Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 27.2.2015

Základka v Břasích na Plzeňsku má bezpečně osvětlený přechod

Děti ze základní školy v Břasích budou od nynějška bezpečněji přecházet přes vozovku, která odděluje jednotlivé školní budovy. Viditelnost a bezpečnost na kritickém přechodu zvýší nové osvětlení za 145 000 korun.


Post
Společnost 27.2.2015

Hejtman přivítal první dívku a prvního chlapce narozené v Plzeňském kraji v roce 2015

První holčičku a prvního chlapce narozené v roce 2015 v Plzeňském kraji spolu s jejich rodiči ve čtvrtek přivítal na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková, radní Jaroslav Šobr a radní Milena Stárková.


Post
Společnost 27.2.2015

IT vybavení tvoří tři čtvrtiny odebraného elektroodpadu, Češi nerecyklují baterie a mobilní telefony

Podle aktuálních statistik skupiny REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, firmy v loňském roce nejvíce třídili IT zařízení a telekomunikační technologie, zejména pak počítače, tiskárny či kopírky.


Post
Společnost 26.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" již tuto sobotu

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Vzdělávání a školy 26.2.2015

Letní škola učí děti rozumět penězům

Již pátým rokem se mohou žáci základních škol z celé České republiky zúčastnit Letní školy projektu Rozumíme penězům. Třídenní pobytový program se letos uskuteční na konci května a jeho cílem je seznámit děti srozumitelnou formou s aktuálními tématy finanční gramotnosti.


Post
Společnost 26.2.2015

Kampaň 1000 očí pro Afriku chce vrátit zrak nevidomým v Africe

Nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT spouští kampaň "1000 očí pro Afriku", kterou chce vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí, jež vrátí zrak nevidomým v Africe.


Post
Společnost 25.2.2015

Sběr baterií vzrostl na 31 %. Nárůst ale musí být rychlejší

Podle právě zveřejněných statistik MŽP ČR se v roce 2013 zpětně vybralo 31 % přenosných baterií a akumulátorů. Na tento druh se v odpadovém hospodářství již tradičně upíná hlavní pozornost.


Post
Společnost 24.2.2015

Pracovníci společnosti Člověk v tísni ukázali dětem "vysněná povolání"

Asi každé dítě má svůj sen, čím se v dospělosti stane. Pracovníci společnosti Člověk v tísni v rámci programu podpory vzdělávání nabídli dětem možnost se s vybranými profesemi blíže seznámit.


Post
Společnost 24.2.2015

Horská služba hlásí strmý nárůst úrazů

I přes relativně mírnou zimu vykazují statistiky Horské služby razantní nárůst úrazů a tím i zásahů záchranářů, k úterý je jich víc, jak za celou minulou sezónu.


Post
Společnost 23.2.2015

Festival světla v Plzni o víkendu navštívilo 40.000 lidí

Největší akce ve veřejném prostoru od zahájení Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 se setkala s velkým ohlasem veřejnosti. V pátek a sobotu 20. a 21. února se na rozzářenou procházku se světelnými instalacemi podél Radbuzy vydalo na 40.000 lidí.


Post
Krimi 22.2.2015

Česká republika spustila linku na pomoc obětem násilí

Česká republika je teprve sedmým státem, který spustil provoz telefonické linky pro oběti kriminality a domácího násilí. Linka zatím funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Nizozemí, Chorvatsku a Irsku.


Post
Společnost 20.2.2015

Lektorka v Plzni představí netradiční pěstování zeleniny v mateřských školách

Lektorka Věra Greutinková, žijící v Nizozemí, seznámí učitele předškolního vzdělávání a další zájemce z Plzeňského kraje, s alternativními způsoby pěstování zeleniny v mateřských školkách.


Post
Společnost 19.2.2015

Starostové malých obcí varují před vysokými pokutami za něco, co nemohou ovlivnit

Za neočkované děti na školách v přírodě, lyžařských, jazykových, adaptačních kurzech mají být pokutováni organizátoři těchto kurzů.


Post
Krimi 19.2.2015

V Česku se množí aktivity sprejerů. Za poslední čtyři roky přibylo nelegálního graffiti o 40 %

Aktivity sprejerů jsou v Česku stále častější, vyplývá z policejních statistik. Loni se stalo nejvíce případů evidovaného graffiti za poslední čtyři roky, jen ve srovnání s rokem 2011 se jedná o nárůst o téměř 40 procent. Škody pravidelně dosahují desítek milionů korun.


Post
Politika 19.2.2015

Hašek zůstává v čele nejlépe hodnocených hejtmanů, nejhůře hodnotí Pražané Krnáčovou

V čele nejlépe hodnoceného představitele územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, setrvává hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.


Post
Společnost 17.2.2015

Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr...

Již za dva měsíce se uskuteční druhý ročník dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme Česko, jejímž cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek.


Post
Společnost 17.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" se blíží

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Doprava 16.2.2015

Máte nebezpečný přechod pro chodce? Nadace ČEZ a BESIP jej osvětlí

Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa.


Post
Společnost 12.2.2015

Před 30 lety zahrozil Česku blackout. Přispěly k tomu extrémní mrazy

V lednu i únoru roku 1985 došlo zatím naposledy ke kritickému stavu energetické sítě, kdy musely být řízeně omezovány dodávky elektřiny části zákazníků včetně domácností, aby nedošlo k rozsáhlému výpadku energetického systému, dnes nazývanému blackout.


Post
Společnost 12.2.2015

ArtMap Plzeň 2015 nabízí přehled výstav a galerií

ArtMap je na českém území ojedinělá informační platforma zaměřená na současné umění. Vedle od roku 2008 pravidelně vycházejích tištěných map poskytujících přehled výstav a galerií v Praze a Brně, provozuje portál artmap.cz, který pokrývá dění ve výtvarném umění v celé ČR.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA