Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 7.5.2013

Očkování proti rakovině děložního čípku láká

Příspěvek na očkování proti rakovině děložního čípku patří k těm, o něž mají pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) stabilní zájem. Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR ho každoročně proplácí až několika stovkám žadatelů.


Post
Vzdělávání a školy 6.5.2013

Kde vaše děti maturitu nesloží? Podívejte se na nejméně úspěšné odborné střední školy

Je vůbec možné, že maturitu složil pouze jeden student? Ano, tuhle situaci si prožili vloni na jednom zemědělskémm oboru na střední škole v Ústeckém kraji. Tento vzdělávací ústav nebyl osamocený, podobných škol je v Česku celá řada. Podívejte se na seznam nejméně úspěšných odborných středních škol.


Post
Počasí 6.5.2013

Počasí jako na houpačce: Ve středu bude až 25 °C, o den později jen 15 °C

Až do středy se můžeme těšit na poměrně teplé počasí, i když místy bude i pršet. Od čtvrtka se ale počasí zkazí a výrazně se ochladí, na některých místech by mohla rtuť teploměru spadnout až o 10 stupňů.


Post
Společnost 6.5.2013

Umíte správně třídit neobvyklý odpad?

Většina z nás již dokáže běžný odpad roztřídit bez zaváhání. Do zelených kontejnerů patří sklo, modrým náleží starý papír a do žlutých odnášíme plast. Občas se však v domácnosti najdou neobvyklé odpady.


Post
Politika 5.5.2013

Zveřejní Zeman tvůrce amnestie? Důkazy o autorství jsou už na podatelně Hradu

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf předal kanceláři prezidenta Zemana důkazy o autorství amnestie.


Post
Politika 5.5.2013

Za sKarty nesou zodpovědnost ti, kdo ji zruší, šokoval Drábek

Náklady na případné zrušení sKaret by měli nést ti, kteří odhlasují konec projektu. V nedělním pořadu Partie televize Prima Family to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)


Post
Společnost 5.5.2013

Stavba betonového sektářského monstra Tykačovy exmanželky zastavena! Co se děje?

Gigantická stavba, která hyzdí tvář Křivoklátsko, se možná nikdy nedostaví. Exmanželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová místo budovala pro kolegy ze sekty Avenna.


Post
Společnost 5.5.2013

Josef Klíma věnuje důchod chudým! Karel Gott se k němu přidá

Publicista Josef Klíma (62), který o víkendu získal diváckou anketu TýTý, se rozhodl, že pomůže potřebným. Nebude dělat koncert nebo sbírku, ale pošle peníze rovnou ze své kapsy!


Post
Společnost 2.5.2013

Cestovatel Jaroslav Šnek Král převezme peníze na cestu kolem světa

V pátek v podvečer si cestovatel Jaroslav Šnek Král převezme finanční částku, kterou prodejem fotografií získali členové Fotoklubu Plzeň.


Post
Vzdělávání a školy 2.5.2013

Sto tisíc lidí míří k maturitě. Přečtěte si, co se v písemkách z češtiny a cizího jazyka hodnotí

Téměř sto tisíc studentů v těchto dnech skládá svou "zkoušku dospělosti". Téměř dvě třetiny si přitom zvolili, že předvedou i své schopnosti v cizím jazyce.


Post
Počasí 2.5.2013

Bez deštníku ani ránu. Hrozí i povodně

Špatná zpráva. Děštníky a pláštěnky se nám budou hodit zřejmě ještě celý květen. A rozhodně je neodkládejte ani dnes, ani zítra a raději ani o víkendu. Bude zkrátka každou chvíli pršet. Přinášíme velkou předpověď počasí s výhledem na celý měsíc.


Post
Společnost 2.5.2013

Květen plný změn: Přehled zásadních změn, které musíte znát

Máj, lásky čas, je tu! Kromě líbání pod rozkvetlou třešní a státních svátků přináší letošní květen i několik změn. Abyste je nemuseli složitě hledat, přinášíme jejich přehled.


Post
Doprava 1.5.2013

V Plzni bude přes 150 lidí šlapat „Do práce na kole“, registrace je prodloužena do 5. května

Více než 150 lidí se v Plzni zatím zaregistrovalo do kampaně „Do práce na kole“, která se ve městě uskuteční poprvé během května. Registrace byla navíc prodloužena do 5. května, a tak se další zájemci mohou ještě do kampaně zapojit.


Post
Společnost 1.5.2013

Už 537 lidí přišlo letos o nemocenskou, nejvíce simulují Středočeši

Za letošní první čtvrtletí provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) skoro 35 tisíc kontrol na dodržování neschopenek. Výsledkem je 537 zkrácených nebo odebraných nemocenských.


Post
Kauzy, soudy a právo 30.4.2013

Vojtěch (25) rozsekal otce a macechu sekerou v posteli, prý ho týrali, dostal výjimečný trest

Vojtěch P. (25), který brutálně zavraždil svého otce a nevlastní matku, protože prý jeho a mladšího bratra Jaroslava týrali, si odsedí 22 let.


Post
Společnost 30.4.2013

Děti z Plzeňského kraje a známé osobnosti společně vytváří Recyklované pohádky

Děti, pedagogové i známé osobnosti od dubna společně vytváří Recyklované pohádky. Projekt je součástí školního vzdělávacího programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět, do něhož se v Plzeňském kraji zapojilo již 156 škol. Cílem Recyklovaných pohádek je vést děti hravou formou k zodpovědnému chování v oblasti recyklace.


Post
Počasí 30.4.2013

Jak bude na prvního máje? Budeme se líbat za deště nebo sluníčka?

Už zítra nás čeká volno a spousta z nás využije volný den na to, aby vyrazila do přírodu a svoji partnerku či svého partnera políbil pod rozkvetlou třeští. Ale jak bude?


Post
Zdravotnictví 30.4.2013

Rozvíjení principů kontinuálního zvyšování kvality péče a bezpečí pacientů v Hamzově léčebně

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé uspořádala 24. 4. 2013 odbornou konferenci na téma "Kvalita a bezpečí v následné péči".


Post
Společnost 29.4.2013

Rady od hasičů: Jak prožít pálení čarodějnic bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.


Post
Společnost 29.4.2013

Jeden z nejznámějších světových antropologů navštíví Plzeň

30. dubna navštíví západočeskou metropoli jeden z nejvýznamnějších antropologů současnosti, prof. Tim Ingold. Na půdě Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni bude přednášet v rámci cyklu AntropoWebu na téma "Copying, inscription and creative performence".


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě