Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 13.5.2015

V neděli se svítí červeně! Světlo pro AIDS ozáří v neděli známé stavby

V neděli 17. května se červeným světlem rozzáří některé známé budovy nejen ve světě, ale také po celém Česku.


Post
Společnost 12.5.2015

Plzeň se poslední květnový víkend už podruhé připojí ke stovkám měst, která slaví Evropský den sousedů

Desítky neformálních sousedských večeří pod otevřeným nebem, netradiční komentované procházky městem, Ohniska, kde komunitní centra představují své aktivity, i partnerské akce, to vše chystají na víkend 30. – 31. května organizátoři letošního Evropského dne sousedů z týmu společnosti Plzeň 2015.


Post
Společnost 12.5.2015

Cyklistické desatero aneb jak zvýšit bezpečnost dětí na kole

Každý sportovně založený rodič se již každoročně nemůže dočkat jara, až venkovní teploty dovolí oprášit kolo a vyrazit za poznáním přírodou či cyklostezkami. Víkendové projížďky na kole totiž představují příjemnou aktivitu, do které se může zapojit celá rodina.


Post
Společnost 11.5.2015

Rovné příležitosti v zaměstnání i rodině

Rovné podmínky uplatnění na pracovním trhu, ale i v péči o děti a domácnost – to jsou hlavní cíle dalšího ročníku kampaně a soutěže Společnost přátelská rodině, kterou již od roku 2004 vyhlašuje Síť mateřských center.


Post
Vzdělávání a školy 11.5.2015

Kurzy v Plzeňském kraji pomáhají v práci učitelům

Od ledna 2014 probíhají v rámci projektu „Pojďte do školky!“ v Plzeňském kraji kurzy určené pro pedagogy mateřských škol a prvních ročníků škol základních.


Post
Společnost 11.5.2015

ČR musí právně vyřešit „udavačství“, mohlo by být i placené

Česká republika řeší a musí vyřešit právní úpravu pro whistleblowing, tedy pro oznamování nekalých praktik nadřízených, korporací nebo spolupracovníků.


Post
Společnost 8.5.2015

Češi a charita: Komu lidé pomáhají a jak?

Češi se v přispívání na dobrou věc stále zlepšují. V loňském roce si ze svých daňových přiznání odečetli přes 4 miliardy korun, to jsou však pouze dary, které si takto odečíst lze.


Post
Společnost 7.5.2015

Sexuálním pracovnicím pomůže anonymní internetová poradna ROZKOŠE bez RIZIKA

ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) na stránkách www.poradna-rr.cz spouští provoz internetové poradny pro ženy, které se živí sexuální prací. Služby poradny jsou bezplatné a anonymní, ženám ze sexbyznysu budou radit terapeutky a sociální a zdravotní pracovnice s několikaletou praxí. Do konce roku službu doplní poradenství formou on-line chatu a právní poradenství.


Post
Společnost 5.5.2015

Herci budou během plzeňské Noci literatury číst na dvanácti místech

Již podruhé se v Plzni v rámci programu Evropské hlavní město kultury 2015 uskuteční Noc literatury, celorepubliková akce zaměřená na současnou evropskou prózu.


Post
Společnost 5.5.2015

Vítání ptačího zpěvu v Tachově

Víte jak zní hlas sýkorky, vrabce nebo pěnkavy? Přijďte se s námi zaposlouchat do jejich zpěvu a přivítat jaro na již tradiční akci. Muzeum Českého lesa v Tachově a Agentura ochrany přírody a krajiny, Regionální pracoviště Správy CHKO Český les Vás zvou na Vítání ptačího zpěvu.


Post
Společnost 5.5.2015

Klienty Diakonie Západ bude do zařízení vozit zbrusu nový svozový vůz

Více než rok sháněla církevní nezisková organizace Diakonie Západ finanční prostředky na nový speciálně upravený svozový vůz pro přepravu svých klientů s těžkou poruchou autistického spektra a kombinovaným postižením.


Post
Společnost 4.5.2015

Soutěž Evropa hrou ukáže život Evropanů očima dětí a mladých lidí

V období od 4. května do 25. června 2015 se ve všech krajích České republiky uskuteční 3. ročník Evropských projektových dnů, tentokrát na téma „Evropa hrou“, který umožní veřejnosti a zejména dětem a mladým lidem seznámit se s Evropou a životem Evropanů netradičním a kreativním způsobem.


Post
Počasí 4.5.2015

Hrozí bouřky a silný vítr. Jak se chovat bezpečně?

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil od úterý od 14,00 hodin do 23,00 hodin výstrahu na silné bouřky. Ty mohou být spojeny s intenzivními přívalovými srážkami, kroupami a silným nárazovým větrem.


Post
Společnost 4.5.2015

Nedaří se Vám zlikvidovat černé skládky ve Vaší obci? Nyní je tu možnost

Stovky černých skládek uklidili letos na jaře dobrovolníci v rámci akce Ukliďme Česko 2015. V řadě míst však existují skládky, které pro svůj rozsah, nebezpečnost, či nevyjasněné majetkové poměry nejsou dobrovolníci schopni uklidit. A právě pro tyto případy má sloužit aktuální dotační program MŽP na jejich odstranění.


Post
Společnost 4.5.2015

Díky akci Voda pro Kamerun vysází Kedjom-Keku 3000 stromů

Nezisková organizace Kedjom-Keku z.s. uspořádala již potřetí akci s názvem Voda pro Kamerun.


Post
Společnost 4.5.2015

Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava & Festivalu Regionálních potravin Plzeňského kraje

Na nádvoří Plzeňského Prazdroje se v pátek 29. května 2015 uskuteční gastronomická akce Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava, jejíž součástí bude také 5. ročník Festivalu Regionálních potravin Plzeňského kraje.


Post
Společnost 1.5.2015

Počet týraných a zneužívaných dětí se opět zvýšil, přesáhl 8 000 ohlášených případů

Počet ohlášených případů týraných a zneužívaných dětí meziročně neklesá, za rok 2014 se podle statistiky MPSV zastavil na čísle 8 478 případů. Tragicky skončilo týrání, zneužívání a zanedbávání smrtí šesti dětí.


Post
Společnost 30.4.2015

V Dobřanech zahájí slavnostně provoz unikátní dragounská jezdecká hala

Jezdecká hala v Tyršově ulici připomínající tradici dobřanských dragounů, opět slouží svému původnímu účelu. Nově ji k tréninkům využívají místní jezdecké spolky.


Post
Společnost 30.4.2015

Nová naučná stezka v Holýšově připomíná válečné pracovní tábory

Slavnostní otevření naučné stezky „Kameny. Válečný průmysl v Holýšově“ a návštěva válečných veteránů z Polska a Belgie, kteří se podíleli na osvobození města, budou patřit k vrcholům bohatého programu Májových slavností v Holýšově, které se uskuteční ve dnech 1. až 8. května.


Post
Doprava 29.4.2015

Zájem o soutěž Do práce na kole je veliký. Registrace je prodloužena do 4. května

Týden před koncem registrace se téměř šest tisíc lidí zapojilo do motivační soutěže Do práce na kole a stovky lidí se stále hlásí na poslední chvíli. Z důvodu státního svátku a následného víkendu se organizátoři rozhodli prodloužit registraci do pondělí 4. května. V tento den se i poprvé vyjede do práce na kole.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA