Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 19.2.2015

V Česku se množí aktivity sprejerů. Za poslední čtyři roky přibylo nelegálního graffiti o 40 %

Aktivity sprejerů jsou v Česku stále častější, vyplývá z policejních statistik. Loni se stalo nejvíce případů evidovaného graffiti za poslední čtyři roky, jen ve srovnání s rokem 2011 se jedná o nárůst o téměř 40 procent. Škody pravidelně dosahují desítek milionů korun.


Post
Politika 19.2.2015

Hašek zůstává v čele nejlépe hodnocených hejtmanů, nejhůře hodnotí Pražané Krnáčovou

V čele nejlépe hodnoceného představitele územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, setrvává hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.


Post
Společnost 17.2.2015

Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr...

Již za dva měsíce se uskuteční druhý ročník dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme Česko, jejímž cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek.


Post
Společnost 17.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" se blíží

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Doprava 16.2.2015

Máte nebezpečný přechod pro chodce? Nadace ČEZ a BESIP jej osvětlí

Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa.


Post
Společnost 12.2.2015

Před 30 lety zahrozil Česku blackout. Přispěly k tomu extrémní mrazy

V lednu i únoru roku 1985 došlo zatím naposledy ke kritickému stavu energetické sítě, kdy musely být řízeně omezovány dodávky elektřiny části zákazníků včetně domácností, aby nedošlo k rozsáhlému výpadku energetického systému, dnes nazývanému blackout.


Post
Společnost 12.2.2015

ArtMap Plzeň 2015 nabízí přehled výstav a galerií

ArtMap je na českém území ojedinělá informační platforma zaměřená na současné umění. Vedle od roku 2008 pravidelně vycházejích tištěných map poskytujících přehled výstav a galerií v Praze a Brně, provozuje portál artmap.cz, který pokrývá dění ve výtvarném umění v celé ČR.


Post
Společnost 11.2.2015

Evropský den tísňové linky 112

Tísňová linka 112. Slouží k záchraně lidí v tísni, nebo k zábavě nejen dětí? Statistiky mluví jednoznačně pro druhou možnost. Tísňová linka 112 letos slaví dvacáté čtvrté narozeniny.


Post
Společnost 11.2.2015

Hlasujte pro letošní Ženu regionu

V plném proudu je internetové hlasování letošního ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Široká veřejnost letos nominovala sto jedenáct favoritek z celé České republiky.


Post
Společnost 9.2.2015

Jarní prázdniny budou v Techmanii patřit táborníkům

Tradiční i moderní kriminalistické metody si budou moci školáci vyzkoušet v rámci týdenního programu v plzeňské Techmanii.


Post
Společnost 6.2.2015

Archa pro rodiny s dětmi loni doplula do Domažlic a letos otvírá své dveře i v Klatovech a Nepomuku

Díky finanční podpoře ve výši 200 000 Kč poskytnuté Nadací Terezy Maxové dětem mohli sociální pracovníci a speciální pedagogové pomáhat celý loňský rok první desítce rodin v Domažlicích.


Post
Společnost 5.2.2015

Plzní se ve středu procházela dvoumetrová kachna a zvala na oběd DOsociálního podniku Café Restaurant Kačaba

Ve středu 4. února se řada lidí pohybujících se mezi 10:00 až 15:00 v centru Plzně potkala s dvoumetrovým maskotem sociálního podniku Café Restaurant Kačaba. Jednalo se o kachnu s hrnkem na hlavě, která upoutala pozornost snad každého, kdo ji spatřil. Plzeňané se s Kačabou fotili, objímali ji, hladili, mávali na ni z vozů i z MHD.


Post
Společnost 4.2.2015

V Kaznějově na Plzeňsku vyrostlo nové hřiště na míčové hry

Obyvatelé Kaznějova v Plzeňském kraji se dočkali nového víceúčelového hřiště.


Post
Společnost 2.2.2015

Zdravá 5 vyhlásila další ročník celorepublikové dětské talentové soutěže „Coolinaření s Albertem“

Zdravá 5, vzdělávací projekt Nadačního fondu Albert, právě vyhlásila další ročník celorepublikové dětské talentové soutěže s názvem „Coolinaření s Albertem“.


Post
Společnost 30.1.2015

Techmania nabízí speciální pětiměsíční vstupenku

Speciální akci si pro své věrné návštěvníky připravila plzeňská Techmania. Od února bude k dostání speciální pětiměsíční vstupenka, která opravňuje své držitele k neomezenému vstupu do expozic science centra plus na projekci šesti vybraných představení.


Post
Vzdělávání a školy 30.1.2015

Soutěž Netradiční karafiát otestovala studenty, vázali kravatu pro primátora

Už 7. ročník soutěže ve vazbě a aranžování květin Netradiční karafiát proběhl ve středu 28. ledna 2015 v prostorách Odborné školy výroby a služeb, Plzeň, jejímž zřizovatelem je Plzeňský kraj.


Post
Společnost 29.1.2015

Miloš Zeman je nejlépe hodnocen za hájení zájmů ČR

Miloš Zeman je nejlépe hodnocen za hájení zájmů ČR, nejhůře za své mediální vystupování. Necelé dva roky po nástupu do prezidentského úřadu se Miloš Zeman těší důvěře v souhrnu 47,7 % domácí populace.


Post
Společnost 28.1.2015

Měšťanská beseda v Plzni slaví kulaté výročí od rozsáhlé rekonstrukce

Před 10 lety, v pátek 28. ledna 2005, byla po dlouholeté rekonstrukci slavnostně otevřena Měšťanská beseda. Překrásná převážně novorenesanční budova se secesní uměleckou výzdobou od té doby nepřetržitě slouží plzeňské kultuře a Plzeňanům.


Post
Společnost 28.1.2015

Prazdroj investuje do oblasti turismu miliony korun. Loni přivítal přes 726 tisíc návštěvníků

Investice Plzeňského Prazdroje do podpory a rozvoje turistického ruchu v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích a Nošovicích dosáhly za posledních 10 let téměř 80 milionů korun.


Post
Společnost 26.1.2015

Unikátní razicí štít je pokřtěn, začne pracovat na nejdelším tunelu v ČR

Unikátní razicí štít, který bude razit tunel v Ejpovicích na železniční trati Rokycany - Plzeň, byl slavnostně pokřtěn v pátek 23. ledna 2015.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA