Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 17.4.2013

Česko bude mít nový nejdelší železniční tunel

Nejdelší železniční tunel by měl vzniknout pod vrchem Chlum, v rámci modernizaci trati mezi Rokycany a Plzní, celý projekt bude stát skoro čtyři miliardy korun. Antimonopolní úřad zamítnul námitky jednoho z uchazečů o tuto veřejnou zakázku, oznámila ve středu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).


Post
Doprava 17.4.2013

Prvních 20 plzeňských týmů chce šlapat „Do práce na kole“

Prvních 20 týmů se v Plzni zatím zaregistrovalo do kampaně „Do práce na kole“, která se ve městě uskuteční poprvé během května. V České republice jde už o třetí ročník, do kterého se kromě Plzně zapojilo dalších 10 českých a moravských měst.


Post
Kauzy, soudy a právo 17.4.2013

S velkou institucí se v Česku soudí ročně kolem 50 tisíc lidí. Spor vyhraje jen deset procent z nich

Dopravní podnik, poskytovatelé energií nebo mobilní operátoři – to jsou instituce, se kterými občané České republiky vedou nejčastěji soudní spor. Na úspěch má ale šanci jen kolem deseti procent z nich.


Post
Vzdělávání a školy 16.4.2013

Chybí techničtí absolventi. Do 10 let to ohrozí konkurenceschopnost české ekonomiky

V horizontu deseti let dosáhne nedostatek absolventů technických škol míry, která přímo ohrozí konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. Na základě své analýzy o tom v pondělí informovala Hospodářská komora České republiky (HK ČR).


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Na protitetanovku znovu až po 20 letech. Doporučila to komise

Národní imunizační komise doporučila v úterý změnu vyhlášky, kterou by se měla prodloužit doba na přeočkování proti tetanu u dospělých až na 20 let. Zároveň odborníci přemýšlí o fixním čase přeočkování, například o 25 a 45 letech života.


Post
Počasí 15.4.2013

V týdnu bude až 23 °C. O víkendu se ale ochladí a bude i sněžit

Tento týden se konečně ohřejeme. Bude až 23 °C. O víkendu si ale teplého jarního počasí moc neužijeme. Výrazně se totiž ochladí a má i sněžit! Přečtěte si předpověď počasí do konce týdne.


Post
Zdravotnictví 15.4.2013

Mezi nejčastější nemoci patří Alzheimer. V Česku jím trpí 300 tisíc lidí

Jaká choroba patří mezi nejobávanější a současně nejčastější nemoci? Demence, jejímž projevem je například Alzheimerova choroba. V Česku jí trpí zhruba 300 tisíc lidí a každý rok přibývá kolem třiceti tisíc nových případů.


Post
Krimi 15.4.2013

Kdo dá úplatek, už nebude trestaný

Korupčníci si v budoucnu budou zřejmě muset dát pořádný pozor na to, komu si o úplatek řeknou. Ani když ho dostanou, nebudou mít jistotu, že je uplatitel "neudá", aby se vyhnul vlastnímu trestnímu stíhání


Post
Vzdělávání a školy 14.4.2013

Nejlepší odborné školy v republice: tady je jejich seznam

Termíny přijímacích zkoušek se blíží. Rozhodujete se, kam pošlete své dítě na střední školu a chcete vědět, jak dopadly odborné školy v loňských maturitách?


Post
Doprava 14.4.2013

Silnice jsou plné děr. Tady jsou ty nejhorší! A jak žádat náhradu škody

Roztátým sněhem práce pro silničáře nekončí. Právě naopak. Na silnicích se objevily výmoly, které zůstávaly celou zimu schované. Podívejte se, kde si zničíte podvozek a jak požadovat náhradu.


Post
Politika 14.4.2013

Víme, kolik utratí poslanci za telefon. Ušetří díky novým tarifům?

Mobilní operátoři snižují ceny tarifů a ušetřit by měli i poslanci a senátoři. Ti ročně provolají miliony korun. Například Jiří Paroubek nebo Radek John si nechají ročně proplatit 84 tisíc korun.


Post
Společnost 14.4.2013

Divokých prasat je už půl milionu! Decimují úrodu

Divoká prasata se několikanásobně přemnožila a devastují zemědělskou půdu. Škody jsou za poslední rok podle odborníků až dvě miliardy korun.


Post
Počasí 13.4.2013

Nejtepleji bude ve čtvrtek, na víkend se zase ochladí

Pokud si chcete užít slunečních paprsků a teplot kolem dvacítky, tak až do příštího čtvrtka máte šanci. Pak zase přijde do Česka "sprcha" ve formě ochlazení, slibně pak nevypadá ani výhled na další měsíc.


Post
Společnost 13.4.2013

Jak motivovat děti k třídění odpadu

Správným tříděním odpadů zajišťujeme sobě i svým dětem čistší životní prostředí, redukujeme množství odpadů na skládkách a umožňujeme jejich opětovné využití.


Post
Zdravotnictví 13.4.2013

Existují učiliště, kde vloni maturitu nezvládl ani jeden student

Zda se to neuvěřitelné, ale při loňských státních maturitách se objevily i takové školy, kde zkoušku dospělosti nezvládl ani jediný ze závěrečného ročníku. Na naprostém dně se ocitly Střední škola umělecká a řemeslná v Praze 5 a Střední odborné učiliště v Kadani.


Post
Vzdělávání a školy 13.4.2013

Stále více Čechů si pořizuje evropský počítačový řidičák

Tisíce Čechů si ročně pořizují tzv. evropský počítačový řidičský průkaz (zkratka ECDL), který uživatelům potvrzuje znalosti a dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Výstupy z testování jsou pak celosvětově uznávány a Čechům výrazně pomáhají při shánění práce v zahraničí nebo u nadnárodních firem a institucí.


Post
Společnost 13.4.2013

Hasiči ročně likvidují stovky požárů způsobených vypalováním trávy

I když zima ještě úplně neskončila, téměř jarní počasí láká k „úklidu“ zahrady a s tím i spojené nešvary, které zaměstnávají hasiče: vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech.


Post
Krimi 13.4.2013

Zloději se loni činili: Vykradli 4634 chat, nejvíce přitom řádili ve Středočeském kraji

Pořídit si chatu někde na samotě u lesa, kam by si rodina přes letní měsíce jezdila odpočinout od ruchu města, je v Česku hazard. Obzvláště, pokud si ji lidé koupí či postaví ve Středočeském kraji, kde byl v loňském roce počet vloupání do rekreačních objektů čtyřikrát vyšší než v jiných krajích.


Post
Doprava 12.4.2013

Těmto městům se raději vyhněte, je tu nejvíce vážných dopravních nehod

Vždycky vás zajímalo, kde je nejvíce silničních pirátů? Podívejte se, na velký přehled měst, kde je z hlediska dopravy nejbezpečněji, a naopak, jakým městům byste se raději měli vyhnout!.


Post
Společnost 11.4.2013

V sobotu proběhne extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž

V sobotu 13. dubna začne úderem 10. hodiny extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí v Domažlicích.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA