Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 3.4.2013

Výstava "Plzeň jede s Evropou" srovnává dopravu v Plzni s jinými městy

Doprava patří k nejdiskutovanějším občanským tématům a to jak z pohledu na to, čím kdo jezdí, ale také na to, jak dobré jsou pro něj podmínky pro cestování. Rozpočet na dopravu představuje často největší část městských investic a proto je politicky velice důležitý.


Post
Společnost 3.4.2013

Do Plzně zavítá nizozemský sociolog Cornelis Hulsman, přednášet bude o koptech a egyptské ústavě

Čtvrtý ročník Festivalu arabské kultury v Plzni letos představí významného zahraničního hosta, kterým je nizozemský sociolog Drs. Cornelis Hulsman, odborník na koptsko-egyptské vztahy. V rámci festivalu bude mít dvě přednášky zaměřené na současnou situaci v Egyptě.


Post
Počasí 2.4.2013

Jaro se nekoná, sněžit bude až do poloviny týdne

Zima nás tak brzo bohužel neopustí. Meteorologové varují, že ve středu bude v Česku zase sněžit, hlavně Moravu pokryje bílá peřina, vysoká až 15 centimetrů, na horách může napadnout až čtvrt metru nového sněhu. Mohou se tvořit i sněhové jazyky.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

V lékárnách má být od dubna ke koupi marihuana

Chcete jointa? Běžte do lékárny, tam bude od 1. dubna k mání nejen sušená marihuana, ale také v tabletkách nebo v krémech. Začíná totiž platit novela zákona o léčivech, která umožňuje prodej konopí v lékárnách.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

Více orgánů k transplantacím? Novela umožní, aby dárci byli i cizinci

Na transplantace by mohlo mít Česko více orgánů. Od 1. dubna totiž platí novela transplantačního zákona, která umožňuje darování orgánů k transplantaci i od zemřelých cizinců, kteří nejsou občany České republiky.


Post
Počasí 1.4.2013

Velikonoce byly chladnější než Vánoce

O šest stupňů nižší teploty byly o letošních Velikonocích, než při posledních Vánocích. O posledním Štědrém dnu dosáhly teploty ve středních a jihozápadních Čechách až na 13 stupňů C nad nulou.


Post
Počasí 31.3.2013

Čeká nás studený i duben

Duben bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) studený, nejchladněji má být v příštím týdnu. Teploty se budou většinou držet pod dlouhodobým dubnovým průměrem, který je 8,3 stupně Celsia, srážkově by měl být příští měsíc průměrný až nadprůměrný.


Post
Společnost 31.3.2013

Změnil se čas. Vstáváme o hodinu dřív

V noci na neděli nastal v Evropě letní čas a ve 2:00 se ručičky posunuly o hodinu dopředu.


Post
Společnost 31.3.2013

Křesťané slaví o Velikonocích nejvýznamnější svátek v roce, zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším svátkem v roce. Společně s příchodem jara si totiž připomínají smrt a následné zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému podle křesťanské víry došlo tři dny po jeho ukřižování.


Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Společnost 26.3.2013

Čtvrtá sezóna Plzeňských farmářských trhů začíná

V sobotu 30. března 2013 se uskuteční první letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Společnost 26.3.2013

Děti z dětských domovů si užily pohádkové Velikonoce ve Vranovicích

V sobotu 23. března si 300 dětí z osmi dětských domovů a dvou domovů pro osoby se zdravotním postižením v Plzeňském kraji mohlo užít Pohádkové Velikonoce ve Vranovicích.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Doprava 24.3.2013

Projekt Lavičky Plzeň vstupuje do svého osmého ročníku

Studenti Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni v těchto dnech pracují na realizaci svých výtvarných návrhů v rámci již osmého ročníku projektu Lavičky Plzeň, který zaštiťuje Rotary Club Plzeň Beseda a jehož partnerem je naše škola od samého počátku.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě