michaela Vrbová Renčínová.

V minulosti byla podrobena silné kritice např. služba, která nabízela prostřednictvím audiotexových služeb zprostředkování úvěru. Po zavolání na běžně zpoplatněnou linku byl ovšem zákazník přesměrován na vysoce zpoplatněné číslo. Často tak pouze provolal relativně velké částky, aniž by nakonec slíbenou půjčku dostal.

„Na půdě Asociace jsme v rámci pracovní komise, která se audiotexovými službami zabývá, našli hned několik porušení Kodexu audiotexových služeb. Shodli jsme se, že je nutné komplexní řešení tohoto problému, nikoli nějaká upozornění či domluvy. Osobně jsem přesvědčena, že jsme zvolili postup, který je nejlepší, ze všech možných variant,“ dodává prezidentka APMS.

Nová úprava Kodexu navíc v některých pojmech a definicích ještě zpřísňuje podmínky pro obecné poskytování audiotexových služeb. Jde zejména o ještě preciznější pravidla, jak má být zákazník informován o ceně hovoru.

Autor / zdroj: Martina Tocháčková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA