Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 30.4.2013

Jak bude na prvního máje? Budeme se líbat za deště nebo sluníčka?

Už zítra nás čeká volno a spousta z nás využije volný den na to, aby vyrazila do přírodu a svoji partnerku či svého partnera políbil pod rozkvetlou třeští. Ale jak bude?


Post
Zdravotnictví 30.4.2013

Rozvíjení principů kontinuálního zvyšování kvality péče a bezpečí pacientů v Hamzově léčebně

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé uspořádala 24. 4. 2013 odbornou konferenci na téma "Kvalita a bezpečí v následné péči".


Post
Společnost 29.4.2013

Rady od hasičů: Jak prožít pálení čarodějnic bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.


Post
Společnost 29.4.2013

Jeden z nejznámějších světových antropologů navštíví Plzeň

30. dubna navštíví západočeskou metropoli jeden z nejvýznamnějších antropologů současnosti, prof. Tim Ingold. Na půdě Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni bude přednášet v rámci cyklu AntropoWebu na téma "Copying, inscription and creative performence".


Post
Společnost 29.4.2013

Vzpomínková slavnost u příležitosti oslav výročí konce 2. světové války připomene operaci „Kovboj“

Vzpomínkovou slavnost u příležitosti konce 2. světové války pořádají v úterý 30. dubna města Bělá nad Radbuzou a Hostouň. Tradičně budou přítomni příslušníci americké armády z jednotky v německém Vilsecku.


Post
Počasí 28.4.2013

Česko zasáhly první silné jarní bouřky! Jak bude dál?

Po včerejším rekordně teplém dni dnes Českou republiku zasáhly místní silné bouřky a meteorologové dokonce varují před přívalovými dešti a kroupami.


Post
Společnost 28.4.2013

Škody za řádení kormoránů by měl zaplatit stát

Mnohamilionové škody, které mají chovatelé ryb kvůli řádění kormoránů, by měl zaplatit stát. Právě on totiž zavinil, že zvíře bylo dlouho a velmi rozsáhle chráněné, takže se druh přemnožil, myslí si poslanci ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM.


Post
Společnost 27.4.2013

Češi prostonali od ledna do března 44 tisíc let. Kde se marodí nejvíc?

Počet vydaných neschopenek roste, marodíme však kratší dobu, za první čtvrtletí Češi prostonali 16 milionů dnů (43 835 let). Nejdéle si doma pobyli na Zlínsku, kde se s neschopenkou marodí 45,4 dne, naopak nejvíce do práce pospíchají Pražané (29 dnů).


Post
Společnost 27.4.2013

Barokní jezuitské Klatovy 2013 přinášejí objektivní pohled na mýty opředenou historii řádu jezuitů

Již sedmý ročník akce Barokní jezuitské Klatovy se uskuteční ve dnech 26. až 28. dubna v prostorách Městské knihovny, v jezuitském kostele a letos poprvé i v katakombách v Klatovech.


Post
Společnost 26.4.2013

Fotochemický smog v Plzeňském kraji ohrožuje hlavně děti a chronicky nemocné

Vzhledem k vysokým koncentracím tzv. přízemního neboli troposférického ozónu vyhlásil dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) smogovou situaci pro Plzeňský kraj.


Post
Společnost 26.4.2013

Diskusní projekt Kulturquell oživil v Plzni bývalé kino a nadchnul bezprostředností

Akce s názvem Kulturquell proběhla 20. dubna v Plzni a zařadila se mezi unikátní počiny spojené s Plzní – Evropským hlavním městem kultury 2015.


Post
Počasí 26.4.2013

Pozor! Ženou se na nás bouřky, vichr a krupobití! Pak se vrátí tropy

Meteorologové varují, že Vysočinu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj zasáhnou v sobotu odpoledne silné bouřky. Hrozí i krupobití a silný vítr.


Post
Společnost 25.4.2013

V Myslovicích na Klatovsku se po roce opět uskuteční Rybí slavnosti nejen pod širým nebem

Speciality z kapra, pstruha, amura, štiky a dalších ryb, živá hudba a zábava pro děti - to všechno nabídne druhý ročník celodenních Rybích slavností nejen pod širým nebem v Myslovicích na Klatovsku. Slavnosti se uskuteční v sobotu 27. dubna od 10 hodin na Statku česká lípa.


Post
Počasí 25.4.2013

Nebezpečný ozon bude ohrožovat Česko až do poloviny příštího týdne

Dobře se mažte krémem s vysokým UV faktorem, noste čepice a klobouky a nezapomeňte na sluneční brýle. Jedině tak se vyhnete problémům, které s sebou přináší zeslabená ozonová vrstva. Ta bude trápit Česko minimálně do středy příštího týdne.


Post
Společnost 25.4.2013

POZOR! V Česku řádí meningitida, nejohroženější jsou batolata

Suché statistiky uvádějí, že v loňském roce onemocnělo meningitidou 64 lidí, z nichž tři zemřeli. Čísla však nemluví o tom, že nejohroženější skupinou jsou děti do 11 měsíců.


Post
Společnost 24.4.2013

Expozice požární ochrany ve Zbirohu otvírá slavnostně čtvrtou sezónu

Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky se v sobotu 27. dubna 2013 v 10.00 hodin otevře návštěvníkům a vstoupí již do své čtvrté sezóny.


Post
Počasí 24.4.2013

Česko „oslavilo“ Den Země překročením limitů pro prach v Praze, Brně, Ostravě a dalších městech

Česká republika „oslavila“ Den Země překročením platného denního limitu pro znečištění prachem (PM10) na mnoha měřících stanicích v největších městech jakou jsou Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem, Karviná, Most, Teplice, Chomutov nebo Kladno.


Post
Počasí 23.4.2013

Pozor! V Česku se nadměrně zhoršilo UV záření. Otevřela se ozonová díra

Meteorologové dnes vydali varování: nad Českem je velmi slabá ozonová vrstva a kvůli tomu se zvýší UV index. Citliví lidé by tak měli zůstat kolem poledne doma. Za vše může oteplování z posledních dnů.


Post
Doprava 23.4.2013

U Zavlekova na Klatovsku zemřel při nehodě řidič osobního auta

Smrtelná zranění utrpěl v úterý dopoledne řidič osobního vozu po srážce s nákladním autem u Zavlekova na Klatovsku. Na silnici první třídy č. 22 vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Očkování zachrání 500 životů ročně, Češi by měli více dbát na prevenci hlavně u chřipky

Češi jsou jedním z nejvíce proočkovaných národů v Evropě. Ač píchnutí injekce asi nikdo nemiluje, tyto "včeličky" statisticky ročně zachrání 500 lidských životů a zabrání vzniku až 150 tisícům infekčních onemocnění. A mohlo by to být i více! Stačilo by nepodceňovat očkování proti chřipce.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA