Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 13.4.2013

Stále více Čechů si pořizuje evropský počítačový řidičák

Tisíce Čechů si ročně pořizují tzv. evropský počítačový řidičský průkaz (zkratka ECDL), který uživatelům potvrzuje znalosti a dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Výstupy z testování jsou pak celosvětově uznávány a Čechům výrazně pomáhají při shánění práce v zahraničí nebo u nadnárodních firem a institucí.


Post
Společnost 13.4.2013

Hasiči ročně likvidují stovky požárů způsobených vypalováním trávy

I když zima ještě úplně neskončila, téměř jarní počasí láká k „úklidu“ zahrady a s tím i spojené nešvary, které zaměstnávají hasiče: vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech.


Post
Krimi 13.4.2013

Zloději se loni činili: Vykradli 4634 chat, nejvíce přitom řádili ve Středočeském kraji

Pořídit si chatu někde na samotě u lesa, kam by si rodina přes letní měsíce jezdila odpočinout od ruchu města, je v Česku hazard. Obzvláště, pokud si ji lidé koupí či postaví ve Středočeském kraji, kde byl v loňském roce počet vloupání do rekreačních objektů čtyřikrát vyšší než v jiných krajích.


Post
Doprava 12.4.2013

Těmto městům se raději vyhněte, je tu nejvíce vážných dopravních nehod

Vždycky vás zajímalo, kde je nejvíce silničních pirátů? Podívejte se, na velký přehled měst, kde je z hlediska dopravy nejbezpečněji, a naopak, jakým městům byste se raději měli vyhnout!.


Post
Společnost 11.4.2013

V sobotu proběhne extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž

V sobotu 13. dubna začne úderem 10. hodiny extrémní závod hasičů ve výstupu na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí v Domažlicích.


Post
Doprava 10.4.2013

Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Kvalitní osvětlení může snížit počet těchto úmrtí na třetinu. Společnost ČEZ se proto rozhodla instalovat na nebezpečné přechody osvětlení. O tom, které přechody je potřeba osvětlit, rozhodne veřejnost v projektu Vaše volba 2013.


Post
Zdravotnictví 10.4.2013

Ženám se v těchto dnech otevírají Centra zdraví

Informace o očkování proti nebezpečným virům HPV, edukace o nízko hormonálních možnostech antikoncepce a měření hustoty kostí spojené s informacemi o prevenci osteoporózy čekají na ženy všech věkových kategorií, které navštíví od dubna do června stánky Center zdraví.


Post
Společnost 10.4.2013

Na Plzeňských farmářských trzích víte, co jíte...

Tuto sobotu se uskuteční další letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin.


Post
Společnost 9.4.2013

Česko a Německo podepsaly smlouvu o přeshraniční spolupráci záchranných služeb, má velký význam pro lidi žijící v Trojzemí

Česká republika a Německo podpisem ministrů zdravotnictví Leoše Hegera a Daniela Bahra definitivně schválili první mezinárodní smlouvu v oblasti zdravotnictví mezi oběma státy. Dohoda má zlepšit spolupráci mezi českými a německými zdravotnickými záchrannými službami.


Post
Doprava 8.4.2013

Záchranáři pomáhali u tragické nehody autobusu u Rokycan

Před sedmou hodinou ráno havaroval poblíž Rokycan autobus plný dětí. Nehodu nepřežila šestnáctiletá dívka. Studenti jeli na výlet do Prahy.


Post
Počasí 8.4.2013

Vyměníme už konečně oblečení v šatníku? Oteplí se, bude až 15 °C

Dlouhá zima už nejspíš konečně skončí, slibují to alespoň meteorologové, kteří očekávají, že v průběhu tohoto týdne se pořádně oteplí. Na konci týdne budou teploty okolo 15 °C, na některých místech by se pak teploty mohly vyšplhat až k 18°C.


Post
Vzdělávání a školy 8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.


Post
Společnost 7.4.2013

Když si někdo občanku nechá ukrást, tak ať platí, říká Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) schvaluje návrh novely zákona, který v minulém týdnu podpořila vláda, který zvýší poplatky za nepovinné změny v občanském průkaze.


Post
Krimi 5.4.2013

Adoptivního syna zpěvačky Věry Bílé zabily drogy, potvrdila policie

Adoptivní třiatřicetiletý syn zpěvačky Věry Bílé, jehož tělo bylo v lednu bez nalezeno bez známek života na veřejných záchodcích v centru Rokycan, se předávkoval návykovou drogou.


Post
Počasí 4.4.2013

Jaro už konečně klepe na dveře, příští týden se oteplí

Tak se konečně dočkáme jara. Teplotně podprůměrnému počasí by mělo odzvonit a v průběhu příštího týdne očekávají meteorologové oteplení až k 15 °C. Tento víkend však bude v Čechách stále zatažený s teplotami, které nepřesáhnou 7 °C, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.


Post
Společnost 3.4.2013

Chřipka si v Česku letos vyžádala 124 mrtvých

Na svůj vrub si letošní chřipková epidemie "připsala" 532 závažných případů, z nichž 124 skončilo úmrtím. Onemocnění byla způsobena převážně virem chřipky A (H1N1) a u 88 procent pacientů byl v anamnéze uveden některý z rizikových faktorů, řekl ve středu hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.


Post
Společnost 3.4.2013

Výstava "Plzeň jede s Evropou" srovnává dopravu v Plzni s jinými městy

Doprava patří k nejdiskutovanějším občanským tématům a to jak z pohledu na to, čím kdo jezdí, ale také na to, jak dobré jsou pro něj podmínky pro cestování. Rozpočet na dopravu představuje často největší část městských investic a proto je politicky velice důležitý.


Post
Společnost 3.4.2013

Do Plzně zavítá nizozemský sociolog Cornelis Hulsman, přednášet bude o koptech a egyptské ústavě

Čtvrtý ročník Festivalu arabské kultury v Plzni letos představí významného zahraničního hosta, kterým je nizozemský sociolog Drs. Cornelis Hulsman, odborník na koptsko-egyptské vztahy. V rámci festivalu bude mít dvě přednášky zaměřené na současnou situaci v Egyptě.


Post
Počasí 2.4.2013

Jaro se nekoná, sněžit bude až do poloviny týdne

Zima nás tak brzo bohužel neopustí. Meteorologové varují, že ve středu bude v Česku zase sněžit, hlavně Moravu pokryje bílá peřina, vysoká až 15 centimetrů, na horách může napadnout až čtvrt metru nového sněhu. Mohou se tvořit i sněhové jazyky.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

V lékárnách má být od dubna ke koupi marihuana

Chcete jointa? Běžte do lékárny, tam bude od 1. dubna k mání nejen sušená marihuana, ale také v tabletkách nebo v krémech. Začíná totiž platit novela zákona o léčivech, která umožňuje prodej konopí v lékárnách.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA