Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Společnost 26.3.2013

Čtvrtá sezóna Plzeňských farmářských trhů začíná

V sobotu 30. března 2013 se uskuteční první letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Společnost 26.3.2013

Děti z dětských domovů si užily pohádkové Velikonoce ve Vranovicích

V sobotu 23. března si 300 dětí z osmi dětských domovů a dvou domovů pro osoby se zdravotním postižením v Plzeňském kraji mohlo užít Pohádkové Velikonoce ve Vranovicích.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Doprava 24.3.2013

Projekt Lavičky Plzeň vstupuje do svého osmého ročníku

Studenti Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni v těchto dnech pracují na realizaci svých výtvarných návrhů v rámci již osmého ročníku projektu Lavičky Plzeň, který zaštiťuje Rotary Club Plzeň Beseda a jehož partnerem je naše škola od samého počátku.


Post
Společnost 24.3.2013

V Elektře se budou hledat díry na trhu

V sobotu 20. dubna se již podruhé v Plzni uskuteční neotřelý diskusní projekt Kulturquell. Tématem letošních debat je význam kreativity lidí pro společnost a jejich schopnost hledat „díry na trhu“.


Post
Společnost 23.3.2013

Pneumokok vloni zabil 61 lidí

Počet nemocných nakažených penumokokem v loňském roce sice poklesl, nahlášeno bylo 335 případů, ale vzrostl počet obětí. Vloni zemřelo 61 lidí proti roku 2011, kdy podlehlo onemocnění 53 z 385 případů. U dětí pod pět let věku onemocnění pokleslo díky očkování, uvádějí statistici.


Post
Krimi 22.3.2013

Rokycanští strážníci vyklopili matce dítě z kočárku

Policejní brutalita, nebo řádný postup? Žena s dítětem v kočárku a se psem šla v Rokycanech na návštěvu k matce, jenže zvíře neměla na vodítku a chyběly jí doklady. To vedlo k hádce se strážníky, kteří ji nakonec porazili na zem a kočárek převrátili tak, že z něj dítě vypadlo.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Chcete si nechat zaslat výpis ze zdravotní dokumentace? Poradíme vám

Na vyžádání pojištěnce musí zdravotní pojišťovna písemně poskytnout jedenkrát ročně údaje o hrazených službách uhrazených za něj v období posledních dvanáct měsíců. Vyplnit stačí jen žádanku.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Přeočkování na tetan až po 20 letech? Chybí vakcíny

Potřebujete přeočkování na tetanus? Máte smůlu, Českou republiku trápí nedostatek vakcín a podobně jsou na tom i další evropské státy. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že interval mezi přeočkováním může být až 20 let.


Post
Společnost 20.3.2013

Chlapec na Rokycansku na sebe zvrhl konvici s vařící vodou

Rychlovarnou konvici s vařící vodou na sebe včera odpoledne převrhl ani ne dvouletý chlapec v Radnicích na Rokycansku. Vrtulník ho převezl do popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice.


Post
Společnost 19.3.2013

Kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ je zaměřená na kapesní krádeže

Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům v pondělí 18. března 2013 bylo zahájeno další kolo preventivně informační kampaně „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená na kapesní krádeže.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.3.2013

Dva chlapci zneužívali holčičky v dětském domově. Nejmladší byly tři roky

Plzeňský krajský soud se zabývá otřesným případem zneužívání a znásilňování holčiček v dětském domově na Plzeňsku. Dopouštěli se ho dva chlapci, rovněž chovanci domova.


Post
Politika 17.3.2013

KDU-ČSL: Živnostníci nejsou paraziti, pane stínový ministře financí!

Volební sjezd ČSSD a celý jeho průběh symbolicky shrnul stínový ministr financí Jan Mládek. Ve svém projevu řekl o živnostnících, že „parazitují na zaměstnancích".


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA