Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 8.4.2013

Vyměníme už konečně oblečení v šatníku? Oteplí se, bude až 15 °C

Dlouhá zima už nejspíš konečně skončí, slibují to alespoň meteorologové, kteří očekávají, že v průběhu tohoto týdne se pořádně oteplí. Na konci týdne budou teploty okolo 15 °C, na některých místech by se pak teploty mohly vyšplhat až k 18°C.


Post
Vzdělávání a školy 8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.


Post
Společnost 7.4.2013

Když si někdo občanku nechá ukrást, tak ať platí, říká Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) schvaluje návrh novely zákona, který v minulém týdnu podpořila vláda, který zvýší poplatky za nepovinné změny v občanském průkaze.


Post
Krimi 5.4.2013

Adoptivního syna zpěvačky Věry Bílé zabily drogy, potvrdila policie

Adoptivní třiatřicetiletý syn zpěvačky Věry Bílé, jehož tělo bylo v lednu bez nalezeno bez známek života na veřejných záchodcích v centru Rokycan, se předávkoval návykovou drogou.


Post
Počasí 4.4.2013

Jaro už konečně klepe na dveře, příští týden se oteplí

Tak se konečně dočkáme jara. Teplotně podprůměrnému počasí by mělo odzvonit a v průběhu příštího týdne očekávají meteorologové oteplení až k 15 °C. Tento víkend však bude v Čechách stále zatažený s teplotami, které nepřesáhnou 7 °C, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.


Post
Společnost 3.4.2013

Chřipka si v Česku letos vyžádala 124 mrtvých

Na svůj vrub si letošní chřipková epidemie "připsala" 532 závažných případů, z nichž 124 skončilo úmrtím. Onemocnění byla způsobena převážně virem chřipky A (H1N1) a u 88 procent pacientů byl v anamnéze uveden některý z rizikových faktorů, řekl ve středu hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.


Post
Společnost 3.4.2013

Výstava "Plzeň jede s Evropou" srovnává dopravu v Plzni s jinými městy

Doprava patří k nejdiskutovanějším občanským tématům a to jak z pohledu na to, čím kdo jezdí, ale také na to, jak dobré jsou pro něj podmínky pro cestování. Rozpočet na dopravu představuje často největší část městských investic a proto je politicky velice důležitý.


Post
Společnost 3.4.2013

Do Plzně zavítá nizozemský sociolog Cornelis Hulsman, přednášet bude o koptech a egyptské ústavě

Čtvrtý ročník Festivalu arabské kultury v Plzni letos představí významného zahraničního hosta, kterým je nizozemský sociolog Drs. Cornelis Hulsman, odborník na koptsko-egyptské vztahy. V rámci festivalu bude mít dvě přednášky zaměřené na současnou situaci v Egyptě.


Post
Počasí 2.4.2013

Jaro se nekoná, sněžit bude až do poloviny týdne

Zima nás tak brzo bohužel neopustí. Meteorologové varují, že ve středu bude v Česku zase sněžit, hlavně Moravu pokryje bílá peřina, vysoká až 15 centimetrů, na horách může napadnout až čtvrt metru nového sněhu. Mohou se tvořit i sněhové jazyky.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

V lékárnách má být od dubna ke koupi marihuana

Chcete jointa? Běžte do lékárny, tam bude od 1. dubna k mání nejen sušená marihuana, ale také v tabletkách nebo v krémech. Začíná totiž platit novela zákona o léčivech, která umožňuje prodej konopí v lékárnách.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

Více orgánů k transplantacím? Novela umožní, aby dárci byli i cizinci

Na transplantace by mohlo mít Česko více orgánů. Od 1. dubna totiž platí novela transplantačního zákona, která umožňuje darování orgánů k transplantaci i od zemřelých cizinců, kteří nejsou občany České republiky.


Post
Počasí 1.4.2013

Velikonoce byly chladnější než Vánoce

O šest stupňů nižší teploty byly o letošních Velikonocích, než při posledních Vánocích. O posledním Štědrém dnu dosáhly teploty ve středních a jihozápadních Čechách až na 13 stupňů C nad nulou.


Post
Počasí 31.3.2013

Čeká nás studený i duben

Duben bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) studený, nejchladněji má být v příštím týdnu. Teploty se budou většinou držet pod dlouhodobým dubnovým průměrem, který je 8,3 stupně Celsia, srážkově by měl být příští měsíc průměrný až nadprůměrný.


Post
Společnost 31.3.2013

Změnil se čas. Vstáváme o hodinu dřív

V noci na neděli nastal v Evropě letní čas a ve 2:00 se ručičky posunuly o hodinu dopředu.


Post
Společnost 31.3.2013

Křesťané slaví o Velikonocích nejvýznamnější svátek v roce, zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším svátkem v roce. Společně s příchodem jara si totiž připomínají smrt a následné zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému podle křesťanské víry došlo tři dny po jeho ukřižování.


Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě