Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 6.4.2015

Ručičky kraje budou lákat na technické obory škol

I letos se školy a učiliště budou prezentovat na nádvoří krajského úřadu v Plzni.


Post
Společnost 6.4.2015

Největší osobností Plzeňského kraje je Emil Škoda

Největší osobností Plzeňského kraje se v anketě, kterou uspořádal společně s hejtmanstvím Deník, díky hlasům čtenářů periodika stal Emil Škoda. Anketa se uskutečnila u příležitosti letošního 15. výročí vzniku novodobých krajů.


Post
Společnost 3.4.2015

Zákaznické centrum skupiny ČEZ v Plzni se rozsvítilo modře. Připojilo se k podpoře lidí s poruchami autistického spektra

Skupina ČEZ se připojila k celorepublikové kampani "Česko svítí modře" s cílem zvýšit všeobecné povědomí o problematice autismu.


Post
Společnost 3.4.2015

Techmania slavila úspěch na soutěži komunikace vědy

Jedno první a jedno druhé místo přivezlo z národní soutěže SCIAP plzeňské Techmania Science Center. Úspěch mu vynesla expozice Obnovitelné zdroje energie a autorský 3D film pro planetárium Hluboký vesmír.


Post
Krimi 3.4.2015

Pozor na nákupy na internetu. Uvnitř balíku byly kameny

Internetové podvody narůstají a lidé stále věří, že své objednané zboží obdrží vždy v pořádku.


Post
Vzdělávání a školy 2.4.2015

Evropa hrou - Evropské projektové dny 2015

Soutěž "Evropa hrou" pořádá Dům zahraniční spolupráce s cílem podpořit organizace v jednotlivých krajích České republiky v zapojení do programu Erasmus+.


Post
Společnost 2.4.2015

Stavba roku vyhlašuje nový ročník soutěže

Kvalitní architektura potřebuje ocenění. Přesně to je poslání soutěže Stavba roku, která se ho snaží naplňovat již od roku 1993. Tradiční soutěž organizovaná Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství nyní zahajuje nový ročník.


Post
Společnost 2.4.2015

Benefiční koncert Ester Kočičkové a Lubomíra Nohavici přinesl Stacionáři Človíček více než 20 000 Kč

Ve čtvrtek 26. 3. do posledního místa zaplnili Ester Kočičková a Lubomír Nohavica Divadlo Pluto v Plzni a pobavili diváky nejen svými šansony, ale také pohotovými reakcemi na aktuální dění v sále i mimo něj.


Post
Společnost 1.4.2015

Cesta za bledulemi a jinými krásami PR Petrovka se vydařila

V neděli se uskutečnila na severním okraji Plzně exkurze do přírodní rezervace Petrovka. Na programu bylo pozorování jarní přírody.


Post
Zdravotnictví 1.4.2015

Kvůli cukrovce loni podstoupilo operaci očí přes 17 tisíc Čechů, příčinou je nezdravý životní styl

Podle statistik Všeobecné zdravotní pojišťovny byla v roce 2014 nejčastěji hrazeným zákrokem laserová koagulace sítnice, jejíž stěžejní příčinou je cukrovka.


Post
Doprava 31.3.2015

V MHD startuje unikátní projekt s názvem JAK NESELHAT JAKO RODIČ

(Ne)Gramotný rodič aneb Jak neselhat jako rodič to je název projektu, který má za úkol vzdělávat rodiče. Upozorňovat, kterých výchovným omylů a chyb se mohou v přístupu ke svým dětem dopouštět.


Post
Společnost 31.3.2015

Na americké vojáky v Plzni čekaly zástupy lidí

Víc než tisíc lidí dnes v Plzni vítalo americké vojáky, kteří u pomníku Díky, Ameriko položili věnce a květiny k uctění památky amerických a belgických vojáků, kteří padli při osvobozování Československa.


Post
Společnost 31.3.2015

Lidé se v originálně pojaté anketě vyjádří, jak naložit se zaniklými vesnicemi v Sudetech

Projekt Plzně 2015 Obnova zaniklé obce Výškovice, který běží od loňského roku, se letos na jaře dostává do své závěrečné fáze, kterou je realizace dvou vítězných návrhů vzešlých z mezinárodní soutěže.


Post
Zdravotnictví 30.3.2015

ČR stoupá na žebříčku nejoblíbenějších míst zdravotní turistiky

Česká republika se v loňském roce umístila mezi prvními třiceti nejpopulárnějšími turistickými lokalitami světa. Miliony turistů sem pravidelně přijíždějí za historickými památkami, kulturou, vyhlášenou kuchyní i českým pivem.


Post
Politika 30.3.2015

V hodnocení ministrů je Sobotka před Babišem

V hodnocení ministrů je poprvé Bohuslav Sobotka před Andrejem Babišem. Ten se tak stává se ziskem 40,1 procenta kladných hlasů druhým nejlépe hodnoceným členem vládního kabinetu.


Post
Doprava 30.3.2015

Výstavba kruhové křižovatky výrazně zkomplikuje průjezd Nepomukem

Značné dopravní komplikace předpokládá od dubna do prosince letošního roku vedení města Nepomuk v souvislosti s výstavbou kruhové křižovatky u Pyramidy na hlavním tahu I/20 Plzeň - Písek.


Post
Společnost 20.3.2015

Při pálení klestí a zahradního odpadu buďte maximální opatrní

Nadcházející víkend má být dle předpovědí meteorologů slunečný a teplý a počasí tak přímo vybízí k jarnímu úklidu zahrádky. Před pálení klestí a zahradního odpadu dejte raději předost jeho uložení do kontejneru k tomu určenému.


Post
Doprava 20.3.2015

Zvířat na jaře u silnic přibývá, střety s vozidly se odehrávají hlavně v noci. Nejrizikovějšími měsíci jsou duben a květen

S nadcházejícím jarem začíná na českých silnicích přibývat nehod způsobených střety motorových vozidel se zvěří. Za rok 2014 jich eviduje Česká pojišťovna 3 900.


Post
Společnost 19.3.2015

Ukliďme Česko míří do ško

Už jen necelý měsíc zbývá do dne "D" akce Ukliďme Česko 2015 -- soboty 18. dubna. Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.


Post
Společnost 18.3.2015

Nadace Partnerství vyhlásila 14. ročník soutěže Cesty městy Cyklostezka

Máte-li ve svém okolí takové dopravní řešení, které přispělo ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti silničního provozu, neváhejte a přihlaste jej do soutěže Cesty městy.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA