Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 12.3.2015

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko bude mít letos i charitativní rozměr

Přibližně měsíc zbývá do soboty 18. dubna, kdy proběhne 2. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015.


Post
Společnost 10.3.2015

V březnu potkáte Rakousko v Plzni na každém kroku

Představujete si pod názvem Rakouské dny přehlídku alpských krojů, soutěž v jódlování a naservírované kynuté knedlíky plněné povidly? Pak vás kulturní nabídka projektu "Departures: Rakouské dny", pořádaná v rámci Evropského hlavního města kultury 2015 mile překvapí.


Post
Zdravotnictví 9.3.2015

Odpor vůči novele zdravotnického zákona sílí

Hlasů, které oponují překladatelům novely tzv. zdravotnického zákona, přibývá. Nestátní neziskové organizace - a nejen ony - se netají obavou z následků jejího případného přijetí.


Post
Společnost 6.3.2015

Prezident chválil Plzeňský kraj i jeho vedení

Po necelém roce zavítal na návštěvu Plzeňského kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Na krajský úřad dorazil ve středu 4. března 2015 v 10:30 hodin v doprovodu manželky Ivany Zemanové.


Post
Společnost 4.3.2015

12. reprezentační ples Plzeňského kraje ovládlo honosné baroko

Barokní kostýmy, líbezná melodie harfy, Mozart, načesané paruky a šlechetný princ u mikrofonu. I takový byl 12. reprezentační ples Plzeňského kraje, který se uskutečnil již tradičně v Plzeňském Parkhotelu, a to poslední únorovou sobotu.


Post
Společnost 4.3.2015

Fond ASEKOL letos opět rozdělí 2 miliony korun

Kolektivní systém ASEKOL vyhlásil již osmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL.


Post
Společnost 2.3.2015

Deset dražitelů z celé České republiky převzalo v Plzni unikátní pivní lahve

Deset pivních lahví v celkové hodnotě 723 116 Kč převzalo do svých rukou deset českých dražitelů. Speciální designové lahve Pilsner Urquell vydražili v rámci prosincové vánoční benefiční aukce pro Centrum Paraple.


Post
Doprava 27.2.2015

Základka v Břasích na Plzeňsku má bezpečně osvětlený přechod

Děti ze základní školy v Břasích budou od nynějška bezpečněji přecházet přes vozovku, která odděluje jednotlivé školní budovy. Viditelnost a bezpečnost na kritickém přechodu zvýší nové osvětlení za 145 000 korun.


Post
Společnost 27.2.2015

Hejtman přivítal první dívku a prvního chlapce narozené v Plzeňském kraji v roce 2015

První holčičku a prvního chlapce narozené v roce 2015 v Plzeňském kraji spolu s jejich rodiči ve čtvrtek přivítal na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková, radní Jaroslav Šobr a radní Milena Stárková.


Post
Společnost 27.2.2015

IT vybavení tvoří tři čtvrtiny odebraného elektroodpadu, Češi nerecyklují baterie a mobilní telefony

Podle aktuálních statistik skupiny REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, firmy v loňském roce nejvíce třídili IT zařízení a telekomunikační technologie, zejména pak počítače, tiskárny či kopírky.


Post
Společnost 26.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" již tuto sobotu

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Vzdělávání a školy 26.2.2015

Letní škola učí děti rozumět penězům

Již pátým rokem se mohou žáci základních škol z celé České republiky zúčastnit Letní školy projektu Rozumíme penězům. Třídenní pobytový program se letos uskuteční na konci května a jeho cílem je seznámit děti srozumitelnou formou s aktuálními tématy finanční gramotnosti.


Post
Společnost 26.2.2015

Kampaň 1000 očí pro Afriku chce vrátit zrak nevidomým v Africe

Nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT spouští kampaň "1000 očí pro Afriku", kterou chce vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí, jež vrátí zrak nevidomým v Africe.


Post
Společnost 25.2.2015

Sběr baterií vzrostl na 31 %. Nárůst ale musí být rychlejší

Podle právě zveřejněných statistik MŽP ČR se v roce 2013 zpětně vybralo 31 % přenosných baterií a akumulátorů. Na tento druh se v odpadovém hospodářství již tradičně upíná hlavní pozornost.


Post
Společnost 24.2.2015

Pracovníci společnosti Člověk v tísni ukázali dětem "vysněná povolání"

Asi každé dítě má svůj sen, čím se v dospělosti stane. Pracovníci společnosti Člověk v tísni v rámci programu podpory vzdělávání nabídli dětem možnost se s vybranými profesemi blíže seznámit.


Post
Společnost 24.2.2015

Horská služba hlásí strmý nárůst úrazů

I přes relativně mírnou zimu vykazují statistiky Horské služby razantní nárůst úrazů a tím i zásahů záchranářů, k úterý je jich víc, jak za celou minulou sezónu.


Post
Společnost 23.2.2015

Festival světla v Plzni o víkendu navštívilo 40.000 lidí

Největší akce ve veřejném prostoru od zahájení Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 se setkala s velkým ohlasem veřejnosti. V pátek a sobotu 20. a 21. února se na rozzářenou procházku se světelnými instalacemi podél Radbuzy vydalo na 40.000 lidí.


Post
Krimi 22.2.2015

Česká republika spustila linku na pomoc obětem násilí

Česká republika je teprve sedmým státem, který spustil provoz telefonické linky pro oběti kriminality a domácího násilí. Linka zatím funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Nizozemí, Chorvatsku a Irsku.


Post
Společnost 20.2.2015

Lektorka v Plzni představí netradiční pěstování zeleniny v mateřských školách

Lektorka Věra Greutinková, žijící v Nizozemí, seznámí učitele předškolního vzdělávání a další zájemce z Plzeňského kraje, s alternativními způsoby pěstování zeleniny v mateřských školkách.


Post
Společnost 19.2.2015

Starostové malých obcí varují před vysokými pokutami za něco, co nemohou ovlivnit

Za neočkované děti na školách v přírodě, lyžařských, jazykových, adaptačních kurzech mají být pokutováni organizátoři těchto kurzů.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA