Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 15.4.2013

Kdo dá úplatek, už nebude trestaný

Korupčníci si v budoucnu budou zřejmě muset dát pořádný pozor na to, komu si o úplatek řeknou. Ani když ho dostanou, nebudou mít jistotu, že je uplatitel "neudá", aby se vyhnul vlastnímu trestnímu stíhání


Post
Vzdělávání a školy 14.4.2013

Nejlepší odborné školy v republice: tady je jejich seznam

Termíny přijímacích zkoušek se blíží. Rozhodujete se, kam pošlete své dítě na střední školu a chcete vědět, jak dopadly odborné školy v loňských maturitách?


Post
Doprava 14.4.2013

Silnice jsou plné děr. Tady jsou ty nejhorší! A jak žádat náhradu škody

Roztátým sněhem práce pro silničáře nekončí. Právě naopak. Na silnicích se objevily výmoly, které zůstávaly celou zimu schované. Podívejte se, kde si zničíte podvozek a jak požadovat náhradu.


Post
Politika 14.4.2013

Víme, kolik utratí poslanci za telefon. Ušetří díky novým tarifům?

Mobilní operátoři snižují ceny tarifů a ušetřit by měli i poslanci a senátoři. Ti ročně provolají miliony korun. Například Jiří Paroubek nebo Radek John si nechají ročně proplatit 84 tisíc korun.


Post
Společnost 14.4.2013

Divokých prasat je už půl milionu! Decimují úrodu

Divoká prasata se několikanásobně přemnožila a devastují zemědělskou půdu. Škody jsou za poslední rok podle odborníků až dvě miliardy korun.


Post
Počasí 13.4.2013

Nejtepleji bude ve čtvrtek, na víkend se zase ochladí

Pokud si chcete užít slunečních paprsků a teplot kolem dvacítky, tak až do příštího čtvrtka máte šanci. Pak zase přijde do Česka "sprcha" ve formě ochlazení, slibně pak nevypadá ani výhled na další měsíc.


Post
Společnost 13.4.2013

Jak motivovat děti k třídění odpadu

Správným tříděním odpadů zajišťujeme sobě i svým dětem čistší životní prostředí, redukujeme množství odpadů na skládkách a umožňujeme jejich opětovné využití.


Post
Zdravotnictví 13.4.2013

Existují učiliště, kde vloni maturitu nezvládl ani jeden student

Zda se to neuvěřitelné, ale při loňských státních maturitách se objevily i takové školy, kde zkoušku dospělosti nezvládl ani jediný ze závěrečného ročníku. Na naprostém dně se ocitly Střední škola umělecká a řemeslná v Praze 5 a Střední odborné učiliště v Kadani.


Post
Vzdělávání a školy 13.4.2013

Stále více Čechů si pořizuje evropský počítačový řidičák

Tisíce Čechů si ročně pořizují tzv. evropský počítačový řidičský průkaz (zkratka ECDL), který uživatelům potvrzuje znalosti a dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Výstupy z testování jsou pak celosvětově uznávány a Čechům výrazně pomáhají při shánění práce v zahraničí nebo u nadnárodních firem a institucí.


Post
Společnost 13.4.2013

Hasiči ročně likvidují stovky požárů způsobených vypalováním trávy

I když zima ještě úplně neskončila, téměř jarní počasí láká k „úklidu“ zahrady a s tím i spojené nešvary, které zaměstnávají hasiče: vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech.


Post
Krimi 13.4.2013

Zloději se loni činili: Vykradli 4634 chat, nejvíce přitom řádili ve Středočeském kraji

Pořídit si chatu někde na samotě u lesa, kam by si rodina přes letní měsíce jezdila odpočinout od ruchu města, je v Česku hazard. Obzvláště, pokud si ji lidé koupí či postaví ve Středočeském kraji, kde byl v loňském roce počet vloupání do rekreačních objektů čtyřikrát vyšší než v jiných krajích.


Post
Doprava 12.4.2013

Těmto městům se raději vyhněte, je tu nejvíce vážných dopravních nehod

Vždycky vás zajímalo, kde je nejvíce silničních pirátů? Podívejte se, na velký přehled měst, kde je z hlediska dopravy nejbezpečněji, a naopak, jakým městům byste se raději měli vyhnout!.


Post
Společnost 11.4.2013

V sobotu proběhne extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž

V sobotu 13. dubna začne úderem 10. hodiny extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí v Domažlicích.


Post
Doprava 10.4.2013

Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Kvalitní osvětlení může snížit počet těchto úmrtí na třetinu. Společnost ČEZ se proto rozhodla instalovat na nebezpečné přechody osvětlení. O tom, které přechody je potřeba osvětlit, rozhodne veřejnost v projektu Vaše volba 2013.


Post
Zdravotnictví 10.4.2013

Ženám se v těchto dnech otevírají Centra zdraví

Informace o očkování proti nebezpečným virům HPV, edukace o nízko hormonálních možnostech antikoncepce a měření hustoty kostí spojené s informacemi o prevenci osteoporózy čekají na ženy všech věkových kategorií, které navštíví od dubna do června stánky Center zdraví.


Post
Společnost 10.4.2013

Na Plzeňských farmářských trzích víte, co jíte...

Tuto sobotu se uskuteční další letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin.


Post
Společnost 9.4.2013

Česko a Německo podepsaly smlouvu o přeshraniční spolupráci záchranných služeb, má velký význam pro lidi žijící v Trojzemí

Česká republika a Německo podpisem ministrů zdravotnictví Leoše Hegera a Daniela Bahra definitivně schválili první mezinárodní smlouvu v oblasti zdravotnictví mezi oběma státy. Dohoda má zlepšit spolupráci mezi českými a německými zdravotnickými záchrannými službami.


Post
Doprava 8.4.2013

Záchranáři pomáhali u tragické nehody autobusu u Rokycan

Před sedmou hodinou ráno havaroval poblíž Rokycan autobus plný dětí. Nehodu nepřežila šestnáctiletá dívka. Studenti jeli na výlet do Prahy.


Post
Počasí 8.4.2013

Vyměníme už konečně oblečení v šatníku? Oteplí se, bude až 15 °C

Dlouhá zima už nejspíš konečně skončí, slibují to alespoň meteorologové, kteří očekávají, že v průběhu tohoto týdne se pořádně oteplí. Na konci týdne budou teploty okolo 15 °C, na některých místech by se pak teploty mohly vyšplhat až k 18°C.


Post
Vzdělávání a školy 8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA