Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 24.5.2013

Letošní Týden čtení se blíží. Od 1. do 7. června se bude číst dětem po celé republice

Děti a čtení budou v centru zájmu od 1. do 7. června, kdy se po celé republice v rámci 3. ročníku Týdne čtení dětem uskuteční desítky veřejných čtení, besed s autory, divadelních představení, čtenářských her a soutěží, výstav a dalších pozoruhodných akcí.


Post
Společnost 24.5.2013

Podejte pomocnou ruku ztraceným dětem, vyzývá Pomněnkový den

Letos proběhne již 10. ročník sbírkové akce Pomněnkový den, který pořádá Sdružení Linka bezpečí. Tato akce každoročně připomíná Mezinárodní den pohřešovaných dětí, který připadá na 25. května. Statistiky Ministerstva vnitra Odboru prevence kriminality uvádějí, že za loňský rok bylo evidováno 5564 pohřešovaných dětí.


Post
Krimi 23.5.2013

Agresivní seriový lupič řádí nejen v Praze. Přepadává prodejny potravin

Neznámý lupič přepadl za několik posledních týdnů pět menších obchodů s potravinami. Vždy si vyžádal vydání peněz, a to agresivním způsobem. Všechny tyto obchůdky patří jednomu řetězci.


Post
Krimi 20.5.2013

Anonym ohlásil uložení bomby v budově Krajského soudu v Plzni! Policisté budovu evakuovali

Plzeňští policisté evakuovali budovu Krajského soudu v Plzni, anonymní volající tam ohlásil uložení výbušniny. Budovu prohledává speciálně vycvičený pes.


Post
Počasí 20.5.2013

Už zase bude mrznout! Meteorologové varují i před sněžením

Letos nás zřejmě žádné léto nečeká. Podle meteorologů totiž už za pár dní bude opět mrznout a na horách by dokonce mohlo i sněžit. To opravdu není vtip, takové je předpověď na příští týden.


Post
Společnost 20.5.2013

Léky pro zvířata budou k dostání už jen v lékárně, plánuje Brusel

Jít si vyzvednout léky pro zvířata do běžné lékárny se možná teď zdá zvláštní. Zanedlouho to ale může být realita. Evropská komise chce omezit užívání antibiotik u zvířat, a tak plánuje, že léky už nebudou vydávat rovnou veterináři jako dosud. Nová pravidla Evropa ještě ani neschválila a u nás se už zvedla obrovská vlna nevole.


Post
Zdravotnictví 19.5.2013

Chcete lázně na pojišťovnu? Připravte si pevné nervy

Máte za sebou infarkt, trápí vás astma, nebo jste po gynekologické operaci a lékař vám doporučil lázeňský pobyt? Připravte si pevné nervy, hodně času na obíhání lékařů a zdravotní pojišťovny a také peníze.


Post
Vzdělávání a školy 19.5.2013

Zájem Čechů o studium v zahraničí roste, letos jich vyráží 7000

Během letošního roku se vypraví na zahraniční vzdělávací kurz zhruba 7000 Čechů, to představuje nárůst proti loňskému roku o 12,1 procenta.


Post
Společnost 19.5.2013

Děti z dětského domova mají velké problémy s dluhy! Proč?

V osmnácti odcházejí z dětského domova a na krku mají exekuci. A jaký je důvod? Rodiče za ně neplatili poplatky za komunální odpad. To je realita, se kterou se u nás potýká stále více dětí. Poslanci to ale teď chystají změnit.


Post
Politika 19.5.2013

Nečas se opřel do Zemana: Prezident si vymýšlí čísla, sám si na důchodovou reformu netroufl

Premiér Petr Nečas (ODS) se silně ohradil proti výrokům prezidenta Miloše Zemana ohledně důchodové reformy. Hlava státu podle něj veřejně říká nesmyslná čísla ve vztahu k důchodové reformě, na kterou si sám jako premiér netroufl.


Post
Doprava 19.5.2013

Nebezpečí na silnicích: 20 procent řidičů svou oční vadu podceňuje nebo o ní vůbec neví

Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické brýle, přiznává, že řídí bez nich. Až 90 procent řidičů vyššího věku není schopno zaostřit na palubní desku bez brýlí.


Post
Společnost 19.5.2013

Chcete zrušit manželství? Kdy můžete sňatek anulovat?

Svatební róba je dávno vrácená nebo prodaná, kytice uschlá a z velkého dne D zůstaly jen fotografie. Nastala běžná životní realita, se kterou se mnozí novomanželé jen špatně vyrovnávají.


Post
Kauzy, soudy a právo 18.5.2013

Slepička zavraždil svého spolubydlícího kvůli kuřeti! Od soudu dostal 13,5 roku

Soud v Plzni vynesl rozsudek v případě vraždy, která se stala loni v prosinci na ubytovně v Tachově. Rostislav Slepička tehdy zavraždil svého spolubydlícího kvůli tomu, že se nemohli dohodnout, jak připravit kuře!


Post
Zdravotnictví 18.5.2013

VZP proplatí vyšetření ňader i ženám pod 45 let

Všeobecná zdravotní pojišťovna bude až do konce listopadu proplácet ženám mladším 45 let preventivní vyšetření na mamografu či ultrasonografii prsou.


Post
Zdravotnictví 18.5.2013

Praktického lékaře mít nemusíte. Pozor, bude vás to stát velké peníze

Přestěhujete se do jiného města a nemáte praktického lékaře? Nevadí, zákon neporušíte. Ale pozor, pokud s banální chorobou, jako je viróza či nachlazení přijdete ke specialistovi, návštěvu i vyšetření vám naúčtují.


Post
Společnost 18.5.2013

Čeho se Češi teď nejvíce bojí?

V současnosti mají Češi největší obavy ze ztráty zaměstnání, strach má více než polovina lidí (53 procent). Skoro stejně se bojíme nemocí a úrazů (52 procent).


Post
Počasí 17.5.2013

Na Čechy se ženou bouřky

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které v pátek pozdě odpoledne a večer zasáhnou většinu Čech. Doprovázet je může silný vítr a menší kroupy. Bouřky by měly zasáhnout zejména západ a jich Čech, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Post
Počasí 17.5.2013

Na víkend si připravte deštníky ale i UV brýle. Slunce bude nebezpečně zářit!

O víkendu budeme paradoxně potřebovat ochranu před sluncem i deštěm. Zatímco se v sobotu přes den vyčasí, v neděli přijdou bouřky. Navíc se očekává intenzivní UV záření, před kterým bychom měli chránit kůži i oči.


Post
Společnost 17.5.2013

Při lesním požáru v Plzni v noci uhořel člověk. Možná bezdomovec

Ošklivé překvapení čekalo na hasiče, kteří v noci vyjížděli k požáru provizorního přístřešku v plzeňském lesoparku. Poté, co uhasili plameny, našli ve spáleništi lidské tělo.


Post
Společnost 17.5.2013

Klatovy si připomínají Alberta Chanovského. Jeho jméno ponese nový druh karafiátu

Významnou osobnost Alberta Chanovského, úzce spjatou s oblastí jihozápadních Čech, si v těchto dnech připomíná město Klatovy.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě