Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 27.4.2013

Barokní jezuitské Klatovy 2013 přinášejí objektivní pohled na mýty opředenou historii řádu jezuitů

Již sedmý ročník akce Barokní jezuitské Klatovy se uskuteční ve dnech 26. až 28. dubna v prostorách Městské knihovny, v jezuitském kostele a letos poprvé i v katakombách v Klatovech.


Post
Společnost 26.4.2013

Fotochemický smog v Plzeňském kraji ohrožuje hlavně děti a chronicky nemocné

Vzhledem k vysokým koncentracím tzv. přízemního neboli troposférického ozónu vyhlásil dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) smogovou situaci pro Plzeňský kraj.


Post
Společnost 26.4.2013

Diskusní projekt Kulturquell oživil v Plzni bývalé kino a nadchnul bezprostředností

Akce s názvem Kulturquell proběhla 20. dubna v Plzni a zařadila se mezi unikátní počiny spojené s Plzní – Evropským hlavním městem kultury 2015.


Post
Počasí 26.4.2013

Pozor! Ženou se na nás bouřky, vichr a krupobití! Pak se vrátí tropy

Meteorologové varují, že Vysočinu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj zasáhnou v sobotu odpoledne silné bouřky. Hrozí i krupobití a silný vítr.


Post
Společnost 25.4.2013

V Myslovicích na Klatovsku se po roce opět uskuteční Rybí slavnosti nejen pod širým nebem

Speciality z kapra, pstruha, amura, štiky a dalších ryb, živá hudba a zábava pro děti - to všechno nabídne druhý ročník celodenních Rybích slavností nejen pod širým nebem v Myslovicích na Klatovsku. Slavnosti se uskuteční v sobotu 27. dubna od 10 hodin na Statku česká lípa.


Post
Počasí 25.4.2013

Nebezpečný ozon bude ohrožovat Česko až do poloviny příštího týdne

Dobře se mažte krémem s vysokým UV faktorem, noste čepice a klobouky a nezapomeňte na sluneční brýle. Jedině tak se vyhnete problémům, které s sebou přináší zeslabená ozonová vrstva. Ta bude trápit Česko minimálně do středy příštího týdne.


Post
Společnost 25.4.2013

POZOR! V Česku řádí meningitida, nejohroženější jsou batolata

Suché statistiky uvádějí, že v loňském roce onemocnělo meningitidou 64 lidí, z nichž tři zemřeli. Čísla však nemluví o tom, že nejohroženější skupinou jsou děti do 11 měsíců.


Post
Společnost 24.4.2013

Expozice požární ochrany ve Zbirohu otvírá slavnostně čtvrtou sezónu

Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky se v sobotu 27. dubna 2013 v 10.00 hodin otevře návštěvníkům a vstoupí již do své čtvrté sezóny.


Post
Počasí 24.4.2013

Česko „oslavilo“ Den Země překročením limitů pro prach v Praze, Brně, Ostravě a dalších městech

Česká republika „oslavila“ Den Země překročením platného denního limitu pro znečištění prachem (PM10) na mnoha měřících stanicích v největších městech jakou jsou Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem, Karviná, Most, Teplice, Chomutov nebo Kladno.


Post
Počasí 23.4.2013

Pozor! V Česku se nadměrně zhoršilo UV záření. Otevřela se ozonová díra

Meteorologové dnes vydali varování: nad Českem je velmi slabá ozonová vrstva a kvůli tomu se zvýší UV index. Citliví lidé by tak měli zůstat kolem poledne doma. Za vše může oteplování z posledních dnů.


Post
Doprava 23.4.2013

U Zavlekova na Klatovsku zemřel při nehodě řidič osobního auta

Smrtelná zranění utrpěl v úterý dopoledne řidič osobního vozu po srážce s nákladním autem u Zavlekova na Klatovsku. Na silnici první třídy č. 22 vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Očkování zachrání 500 životů ročně, Češi by měli více dbát na prevenci hlavně u chřipky

Češi jsou jedním z nejvíce proočkovaných národů v Evropě. Ač píchnutí injekce asi nikdo nemiluje, tyto "včeličky" statisticky ročně zachrání 500 lidských životů a zabrání vzniku až 150 tisícům infekčních onemocnění. A mohlo by to být i více! Stačilo by nepodceňovat očkování proti chřipce.


Post
Společnost 22.4.2013

Stavba tajemného bunkru u Berounky v ohrožení! Záhadné léčitelky se rozhádaly

Na sever od Plzně se tyčí rozestavená betonová pevnost, která vypadá jako z nějakého fantasy filmu či vzdálené kultury. Podle nových informací nyní hrozí, že megalomanský projekt zůstane nedostavěn. Je to kvůli obrovským sporům mezi duchovními matkami projektu, exmanželkou uhlobarona Pavla Tykače a dvěma léčitelkami.


Post
Počasí 22.4.2013

Místo jara přišlo léto. V pátek bude 27 stupňů

Zimní bundu a možná i jarní kabát můžete schovat ve skříni. Příští týden se budou teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a ochladí se až o víkendu.


Post
Krimi 21.4.2013

Kriminalisté stíhají sedm pachatelů pro krádeže vozidel

Berounští kriminalisté ve spolupráci s kriminalisty z Prahy a Plzně po velmi náročném několika měsíčním prošetřování zadrželi sedm podezřelých mužů, proti kterým v těchto dnech zahájili trestní stíhání.


Post
Společnost 21.4.2013

Vzpomínková slavnost u příležitosti oslav výročí konce 2. světové války připomene operaci „Kovboj“

Vzpomínkovou slavnost u příležitosti konce 2. světové války pořádají v úterý 30. dubna města Bělá nad Radbuzou a Hostouň. Tradičně budou přítomni příslušníci americké armády z jednotky v německém Vilsecku.


Post
Kauzy, soudy a právo 20.4.2013

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Nejtvrdší z výjimečných trestů, tedy rozsudek vězení do konce života, si v Česku od roku 1993 vyslechlo 58 zločinců. I jejich samotných pobyt ve vězení je ale specifický, platí pro ně totiž jiná pravidla než pro ostatní.


Post
Politika 20.4.2013

Poslanci od státu nedostanou ani korunu, tak už o fotbálek nemají zájem!

Poslanecká fotbalová reprezentace ještě ani nestihla oficiálně kopnout do míče a už se začíná rozpadat. Vše je zřejmě důsledkem ostudy, kterou si uřízly před pár dny, když oznámili, že se zúčasní fotbalového turnaji v ruském Soči a od státu žádají 650 tisíc korun!


Post
Počasí 19.4.2013

Jaro bude, škarohlídské předpovědi neplatí

Když vydržíme a přežijeme sobotu ve znamení občasného deště, zamračené oblohy a denních teplot v rozmezí 9 až 13 °C, v neděli už si zase budeme užívat jaro. Teploty vyskočí mezi 13 až 17 °C a obloha se bude vyjasňovat.


Post
Společnost 19.4.2013

Přes 40 lidí se zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“

Přes 40 lidí se dnes zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“ ve tvaru srdce na náměstí Republiky, s cílem upoutat pozornost na nebezpečí těžby ropy v tající Arktidě. Společně s Buenos Aires či Bangkokem se do této celosvětové kampaně Greenpeace zapojí i Plzeň.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA