Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 2.5.2013

Sto tisíc lidí míří k maturitě. Přečtěte si, co se v písemkách z češtiny a cizího jazyka hodnotí

Téměř sto tisíc studentů v těchto dnech skládá svou "zkoušku dospělosti". Téměř dvě třetiny si přitom zvolili, že předvedou i své schopnosti v cizím jazyce.


Post
Počasí 2.5.2013

Bez deštníku ani ránu. Hrozí i povodně

Špatná zpráva. Děštníky a pláštěnky se nám budou hodit zřejmě ještě celý květen. A rozhodně je neodkládejte ani dnes, ani zítra a raději ani o víkendu. Bude zkrátka každou chvíli pršet. Přinášíme velkou předpověď počasí s výhledem na celý měsíc.


Post
Společnost 2.5.2013

Květen plný změn: Přehled zásadních změn, které musíte znát

Máj, lásky čas, je tu! Kromě líbání pod rozkvetlou třešní a státních svátků přináší letošní květen i několik změn. Abyste je nemuseli složitě hledat, přinášíme jejich přehled.


Post
Doprava 1.5.2013

V Plzni bude přes 150 lidí šlapat „Do práce na kole“, registrace je prodloužena do 5. května

Více než 150 lidí se v Plzni zatím zaregistrovalo do kampaně „Do práce na kole“, která se ve městě uskuteční poprvé během května. Registrace byla navíc prodloužena do 5. května, a tak se další zájemci mohou ještě do kampaně zapojit.


Post
Společnost 1.5.2013

Už 537 lidí přišlo letos o nemocenskou, nejvíce simulují Středočeši

Za letošní první čtvrtletí provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) skoro 35 tisíc kontrol na dodržování neschopenek. Výsledkem je 537 zkrácených nebo odebraných nemocenských.


Post
Kauzy, soudy a právo 30.4.2013

Vojtěch (25) rozsekal otce a macechu sekerou v posteli, prý ho týrali, dostal výjimečný trest

Vojtěch P. (25), který brutálně zavraždil svého otce a nevlastní matku, protože prý jeho a mladšího bratra Jaroslava týrali, si odsedí 22 let.


Post
Společnost 30.4.2013

Děti z Plzeňského kraje a známé osobnosti společně vytváří Recyklované pohádky

Děti, pedagogové i známé osobnosti od dubna společně vytváří Recyklované pohádky. Projekt je součástí školního vzdělávacího programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět, do něhož se v Plzeňském kraji zapojilo již 156 škol. Cílem Recyklovaných pohádek je vést děti hravou formou k zodpovědnému chování v oblasti recyklace.


Post
Počasí 30.4.2013

Jak bude na prvního máje? Budeme se líbat za deště nebo sluníčka?

Už zítra nás čeká volno a spousta z nás využije volný den na to, aby vyrazila do přírodu a svoji partnerku či svého partnera políbil pod rozkvetlou třeští. Ale jak bude?


Post
Zdravotnictví 30.4.2013

Rozvíjení principů kontinuálního zvyšování kvality péče a bezpečí pacientů v Hamzově léčebně

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé uspořádala 24. 4. 2013 odbornou konferenci na téma "Kvalita a bezpečí v následné péči".


Post
Společnost 29.4.2013

Rady od hasičů: Jak prožít pálení čarodějnic bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.


Post
Společnost 29.4.2013

Jeden z nejznámějších světových antropologů navštíví Plzeň

30. dubna navštíví západočeskou metropoli jeden z nejvýznamnějších antropologů současnosti, prof. Tim Ingold. Na půdě Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni bude přednášet v rámci cyklu AntropoWebu na téma "Copying, inscription and creative performence".


Post
Společnost 29.4.2013

Vzpomínková slavnost u příležitosti oslav výročí konce 2. světové války připomene operaci „Kovboj“

Vzpomínkovou slavnost u příležitosti konce 2. světové války pořádají v úterý 30. dubna města Bělá nad Radbuzou a Hostouň. Tradičně budou přítomni příslušníci americké armády z jednotky v německém Vilsecku.


Post
Počasí 28.4.2013

Česko zasáhly první silné jarní bouřky! Jak bude dál?

Po včerejším rekordně teplém dni dnes Českou republiku zasáhly místní silné bouřky a meteorologové dokonce varují před přívalovými dešti a kroupami.


Post
Společnost 28.4.2013

Škody za řádení kormoránů by měl zaplatit stát

Mnohamilionové škody, které mají chovatelé ryb kvůli řádění kormoránů, by měl zaplatit stát. Právě on totiž zavinil, že zvíře bylo dlouho a velmi rozsáhle chráněné, takže se druh přemnožil, myslí si poslanci ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM.


Post
Společnost 27.4.2013

Češi prostonali od ledna do března 44 tisíc let. Kde se marodí nejvíc?

Počet vydaných neschopenek roste, marodíme však kratší dobu, za první čtvrtletí Češi prostonali 16 milionů dnů (43 835 let). Nejdéle si doma pobyli na Zlínsku, kde se s neschopenkou marodí 45,4 dne, naopak nejvíce do práce pospíchají Pražané (29 dnů).


Post
Společnost 27.4.2013

Barokní jezuitské Klatovy 2013 přinášejí objektivní pohled na mýty opředenou historii řádu jezuitů

Již sedmý ročník akce Barokní jezuitské Klatovy se uskuteční ve dnech 26. až 28. dubna v prostorách Městské knihovny, v jezuitském kostele a letos poprvé i v katakombách v Klatovech.


Post
Společnost 26.4.2013

Fotochemický smog v Plzeňském kraji ohrožuje hlavně děti a chronicky nemocné

Vzhledem k vysokým koncentracím tzv. přízemního neboli troposférického ozónu vyhlásil dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) smogovou situaci pro Plzeňský kraj.


Post
Společnost 26.4.2013

Diskusní projekt Kulturquell oživil v Plzni bývalé kino a nadchnul bezprostředností

Akce s názvem Kulturquell proběhla 20. dubna v Plzni a zařadila se mezi unikátní počiny spojené s Plzní – Evropským hlavním městem kultury 2015.


Post
Počasí 26.4.2013

Pozor! Ženou se na nás bouřky, vichr a krupobití! Pak se vrátí tropy

Meteorologové varují, že Vysočinu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj zasáhnou v sobotu odpoledne silné bouřky. Hrozí i krupobití a silný vítr.


Post
Společnost 25.4.2013

V Myslovicích na Klatovsku se po roce opět uskuteční Rybí slavnosti nejen pod širým nebem

Speciality z kapra, pstruha, amura, štiky a dalších ryb, živá hudba a zábava pro děti - to všechno nabídne druhý ročník celodenních Rybích slavností nejen pod širým nebem v Myslovicích na Klatovsku. Slavnosti se uskuteční v sobotu 27. dubna od 10 hodin na Statku česká lípa.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA