Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 23.4.2013

U Zavlekova na Klatovsku zemřel při nehodě řidič osobního auta

Smrtelná zranění utrpěl v úterý dopoledne řidič osobního vozu po srážce s nákladním autem u Zavlekova na Klatovsku. Na silnici první třídy č. 22 vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Očkování zachrání 500 životů ročně, Češi by měli více dbát na prevenci hlavně u chřipky

Češi jsou jedním z nejvíce proočkovaných národů v Evropě. Ač píchnutí injekce asi nikdo nemiluje, tyto "včeličky" statisticky ročně zachrání 500 lidských životů a zabrání vzniku až 150 tisícům infekčních onemocnění. A mohlo by to být i více! Stačilo by nepodceňovat očkování proti chřipce.


Post
Společnost 22.4.2013

Stavba tajemného bunkru u Berounky v ohrožení! Záhadné léčitelky se rozhádaly

Na sever od Plzně se tyčí rozestavená betonová pevnost, která vypadá jako z nějakého fantasy filmu či vzdálené kultury. Podle nových informací nyní hrozí, že megalomanský projekt zůstane nedostavěn. Je to kvůli obrovským sporům mezi duchovními matkami projektu, exmanželkou uhlobarona Pavla Tykače a dvěma léčitelkami.


Post
Počasí 22.4.2013

Místo jara přišlo léto. V pátek bude 27 stupňů

Zimní bundu a možná i jarní kabát můžete schovat ve skříni. Příští týden se budou teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a ochladí se až o víkendu.


Post
Krimi 21.4.2013

Kriminalisté stíhají sedm pachatelů pro krádeže vozidel

Berounští kriminalisté ve spolupráci s kriminalisty z Prahy a Plzně po velmi náročném několika měsíčním prošetřování zadrželi sedm podezřelých mužů, proti kterým v těchto dnech zahájili trestní stíhání.


Post
Společnost 21.4.2013

Vzpomínková slavnost u příležitosti oslav výročí konce 2. světové války připomene operaci „Kovboj“

Vzpomínkovou slavnost u příležitosti konce 2. světové války pořádají v úterý 30. dubna města Bělá nad Radbuzou a Hostouň. Tradičně budou přítomni příslušníci americké armády z jednotky v německém Vilsecku.


Post
Kauzy, soudy a právo 20.4.2013

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Nejtvrdší z výjimečných trestů, tedy rozsudek vězení do konce života, si v Česku od roku 1993 vyslechlo 58 zločinců. I jejich samotných pobyt ve vězení je ale specifický, platí pro ně totiž jiná pravidla než pro ostatní.


Post
Politika 20.4.2013

Poslanci od státu nedostanou ani korunu, tak už o fotbálek nemají zájem!

Poslanecká fotbalová reprezentace ještě ani nestihla oficiálně kopnout do míče a už se začíná rozpadat. Vše je zřejmě důsledkem ostudy, kterou si uřízly před pár dny, když oznámili, že se zúčasní fotbalového turnaji v ruském Soči a od státu žádají 650 tisíc korun!


Post
Počasí 19.4.2013

Jaro bude, škarohlídské předpovědi neplatí

Když vydržíme a přežijeme sobotu ve znamení občasného deště, zamračené oblohy a denních teplot v rozmezí 9 až 13 °C, v neděli už si zase budeme užívat jaro. Teploty vyskočí mezi 13 až 17 °C a obloha se bude vyjasňovat.


Post
Společnost 19.4.2013

Přes 40 lidí se zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“

Přes 40 lidí se dnes zapojí do vytvoření živého transparentu „I love Arktik“ ve tvaru srdce na náměstí Republiky, s cílem upoutat pozornost na nebezpečí těžby ropy v tající Arktidě. Společně s Buenos Aires či Bangkokem se do této celosvětové kampaně Greenpeace zapojí i Plzeň.


Post
Společnost 19.4.2013

Kurzy cirkusových umění míří do Světovaru

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus ve spolupráci se společností Plzeň 2015, o.p.s. do Plzně přináší kurzy cirkusových umění pro veřejnost.


Post
Společnost 19.4.2013

Už v sobotu odstartuje v Plzni Kulturquell, zbývají poslední místa rezervací k osobním rozhovorům

Unikátní diskusní projekt Kulturquell slibuje v sobotu 20. dubna v Plzni nevšední zážitek. Kdokoliv z veřejnosti si může zdarma na internetu zarezervovat půlhodinový osobní rozhovor „jeden na jednoho“ se zajímavou osobností.


Post
Počasí 18.4.2013

Bundy ještě neodkládejte. Teploty klesnou až na 10 °C

Teplé a slunečné počasí jako by si naschvál o víkendu vzalo volno. Už v pátek teploty klesnou o patnáct stupňů. Oteplovat se pomalu začne zase až v neděli.


Post
Společnost 18.4.2013

Výstava v mázhausu plzeňské radnice předvede vzorově zaparkované kolo

Pro pravidelné používání kola ve městě je důležité jeho správné zaparkování. Vhodný stojan, který kolo nepoškodí, kvalitní zámek a správná technika zamykání.


Post
Doprava 18.4.2013

Na Plzeňsku a Liberecku se bude testovat zrychlení na 110 km/h, zpomalí se R4 a R7

Nové pojetí dálniční sítě, v němž ministerstvo dopravy pod vedením Zbyňka Stanjury (ODS) počítá s možností, aby se po některých silnicích I. třídy mohlo jezdit rychlostí až 110 km/h, odklepli ministři Nečasovy vlády. Tento provoz chce testovat na Plzeňsku, nejspíš se ale zpomalí rychlost na R4 a R7.


Post
Doprava 17.4.2013

Česko bude mít nový nejdelší železniční tunel

Nejdelší železniční tunel by měl vzniknout pod vrchem Chlum, v rámci modernizaci trati mezi Rokycany a Plzní, celý projekt bude stát skoro čtyři miliardy korun. Antimonopolní úřad zamítnul námitky jednoho z uchazečů o tuto veřejnou zakázku, oznámila ve středu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).


Post
Doprava 17.4.2013

Prvních 20 plzeňských týmů chce šlapat „Do práce na kole“

Prvních 20 týmů se v Plzni zatím zaregistrovalo do kampaně „Do práce na kole“, která se ve městě uskuteční poprvé během května. V České republice jde už o třetí ročník, do kterého se kromě Plzně zapojilo dalších 10 českých a moravských měst.


Post
Kauzy, soudy a právo 17.4.2013

S velkou institucí se v Česku soudí ročně kolem 50 tisíc lidí. Spor vyhraje jen deset procent z nich

Dopravní podnik, poskytovatelé energií nebo mobilní operátoři – to jsou instituce, se kterými občané České republiky vedou nejčastěji soudní spor. Na úspěch má ale šanci jen kolem deseti procent z nich.


Post
Vzdělávání a školy 16.4.2013

Chybí techničtí absolventi. Do 10 let to ohrozí konkurenceschopnost české ekonomiky

V horizontu deseti let dosáhne nedostatek absolventů technických škol míry, která přímo ohrozí konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. Na základě své analýzy o tom v pondělí informovala Hospodářská komora České republiky (HK ČR).


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Na protitetanovku znovu až po 20 letech. Doporučila to komise

Národní imunizační komise doporučila v úterý změnu vyhlášky, kterou by se měla prodloužit doba na přeočkování proti tetanu u dospělých až na 20 let. Zároveň odborníci přemýšlí o fixním čase přeočkování, například o 25 a 45 letech života.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě