MAGAZÍN / Zajímavosti

9.7.2009

Hitem letošního léta je v Plzni pití Červovice a polykání červů

PLZEŇ

Zcela nový, kuriozní a originální alkoholický nápoj představili majitelé plzeňského klubu Jekyll Hyde, který vyrobili nejen pro potřeby svého podniku. Nápoj nazvaný Červovice, zaujme především vizuálně tím, že uvnitř plave 17 červů 4 cm dlouhých.

"Láhev mezcaly s červem zná asi každý. Ale láhev ostrého alkoholu na bázi tequily, ve které plave nebo se jen tak vznáší necelé dvě desítky červů najednou je absolutní novinkou," informoval šéf klubu Robert Gross. Červovice se zrodila v hlavách majitelů plzeňského klubu Jekyll Hyde, který se nachází na rohu Americké a Klatovské třídy. "Chtěli jsme mít něco, čím bychom se odlišovali od ostatních podniků, a proto jsme si vymysleli netradiční pití, které nabízíme nejen návštěvníkům našeho klubu, ale i dalším odběratelům. Světlo světa proto spatřila Červovice," vysvětlil vznik nápoje Robert Gross, spolumajitel klubu Jekyll Hyde.

"Samotný nápoj jsme vymysleli během deseti minut, realizace pak trvala o něco déle, bylo to asi dva roky od prvotního nápadu. Celý vtip je založen na tom, že jsme nechtěli, aby se naši zákazníci mezi sebou dohadovali o tom, kdo si vychutná závěrečnou lahůdku v podobě červa, jako tomu bývá u mezcaly, kdy někteří zákazníci byli ochotni dát za červa i 500 Kč," uvedl Robert Gross. "V každé naší lahvi je proto 17 červů potemníka brazilského (zophobas morio), do každého panáka se počítá s jedním červem, aby se dostalo na každého," řekl Gross.

Konzumace červa samozřejmě není podmínkou pití červovice, kdo nechce, může červa přenechat ostatním. Červy z lahve vytahují barmani pomocí speciálních "vyndavátek" na přání zákazníků. "Už samotné lovení červa z lahve je velmi zábavný i napínavý rituál a stejný rituál hodláme udělat i z pití Červovice. Necháváme na našich zákaznících, aby si sami vymysleli nějaký speciální rituál, ten, který se nám bude zamlouvat nejvíce, budeme potom dále doporučovat," řekl Gross. Dodal, že Červovici si překvapivě oblíbili především slečny, které se rozhodně červů nebojí.

Samotnou výrobu Červovice zajišťuje společnost L´or special drinks s.r.o. sídlící v Prádle u Nepomuku, kde sídlí další dvě známé lihovarnické firmy. Společnost L´or je proslulá především výrobou několika druhů absinthů, které se vyváží do mnoha evropských zemí a zejména potom do USA. "Červovice je lihovina s obsahem alkoholu 38 procent, chuťově ji můžeme přirovnat k tequile," uvedl Robert Gross. Už nyní výrobce pouští Červovici do obchodní sítě v České republice. Místem, kde je Červovice k dostání, je plzeňský klub Jekyll Hyde.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě