Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Kauzy, soudy a právo 20.4.2013

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Nejtvrdší z výjimečných trestů, tedy rozsudek vězení do konce života, si v Česku od roku 1993 vyslechlo 58 zločinců. I jejich samotných pobyt ve vězení je ale specifický, platí pro ně totiž jiná pravidla než pro ostatní.


Post
Politika 20.4.2013

Poslanci od státu nedostanou ani korunu, tak už o fotbálek nemají zájem!

Poslanecká fotbalová reprezentace ještě ani nestihla oficiálně kopnout do míče a už se začíná rozpadat. Vše je zřejmě důsledkem ostudy, kterou si uřízly před pár dny, když oznámili, že se zúčasní fotbalového turnaji v ruském Soči a od státu žádají 650 tisíc korun!


Post
Počasí 19.4.2013

Jaro bude, škarohlídské předpovědi neplatí

Když vydržíme a přežijeme sobotu ve znamení občasného deště, zamračené oblohy a denních teplot v rozmezí 9 až 13 °C, v neděli už si zase budeme užívat jaro. Teploty vyskočí mezi 13 až 17 °C a obloha se bude vyjasňovat.


Post
Společnost 19.4.2013

Přes 40 lidí se zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“

Přes 40 lidí se dnes zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“ ve tvaru srdce na náměstí Republiky, s cílem upoutat pozornost na nebezpečí těžby ropy v tající Arktidě. Společně s Buenos Aires či Bangkokem se do této celosvětové kampaně Greenpeace zapojí i Plzeň.


Post
Společnost 19.4.2013

Kurzy cirkusových umění míří do Světovaru

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus ve spolupráci se společností Plzeň 2015, o.p.s. do Plzně přináší kurzy cirkusových umění pro veřejnost.


Post
Společnost 19.4.2013

Už v sobotu odstartuje v Plzni Kulturquell, zbývají poslední místa rezervací k osobním rozhovorům

Unikátní diskusní projekt Kulturquell slibuje v sobotu 20. dubna v Plzni nevšední zážitek. Kdokoliv z veřejnosti si může zdarma na internetu zarezervovat půlhodinový osobní rozhovor „jeden na jednoho“ se zajímavou osobností.


Post
Počasí 18.4.2013

Bundy ještě neodkládejte. Teploty klesnou až na 10 °C

Teplé a slunečné počasí jako by si naschvál o víkendu vzalo volno. Už v pátek teploty klesnou o patnáct stupňů. Oteplovat se pomalu začne zase až v neděli.


Post
Společnost 18.4.2013

Výstava v mázhausu plzeňské radnice předvede vzorově zaparkované kolo

Pro pravidelné používání kola ve městě je důležité jeho správné zaparkování. Vhodný stojan, který kolo nepoškodí, kvalitní zámek a správná technika zamykání.


Post
Doprava 18.4.2013

Na Plzeňsku a Liberecku se bude testovat zrychlení na 110 km/h, zpomalí se R4 a R7

Nové pojetí dálniční sítě, v němž ministerstvo dopravy pod vedením Zbyňka Stanjury (ODS) počítá s možností, aby se po některých silnicích I. třídy mohlo jezdit rychlostí až 110 km/h, odklepli ministři Nečasovy vlády. Tento provoz chce testovat na Plzeňsku, nejspíš se ale zpomalí rychlost na R4 a R7.


Post
Doprava 17.4.2013

Česko bude mít nový nejdelší železniční tunel

Nejdelší železniční tunel by měl vzniknout pod vrchem Chlum, v rámci modernizaci trati mezi Rokycany a Plzní, celý projekt bude stát skoro čtyři miliardy korun. Antimonopolní úřad zamítnul námitky jednoho z uchazečů o tuto veřejnou zakázku, oznámila ve středu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).


Post
Doprava 17.4.2013

Prvních 20 plzeňských týmů chce šlapat „Do práce na kole“

Prvních 20 týmů se v Plzni zatím zaregistrovalo do kampaně „Do práce na kole“, která se ve městě uskuteční poprvé během května. V České republice jde už o třetí ročník, do kterého se kromě Plzně zapojilo dalších 10 českých a moravských měst.


Post
Kauzy, soudy a právo 17.4.2013

S velkou institucí se v Česku soudí ročně kolem 50 tisíc lidí. Spor vyhraje jen deset procent z nich

Dopravní podnik, poskytovatelé energií nebo mobilní operátoři – to jsou instituce, se kterými občané České republiky vedou nejčastěji soudní spor. Na úspěch má ale šanci jen kolem deseti procent z nich.


Post
Vzdělávání a školy 16.4.2013

Chybí techničtí absolventi. Do 10 let to ohrozí konkurenceschopnost české ekonomiky

V horizontu deseti let dosáhne nedostatek absolventů technických škol míry, která přímo ohrozí konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. Na základě své analýzy o tom v pondělí informovala Hospodářská komora České republiky (HK ČR).


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Na protitetanovku znovu až po 20 letech. Doporučila to komise

Národní imunizační komise doporučila v úterý změnu vyhlášky, kterou by se měla prodloužit doba na přeočkování proti tetanu u dospělých až na 20 let. Zároveň odborníci přemýšlí o fixním čase přeočkování, například o 25 a 45 letech života.


Post
Počasí 15.4.2013

V týdnu bude až 23 °C. O víkendu se ale ochladí a bude i sněžit

Tento týden se konečně ohřejeme. Bude až 23 °C. O víkendu si ale teplého jarního počasí moc neužijeme. Výrazně se totiž ochladí a má i sněžit! Přečtěte si předpověď počasí do konce týdne.


Post
Zdravotnictví 15.4.2013

Mezi nejčastější nemoci patří Alzheimer. V Česku jím trpí 300 tisíc lidí

Jaká choroba patří mezi nejobávanější a současně nejčastější nemoci? Demence, jejímž projevem je například Alzheimerova choroba. V Česku jí trpí zhruba 300 tisíc lidí a každý rok přibývá kolem třiceti tisíc nových případů.


Post
Krimi 15.4.2013

Kdo dá úplatek, už nebude trestaný

Korupčníci si v budoucnu budou zřejmě muset dát pořádný pozor na to, komu si o úplatek řeknou. Ani když ho dostanou, nebudou mít jistotu, že je uplatitel "neudá", aby se vyhnul vlastnímu trestnímu stíhání


Post
Vzdělávání a školy 14.4.2013

Nejlepší odborné školy v republice: tady je jejich seznam

Termíny přijímacích zkoušek se blíží. Rozhodujete se, kam pošlete své dítě na střední školu a chcete vědět, jak dopadly odborné školy v loňských maturitách?


Post
Doprava 14.4.2013

Silnice jsou plné děr. Tady jsou ty nejhorší! A jak žádat náhradu škody

Roztátým sněhem práce pro silničáře nekončí. Právě naopak. Na silnicích se objevily výmoly, které zůstávaly celou zimu schované. Podívejte se, kde si zničíte podvozek a jak požadovat náhradu.


Post
Politika 14.4.2013

Víme, kolik utratí poslanci za telefon. Ušetří díky novým tarifům?

Mobilní operátoři snižují ceny tarifů a ušetřit by měli i poslanci a senátoři. Ti ročně provolají miliony korun. Například Jiří Paroubek nebo Radek John si nechají ročně proplatit 84 tisíc korun.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě