Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 15.5.2013

V Klatovech proběhlo okresní kolo soutěže s Besipem

Včera se uskutečnila v Klatovech na Erbenově náměstí soutěž mladých cyklistů. Akce byla uspořádána pro žáky 4. a 5. tříd a soutěžní družstva z různých škol na Klatovsku.


Post
Kauzy, soudy a právo 15.5.2013

Kauza převrhnutý kočárek v Rokycanech: Matce hrozí až čtyři roky vězení

Až na čtyři roky by mohla jít do vězení matka dítěte, která se dostala do konfliktu se strážníkem městské policie v Rokycanech a udeřila ho pěstí. Právě za to jí hrozí trest, ten ale může dostat i zasahující strážník.


Post
Krimi 15.5.2013

Policisté již znají jména pachatelů vloupání do garáže

Policisté z obvodního oddělení v Domažlicích již znají jména pachatelů, kteří se v měsíci březnu vloupali do garáže v obci Chodov.


Post
Doprava 15.5.2013

Policisté kontrolovali na Rokycansku řidiče, zjistili 23 přestupků

Policisté 13. května kontrolovali na Rokycansku rychlost, technický stav všech kategorií vozidel, zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči a dodržování obecně platných ustanoveních zákona


Post
Doprava 15.5.2013

Řidič před jízdou užil pervitin

V Klatovech policisté z dopravního inspektorátu v pondělí 13. května ráno na kontrolovali řidiče 28 letého muže z obce u Klatov. Muž přiznal požití pervitinu a byl mu zadržen řidičský průkaz.


Post
Společnost 15.5.2013

Nová loď na Boleváku dostane jméno

S údržbou čisté vody ve Velkém boleveckém rybníce bude městu pomáhat speciální plavidlo. Takzvaný harvester, který bude regulovat porost ponořených rostlin, vypluje na svoji první oficiální jízdu až poté, co bude pojmenován.


Post
Společnost 15.5.2013

Z nábřeží na náplavku k Radbuze povedou schody

Schody z nábřeží až na náplavku, půjčovna lodiček a šlapadel, relaxační zóna dole u řeky. První ze Dnů Meliny Mercouri se letos 8. června nebude konat na Americké třídě jako předchozí ročníky, ale přesune se na nábřeží, přímo k Radbuze.


Post
Doprava 15.5.2013

V Plzeňském kraji se uskutečnila akce „Road Safety Week“

Dopravně preventivní akce „Road Safety Week“ je celoevropským projektem, která je v České republice pořádána za součinnosti Policie ČR a Centra služeb pro silniční dopravu, s.p.o. – BESIP.


Post
Společnost 15.5.2013

15. květen je Mezinárodním dnem rodiny

V roce 1993 vyhlásila OSN 15. květen Mezinárodním dnem rodiny. Rodina by měla být pro každého místem bezpečí, opory a porozumění. Ne vždy tomu tak ale bohužel je. Proto se Sdružení Linka bezpečí snaží pomáhat nejen dětem, ale i jejich rodičům.


Post
Společnost 13.5.2013

Do Sušice se vrací oblíbené farmářské trhy

V sobotu 18. května se v Sušici uskuteční první letošní farmářský trh. Regionální pěstitelé nabídnou svou produkci stejně jako v minulých letech na sušickém náměstí. Trh zpestří soutěž o nejlepší vepřo-knedlo-zelo. Návštěvníkům zahraje dechová kapela Solovačka. Další farmářské trhy se v Sušici uskuteční 15. června, 13. července, 10. srpna, 7. září a 5. října.


Post
Politika 12.5.2013

Většina Čechů se domnívá, že je ÚSTR zbytečnou institucí

Většina Čechů se domnívá, že je Ústav pro studium totalitních režimů zbytečnou institucí a měl by být zrušen.


Post
Společnost 12.5.2013

Nová zábava: Kluci si lehají na koleje a přejíždí přes ně vlak!

Velmi nebezpečnou adrenalinovou hrou se baví teenageři napříč celou republikou. Její princip je v tom, že si lehají na koleje a čekají, až nad nimi projede vlak. Videi se pak chlubí na internetu.


Post
Zdravotnictví 10.5.2013

Poliklinika Plzeň se připojí k Evropskému dni melanomu a nabídne bezplatné vyšetření znamének

Poliklinika Plzeň, která je členem skupiny AGEL, se i v letošním roce připojí k Evropskému dni melanomu. V pondělí 13. května tak budou lékaři zdarma vyšetřovat znaménka všem zájemcům, kteří dorazí do kožní ambulance od 13.00 do 16.00 hodin.


Post
Zdravotnictví 10.5.2013

Čtvrtina nemocnic prodělává

Zatímco většina nemocnic skončila na konci roku v černých číslech a mohly si připsat celkově plus 400 milionů korun, ztrátu vykázala více než čtvrtina (29 procent). Téměř třetina z nich byla v minusu do pěti milionů, vyplývá z aktuálních údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


Post
Společnost 10.5.2013

Ze západu se na nás přiřítily lijáky

Nezapomeňte si deštníky, dnes u nás bude totiž vydatně pršet. Jen na Moravě se mohou smát, protože tam déšť příliš řádit nebude.


Post
Společnost 9.5.2013

Změní se Šumava ve staveniště pro bohaté?

Zapadne vila miliardáře Zdeňka Bakaly mezi novými stavbami a lanovkou, která se možná na Šumavě objeví?


Post
Počasí 9.5.2013

Odpoledne udeří silné bouřky, pak se prudce ochladí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které mohou doprovázet kroupy a přívalové srážky. Varování platí od dnešních 13 hodin pro 7 krajů.


Post
Doprava 9.5.2013

V květnu šlapou Do práce na kole čtyři tisíce lidí v jedenácti městech

Třetí ročník kampaně Do práce na kole přilákal téměř čtyři tisíce soutěžících z tisíce firem. Do konce května budou soutěžit o pravidelnost dojížďky a sbírat zelené kilometry.


Post
Krimi 9.5.2013

Plzeňan střílel před manželkou samopalem, policisté ho chytili ve sklepě

Pořádně rušno bylo včera v podvečer v plzeňské Souběžné ulici. Muž s útočnou puškou tu u sebe doma začal střílet do vzduchu, hrozil manželce a nechtěl do bytu nikoho pustit.


Post
Zdravotnictví 8.5.2013

Nejen léky z pozitivního listu VZP jsou bez doplatku, burcují lékárníci

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala šetřit peníze i vytvořením tzv. pozitivního listu. Jde o seznam léků, za které platí méně, protože si dohodla nižší cenu s výrobcem. Lékárníci se ale bouří a tvrdí, že i jiné léky jsou pro pacienty bez poplatku.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA