Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 8.3.2013

Miloš Zeman se stal třetím prezidentem samostatné České republiky

Česká republika má svého třetího prezidenta, Miloš Zeman v pátek dvacet minut po 10.00 složil na Hradě slib do rukou šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a tímto aktem se ujal na příštích pět let jedné z nejvyšších ústavních funkcí. Při slavnostním aktu přísahal na speciální výtisk české ústavy.


Post
Doprava 6.3.2013

VELKÉ SROVNÁNÍ: Kde v zemi jezdí žáci a studenti za vzděláním nejlevněji

Jestliže vaše dítě dojíždí do školy, ať už v rámci jednoho města nebo se toulá po republice, jistě víte, jakou zátěž to přináší domácímu rozpočtu. Na jaké slevy mají žáci a studenti nárok a která města jim vycházejí nejvíce vstříc?


Post
Počasí 5.3.2013

Kdy už přijde jaro? Ještě si počkáme, bude mráz i sníh

Taky už máte zimy plné zuby a ptáte se, kdy už tu bude konečně jaro? No, ještě to potrvá, předpovídají meteorologové. Dokonce ještě očekávají i teploty minus 10 °C! Trvale by se denní teploty měly dostat nad nulu až v druhé polovině března.


Post
Počasí 5.3.2013

Čeká nás další sluneční den, teploty opět překročí 10 °C

Můžeme se opět těšit na jarní počasí, i v úterý totiž meteorologové očekávají slunečné počasí. Nejvyšší denní teploty by opět mohly překročit 10 °C.


Post
Společnost 2.3.2013

Plzeňská ekumena pořádá o Velikonocích veřejné čtení Bible

Během letošních Velikonočních svátků bude opět plzeňská ekumena pořádat u Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje "U Branky" veřejné čtení Bible.


Post
Krimi 1.3.2013

Kriminalisté dopadli organizovaný gang zlodějů, kradli většinou zlato

Organizovaný gang, který se zaměřoval na zlatnictví, zastavárny, směnárny a další obchody, zadrželi v těchto dnech kriminalisté. Skupina páchala krádeže velmi sofistikovaným způsobem po celé republice, ale i v zahraničí.


Post
Krimi 28.2.2013

Policisté pátrají po mladíkovi, ten se ztratil na Klatovsku

Po mladíkovi, který se ve středu ztratil na Klatovsku, pátrají také pražští policisté, mladík by se podle nich mohl pohybovat právě v hlavním městě.


Post
Počasí 28.2.2013

Kožichy půjdou do skříně, do Česka přichází jaro

Sluníčko a teploty kolem 12 °C slibují meteorologové na příští týden. Víkend sice zůstane chladnější, teploty se budou pohybovat kolem 5 °C, místy může být až 7 °C, ale rozpustí se inverze a lidé by se měli dočkat více slunečních paprsků.


Post
Krimi 28.2.2013

Tachovští policisté pátrají po patnáctileté dívce

Po patnáctileté Kristýně Karamanové z Tachova pátrají od úterý policisté, když byla naposledy viděna dopoledne v místě bydliště v Zárečné ulici.


Post
Společnost 27.2.2013

Stále více českých dětí chce spáchat sebevraždu. Můžou za to velké nároky, říká odborník

Na dětskou Linku bezpečí každoročně volá víc dětí, které mají sklony k sebevraždě nebo sebepoškozování. Za posledních pět let se počet hovorů na toto téma víc než zdvojnásobil. Zatímco v roce 2008 jich přijali 610, loni jich bylo už 1313. Můžou za to hlavně velké nároky, které jsou v dnešní době na děti kladeny.


Post
Společnost 25.2.2013

Testy DNA potvrdly koninu i v masových kuličkách z prodejny IKEA

Švédský řetězec s nábytkem IKEA má problém, v oblíbených masových kuličkách, které nabízí ve svých koutcích s občerstvení, zjistili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) přítomnost koňského masa.


Post
Doprava 23.2.2013

Nehodu osobního vozu s vlakem nepřežil na Klatovsku člověk

Smrtí člověka skončila v sobotu ráno nehoda osobního vlaku s osobním automobilem na Klatovsku.


Post
Krimi 23.2.2013

Skutečných obětí trestných činů je víc, než uvádí statistiky

Ročně je v České republice oznámeno 300 000 trestných činů a za každým je minimálně jeden poškozený. Odhady Institutu pro kriminologii a sociální prevenci potvrzují, že stejný počet trestných činů nikdo nenahlásí.


Post
Společnost 21.2.2013

Potravinářská inspekce dostala další varování před výrobky s koninou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela z Německa varování před dalším možným výskytem potravin s obsahem nedeklarovaného koňského masa v České republice.


Post
Zdravotnictví 15.2.2013

Přidáváme se ke stávce, 1. března nechoďte k doktorům, hlásí lékařské odbory

Lékařská odborová komora a Svaz českých lékařů (LOK-ČSL) vyzve vedení nemocnic, aby umožnilo lékařům zapojit se do plánované březnové protestní akce.


Post
Zdravotnictví 14.2.2013

Zdravotnický rádce: Na co všechno máte jako pacienti právo?

Peskuje vás doktor při vyšetření a vy se bojíte ozvat? Nebo si radši koupíte dražší léky jen proto, abyste si nenahněvali svého kožaře? Neblázněte. Jako pacienti máte i spoustu práv, ne jen povinností!


Post
Krimi 13.2.2013

Tachovští policisté našli pohřešovanou nezletilou dívku, je v pořádku

Policisté z Tachovska našli třináctiletou Evu Entovou z Plané na Tachovsku, po které pátrali od neděle. Dívka je v pořádku.


Post
Počasí 13.2.2013

Nový sníh a -6 °C, to dnes čeká Česko

Na západě a severozápadě Čech bude k večeru přechodně až oblačno a sněžit bude už jen místy. Na jihovýchodě území předpovídají meteorologové srážky přechodně smíšené. Teploty se dnes budou pohybovat mezi -3 až +1 °C.


Post
Společnost 13.2.2013

V areálu firmy v Klatovech spadl na muže balík dřeva, muž na místě zemřel

Smrtelná zranění utrpěl ve středu ráno muž, na kterého v Klatovech spadl balík se dřevem. K úrazu došlo v areálu společnosti.


Post
Politika 12.2.2013

Plzeňský zákon o národním parku Šumava zamířil po roce a půl do druhého sněmovního čtení

Prvního srpna předloňského roku předložilo zastupitelstvo Plzeňského kraje novelu zákona o národním parku Šumava. Po roce a půl se v úterý dostal přes odpor koalice přes první sněmovní čtení, poslanci o něm budou jednat ve výboru pro životní prostředí a v zemědělském výboru.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA