Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 15.5.2013

15. květen je Mezinárodním dnem rodiny

V roce 1993 vyhlásila OSN 15. květen Mezinárodním dnem rodiny. Rodina by měla být pro každého místem bezpečí, opory a porozumění. Ne vždy tomu tak ale bohužel je. Proto se Sdružení Linka bezpečí snaží pomáhat nejen dětem, ale i jejich rodičům.


Post
Společnost 13.5.2013

Do Sušice se vrací oblíbené farmářské trhy

V sobotu 18. května se v Sušici uskuteční první letošní farmářský trh. Regionální pěstitelé nabídnou svou produkci stejně jako v minulých letech na sušickém náměstí. Trh zpestří soutěž o nejlepší vepřo-knedlo-zelo. Návštěvníkům zahraje dechová kapela Solovačka. Další farmářské trhy se v Sušici uskuteční 15. června, 13. července, 10. srpna, 7. září a 5. října.


Post
Politika 12.5.2013

Většina Čechů se domnívá, že je ÚSTR zbytečnou institucí

Většina Čechů se domnívá, že je Ústav pro studium totalitních režimů zbytečnou institucí a měl by být zrušen.


Post
Společnost 12.5.2013

Nová zábava: Kluci si lehají na koleje a přejíždí přes ně vlak!

Velmi nebezpečnou adrenalinovou hrou se baví teenageři napříč celou republikou. Její princip je v tom, že si lehají na koleje a čekají, až nad nimi projede vlak. Videi se pak chlubí na internetu.


Post
Zdravotnictví 10.5.2013

Poliklinika Plzeň se připojí k Evropskému dni melanomu a nabídne bezplatné vyšetření znamének

Poliklinika Plzeň, která je členem skupiny AGEL, se i v letošním roce připojí k Evropskému dni melanomu. V pondělí 13. května tak budou lékaři zdarma vyšetřovat znaménka všem zájemcům, kteří dorazí do kožní ambulance od 13.00 do 16.00 hodin.


Post
Zdravotnictví 10.5.2013

Čtvrtina nemocnic prodělává

Zatímco většina nemocnic skončila na konci roku v černých číslech a mohly si připsat celkově plus 400 milionů korun, ztrátu vykázala více než čtvrtina (29 procent). Téměř třetina z nich byla v minusu do pěti milionů, vyplývá z aktuálních údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


Post
Společnost 10.5.2013

Ze západu se na nás přiřítily lijáky

Nezapomeňte si deštníky, dnes u nás bude totiž vydatně pršet. Jen na Moravě se mohou smát, protože tam déšť příliš řádit nebude.


Post
Společnost 9.5.2013

Změní se Šumava ve staveniště pro bohaté?

Zapadne vila miliardáře Zdeňka Bakaly mezi novými stavbami a lanovkou, která se možná na Šumavě objeví?


Post
Počasí 9.5.2013

Odpoledne udeří silné bouřky, pak se prudce ochladí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které mohou doprovázet kroupy a přívalové srážky. Varování platí od dnešních 13 hodin pro 7 krajů.


Post
Doprava 9.5.2013

V květnu šlapou Do práce na kole čtyři tisíce lidí v jedenácti městech

Třetí ročník kampaně Do práce na kole přilákal téměř čtyři tisíce soutěžících z tisíce firem. Do konce května budou soutěžit o pravidelnost dojížďky a sbírat zelené kilometry.


Post
Krimi 9.5.2013

Plzeňan střílel před manželkou samopalem, policisté ho chytili ve sklepě

Pořádně rušno bylo včera v podvečer v plzeňské Souběžné ulici. Muž s útočnou puškou tu u sebe doma začal střílet do vzduchu, hrozil manželce a nechtěl do bytu nikoho pustit.


Post
Zdravotnictví 8.5.2013

Nejen léky z pozitivního listu VZP jsou bez doplatku, burcují lékárníci

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala šetřit peníze i vytvořením tzv. pozitivního listu. Jde o seznam léků, za které platí méně, protože si dohodla nižší cenu s výrobcem. Lékárníci se ale bouří a tvrdí, že i jiné léky jsou pro pacienty bez poplatku.


Post
Počasí 8.5.2013

Českem se přehnaly první silné bouřky. Dnes by mělo být ještě hůř

Zdá se, že aprílové počasí ještě neskončilo. Meteorologové varují před silnými bouřkami, které se na Česko valí od jihu. Podle radarových snímků už první bouřky udeřily v úterý večer na jihu a západě Čech.


Post
Krimi 7.5.2013

Střelba v Plzni: Muže skolila rána z plynovky do obličeje

V plzeňském supermarketu se střílelo. Slovní potyčka strážného se zákazníky se strhla ve rvačku, kterou ukončil až výstřel z plynové pistole. Zasažený muž skončil v nemocnici.


Post
Společnost 7.5.2013

Na Plzeňských farmářských trzích se bude i zahradničit

Plzeňské farmářské trhy tentokrát nabídnou nejen vynikající jídlo, ale i besedu o ekozahradničení na balkonech a za okny našich domů.


Post
Krimi 7.5.2013

Nový trik podvodníků. Vydávají se za prodejce elektřiny, oberou vás o peníze

Podvodníci začali používat novou fintu, kterou se vetřou do bytu seniorů. Využívají toho, že v poslední době přibylo podomních prodejců elektřiny a plynu a tahají z důvěřivých stařečků tisíce.


Post
Zdravotnictví 7.5.2013

Očkování proti rakovině děložního čípku láká

Příspěvek na očkování proti rakovině děložního čípku patří k těm, o něž mají pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) stabilní zájem. Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR ho každoročně proplácí až několika stovkám žadatelů.


Post
Vzdělávání a školy 6.5.2013

Kde vaše děti maturitu nesloží? Podívejte se na nejméně úspěšné odborné střední školy

Je vůbec možné, že maturitu složil pouze jeden student? Ano, tuhle situaci si prožili vloni na jednom zemědělskémm oboru na střední škole v Ústeckém kraji. Tento vzdělávací ústav nebyl osamocený, podobných škol je v Česku celá řada. Podívejte se na seznam nejméně úspěšných odborných středních škol.


Post
Počasí 6.5.2013

Počasí jako na houpačce: Ve středu bude až 25 °C, o den později jen 15 °C

Až do středy se můžeme těšit na poměrně teplé počasí, i když místy bude i pršet. Od čtvrtka se ale počasí zkazí a výrazně se ochladí, na některých místech by mohla rtuť teploměru spadnout až o 10 stupňů.


Post
Společnost 6.5.2013

Umíte správně třídit neobvyklý odpad?

Většina z nás již dokáže běžný odpad roztřídit bez zaváhání. Do zelených kontejnerů patří sklo, modrým náleží starý papír a do žlutých odnášíme plast. Občas se však v domácnosti najdou neobvyklé odpady.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA