Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 8.10.2015

Podzim v Železné Rudě je ve znamení příprav řady investičních akcí

V Železné Rudě pokračují přípravy projektu společné česko-německé školy. V centru města vzniká návštěvnické centrum Šumavy. Rekonstrukce se dočká hasičská zbrojnice i páteřní komunikace I/27.


Post
Společnost 8.10.2015

Skryté město sklízí ocenění. Aplikace s průvodcovskými trasami od Plzeňanů je k dispozici zdarma

Mobilní aplikace „Plzeň 2015 – Skryté město“, která je jedním z udržitelných výstupů projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, získala na festivalu TourRegionFilm v Karlových Varech čestné ocenění v kategorii „Mobilní aplikace a webové stránky“.


Post
Zdravotnictví 8.10.2015

Zdravotní pojišťovny teď proplácejí svým klientům očkování proti chřipce

Každý rok u nás zemře v důsledku chřipky až 1 500 lidí. To je dvakrát více, než při dopravních nehodách. Chřipka může být fatální zejména pro rizikové skupiny – seniory a chronicky nemocné.


Post
Společnost 7.10.2015

Green Corridor 2015 v Plzeňském a Jihočeském kraji

Vozidla na stlačený zemní plyn (CNG) se představí ve třech městech ČR. V dopoledním programu budou probíhat na středních školách ve městech přednášky a diskuze o čisté mobilitě, alternativním palivu CNG a jeho budoucnosti v dopravě.


Post
Společnost 6.10.2015

Zelení v Plzni vyčistí další část města

Zelení v Plzni si opět posvítí na černé skládky. Navážou tak na úspěšnou jarní akci Ukliďme Česko, v rámci níž spolu s dobrovolníky uklízeli břehy řeky Mže.


Post
Společnost 1.10.2015

ELEKTROWIN odměňoval za zpětný odběr elektrozařízení v Plzeňském kraji

Kolektivní systém ELEKTROWIN a Plzeňský kraj na základě Dohody o partnerství a vzájemné spolupráci na projektu „Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení“ odměnily nejúspěšnější města a obce a udělily jim certifikáty za sběr vysloužilých elektrospotřebičů.


Post
Zdravotnictví 1.10.2015

V Plzni pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou speciálním tréninkem

Tréninkový program pro pacienty s roztroušenou sklerózou zavedli jako první v republice ve Fakultní nemocnici Plzeň.


Post
Krimi 30.9.2015

Kriminalisté varují před podvodníkem, který posílá peníze na účet. Má to však háček

Od května tohoto roku se policisté zabývají případem podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Celé podvodné jednání je poměrně sofistikované a začíná nabídkou práce na pozici asistenta nebo obchodního zástupce skrze internetové stránky annonce.cz a práce.cz.


Post
Krimi 29.9.2015

Nelegální migranti cestují převážně v noci a s převaděči

Trendem posledních týdnů jsou pokusy o tranzitování nelegálních migrantů přes naše území v menších skupinách, zejména v noci, a za pomoci převaděče.


Post
Společnost 28.9.2015

Energetici pomáhají dobré věci. V neziskových organizacích přikládají ruku k dílu osmým rokem v řadě

Více než tři tisíce odborníků Skupiny ČEZ si v minulých sedmi letech udělaly „Čas pro dobrou věc“ a v rámci programu firemního dobrovolnictví vyjížděly pomáhat do neziskových organizací napříč republikou.


Post
Doprava 26.9.2015

Stres při dopravní nehodě může způsobit agresivitu

Dopravní nehoda je pro dvě třetiny řidičů stresujícím zážitkem, v případě výskytu vážných zranění se jich do stresu dostane až 95 procent.


Post
Společnost 25.9.2015

Pivovar v Chříči se dočká renovace, pomohou dobrovolníci z Francie

Západočeská vesnice Chříč ve dnech 20. 9. až 5. 10. 2015 hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci tamního pivovaru. olis.


Post
Vzdělávání a školy 25.9.2015

Studenti 11. ZŠ v Baarově ulici v Plzni během pěti dní oběhli hranice České republiky – 2290 km

Žáci a učitelé Šedivky se v minulém týdnu pokoušeli společnými silami zdolat vzdálenost 2290 kilometrů. Přesně tolik měří hranice České republiky.


Post
Společnost 25.9.2015

V sobotu se volí v 16 obcích

V sobotu proběhnou volby do zastupitelstev v 16 obcích. Volit se bude v krajích Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Zlínském a v Kraji Vysočina.


Post
Krimi 25.9.2015

Obchod s drogami se přesunul na internet. V EU ročně umře přes pět tisíc lidí

Ročně umře přes pět tisíc lidí v Evropské unii v důsledku užívání drog. Zároveň dochází k rozmachu trhu s novými psychoaktivními látkami. Za rok 2014 došlo k hlášení 101 nových látek.


Post
Společnost 24.9.2015

Šest českých měst propagovalo třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace

Na přelomu srpna a září 2015 se po České republice uskutečnil projekt na podporu třídění odpadu a recyklace s názvem Ekompilace.


Post
Společnost 24.9.2015

Češi vyjeli handicapovaným půl milionu korun na nové handbiky

Skvělý pocit z jízdy na kole opět zažije šest handicapovaných. Ti se díky projektu Birell jízda vrátí zpátky do sedla. Získat vysněné handbiky a kola jim svou aktivitou pomohlo více než 100 tis. lidí z celého Česka.


Post
Společnost 23.9.2015

Call centra Skupiny ČEZ v Plzni a v Zábřehu se připojila k mezinárodní oslavě Týdnu kontaktních center

Call centra Skupiny ČEZ v Plzni a v Zábřehu se minulý týden otevřela veřejnosti. Připojilo se totiž k 8. ročníku mezinárodního Týdne kontaktních center neboli oslavám práce všech telefonních operátorů.


Post
Společnost 23.9.2015

Veterináři bez hranic ČR upozorní Brně, Liberci, Jihlavě, Plzni a Praze na boj proti vzteklině v Africe

Vzteklinu se podařilo v Evropě díky očkování psů téměř vymýtit. Ve světě ale kvůli této nemoci umírá každých deset minut jedno dítě.


Post
Společnost 23.9.2015

Ceny dětským vítězům v Plzni předá atašé lucemburské ambasády

Co spojuje Česko a Lucembursko? Tuto otázku si položili lidé z Eurocenter a kanceláří Europe Direct v Plzni a Českých Budějovicích a vyhlásili dětskou výtvarnou soutěž Lucembursko a my aneb Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal.


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA