Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Společnost 26.3.2013

Čtvrtá sezóna Plzeňských farmářských trhů začíná

V sobotu 30. března 2013 se uskuteční první letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Společnost 26.3.2013

Děti z dětských domovů si užily pohádkové Velikonoce ve Vranovicích

V sobotu 23. března si 300 dětí z osmi dětských domovů a dvou domovů pro osoby se zdravotním postižením v Plzeňském kraji mohlo užít Pohádkové Velikonoce ve Vranovicích.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Doprava 24.3.2013

Projekt Lavičky Plzeň vstupuje do svého osmého ročníku

Studenti Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni v těchto dnech pracují na realizaci svých výtvarných návrhů v rámci již osmého ročníku projektu Lavičky Plzeň, který zaštiťuje Rotary Club Plzeň Beseda a jehož partnerem je naše škola od samého počátku.


Post
Společnost 24.3.2013

V Elektře se budou hledat díry na trhu

V sobotu 20. dubna se již podruhé v Plzni uskuteční neotřelý diskusní projekt Kulturquell. Tématem letošních debat je význam kreativity lidí pro společnost a jejich schopnost hledat „díry na trhu“.


Post
Společnost 23.3.2013

Pneumokok vloni zabil 61 lidí

Počet nemocných nakažených penumokokem v loňském roce sice poklesl, nahlášeno bylo 335 případů, ale vzrostl počet obětí. Vloni zemřelo 61 lidí proti roku 2011, kdy podlehlo onemocnění 53 z 385 případů. U dětí pod pět let věku onemocnění pokleslo díky očkování, uvádějí statistici.


Post
Krimi 22.3.2013

Rokycanští strážníci vyklopili matce dítě z kočárku

Policejní brutalita, nebo řádný postup? Žena s dítětem v kočárku a se psem šla v Rokycanech na návštěvu k matce, jenže zvíře neměla na vodítku a chyběly jí doklady. To vedlo k hádce se strážníky, kteří ji nakonec porazili na zem a kočárek převrátili tak, že z něj dítě vypadlo.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Chcete si nechat zaslat výpis ze zdravotní dokumentace? Poradíme vám

Na vyžádání pojištěnce musí zdravotní pojišťovna písemně poskytnout jedenkrát ročně údaje o hrazených službách uhrazených za něj v období posledních dvanáct měsíců. Vyplnit stačí jen žádanku.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Přeočkování na tetan až po 20 letech? Chybí vakcíny

Potřebujete přeočkování na tetanus? Máte smůlu, Českou republiku trápí nedostatek vakcín a podobně jsou na tom i další evropské státy. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že interval mezi přeočkováním může být až 20 let.


Post
Společnost 20.3.2013

Chlapec na Rokycansku na sebe zvrhl konvici s vařící vodou

Rychlovarnou konvici s vařící vodou na sebe včera odpoledne převrhl ani ne dvouletý chlapec v Radnicích na Rokycansku. Vrtulník ho převezl do popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice.


Post
Společnost 19.3.2013

Kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ je zaměřená na kapesní krádeže

Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům v pondělí 18. března 2013 bylo zahájeno další kolo preventivně informační kampaně „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená na kapesní krádeže.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.3.2013

Dva chlapci zneužívali holčičky v dětském domově. Nejmladší byly tři roky

Plzeňský krajský soud se zabývá otřesným případem zneužívání a znásilňování holčiček v dětském domově na Plzeňsku. Dopouštěli se ho dva chlapci, rovněž chovanci domova.


Post
Politika 17.3.2013

KDU-ČSL: Živnostníci nejsou paraziti, pane stínový ministře financí!

Volební sjezd ČSSD a celý jeho průběh symbolicky shrnul stínový ministr financí Jan Mládek. Ve svém projevu řekl o živnostnících, že „parazitují na zaměstnancích".


Post
Politika 15.3.2013

Prezident Zeman: Přeji si vítězství ČSSD a její jednobarevnou vládu

Vítězství sociálních demokratů v příštích volbách do Poslanecké sněmovny je přáním prezidenta Miloše Zemana. Mějte odvahu vládnout sami, apeloval prezident na straníky během svého projevu, na sjezdu ČSSD v Ostravě.


Post
Kauzy, soudy a právo 14.3.2013

Dlužili za útratu v hospodě. Hostinský si nechal zaplatit sexem s dětmi!

Otřesným způsobem si nechal splácet dluhy hostinský z Janovic nad Úhlavou. Podle soudu zneužíval dvě třináctileté dívky, které tak platily za dluhy svých příbuzných. Dnes za to dostal tříletou podmínku. Žalobkyně se ale okamžitě odvolala.


Post
Politika 14.3.2013

Zeman jmenoval kancléřem Vratislava Mynáře

Prezident Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek předsedu Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ) Vratislava Mynáře do funkce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Oznámila to mluvčí hlavy státu Hana Burianová.


Post
Společnost 14.3.2013

Z výšky i z hloubky vás zachrání hasiči - lezci

Každý hasič musí v průběhu své kariéry u sboru projít základním výcvikem a následně pak spoustou dalších školení a cvičení, při kterých se připravuje na různé situace, s nimiž se může při práci hasiče setkat.


Post
Společnost 14.3.2013

Brání vám exmanželka setkat se s dítětem? Pomůže vám Facebook, rozhodl soud

Pokud jste rozvedení a z nějakého důvodu se nemůžete setkat se svým dítětem, může osobní styk nahradit konverzace přes Skype, Facebook nebo telefon. Ve sjednocujícím stanovisku o tom rozhodl Nejvyšší soud v Brně.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě