Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 8.2.2013

Teploty spadnou až k -10 °C. O víkendu potěší slunce

V nejbližších dnech bude převládat velká oblačnost, přechodně na nás vysvitne i slunce a občasné sněžení bude jen slabé. Denní srážky se budou pohybovat od 0-2 cm nového sněhu, na západě do 5 cm, v horských oblastech do 5 cm, v Krušných horách do 10 cm.


Post
Společnost 6.2.2013

Vyčerpaná zpěvačka Věra Bílá se zhroutila nad synovou rakví

Do Rokycan se dnes sjeli všichni ti, kteří se chtěli rozloučit s adoptivním synem romské zpěvačky Věry Bílé. František zemřel ve věku 33 let.


Post
Kauzy, soudy a právo 6.2.2013

Rath se zlobí, že mu státní zástupce nepovolil účast ve sněmovně

David Rath se nemůže zúčastnit jednání Poslanecké sněmovny, která měla tento týden na pořadu i jeho návrhy změn některých zákonů. Rath ve středu uvedl, že mu účast nepovolil státní zástupce a brání tak jeho základnímu ústavnímu právu vykonávat mandát osobně.


Post
Doprava 5.2.2013

Na Rokycansku se střetl osobní vlak s nákladním, nehoda se obešla bez zranění

Srážka nákladního a osobního vlaku zaměstnala záchranné složky v Mirošově na Rokycansku, ty k nehodě vyjížděly v úterý krátce před polednem.


Post
Počasí 5.2.2013

Meteorologové varují před náledím

V České republice hrozí náledí, varuje v úterý na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Řidiči a chodci by si měli dát pozor od úterních osmi hodin večer do páteční osmé hodiny ranní.


Post
Doprava 4.2.2013

U trati spatřil strojvedoucí muže s amputovanýma nohama, za úrazem stojí nejspíš jiný vlak

Hasiči a záchranáři vyjížděli v pondělí ráno do Zbůchu na Plzeňsku, kde na železniční trati nalezl strojvedoucí vlaku muže s amputovanýma nohama.


Post
Doprava 4.2.2013

Česko je znovu pod sněhem. Silnice jsou sjízdné, ale jen s opatrností

Po několika výjimečně teplých dnech v noci na dnešek celou republiku opět zasypal sníh. Někdy ho přibylo jen trochu, jinde napadlo až 15 centimetrů.


Post
Společnost 2.2.2013

Plzeňští hasiči získali od města techniku v hodnotě necelých tří milionů korun

Techniku v hodnotě necelých tří milionů korun získali v uplynulém roce od města plzeňští profesionální hasiči. Město se na zlepšování technického vybavení zásahových jednotek HZS PK podílí dlouhodobě.


Post
Krimi 2.2.2013

Sousedky se v Kladrubech porvaly kvůli květináči, jedné teď hrozí vězení

Kuriozní případ leží na stole policistům z Plzeňska. Musejí se zabývat hádkou dvou sousedek o květináč, protože se ženy rozpálily natolik, že si nevystačily jen se slovy.


Post
Politika 1.2.2013

Ministr odsouhlasil ochranku pro Zemanovu dceru

Kateřina Zemanová, dcera budoucího prezidenta Miloše Zemana, bude mít vlastní ochranku. Žádost policie odsouhlasil ministr vnitra Jan Kubice (nez.).


Post
Kauzy, soudy a právo 1.2.2013

Odsouzený poslanec Pekárek svou rodinu uživí i z vězení

Rodina odsouzeného poslance Romana Pekárka nemusí mít strach, že by se jeho pobyt ve vězení nějak dotkl rodinného rozpočtu. Přestože bude 6 let pobývat za mřížemi, bude dál pobírat poslanecký plat.


Post
Počasí 31.1.2013

Únor bude plný deště a sněhu, sluníčka si Češi užijí poskrovnu

Srážkově nadprůměrné a teplotně průměrné nebo slabě podprůměrné, slibují meteorologové na únor. V nížinách by mělo především pršet, sněžit bude jen na horách, teploty se během dne dostanou až na +6 °C, v noci by měly být kolem -6 °C, na sněhové pokrývce při vyjasnění až -10 °C.


Post
Společnost 31.1.2013

U Přeštic na Plzeňsku zachránili hasiči muže z rozvodněné řeky, zkracoval si cestu

Muže, který si pravděpodobně zkracoval cestu přes zamrzlou řeku Úhlavu u Přeštic na Plzeňsku, zachraňovali ve čtvrtek dopoledne hasiči. Muž se držel křovin pod mostem uprostřed řeky.


Post
Společnost 31.1.2013

Na jihu a západě Čech jsou stále řeky na druhém stupni

Druhé stupně povodňové aktivity platí ve čtvrtek ráno v povodí několika řek na jihu a západě Čech a a také na Pardubicku. Vyplývá to z informací jednotlivých povodí s tím, že situace by se měla přes den stabilizovat, ale večer mají přijít opět srážky.


Post
Krimi 30.1.2013

Syna Věry Bílé nikdo neubil, potvrdila pitva! Zabily ho drogy?

Policie už má jasno! Pitva adoptivního syna zpěvačky Věry Bílé vyloučila, že by v jeho smrti měl prsty někdo další. Sama Bílá přitom tvrdí, že jejího adoptivního syna někdo zavraždil.


Post
Krimi 30.1.2013

Úmrtí syna Věry Bílé: Byly na vině drogy?

Zpěvačka Věra Bílá (58) věří, že jí v pondělí zavraždili nevlastního syna. Okolnosti však hovoří o něčem jiném. Jeho známí opatrně upozorňují na to, že František (†33) byl závislý na drogách.


Post
Krimi 29.1.2013

Syna zpěvačky Věry Bílé našli mrtvého na veřejných záchodech

Zpěvačku věru Bílou stíhá jedna tragédie za druhou. Dlouho ji pronásledovaly finanční potíže, teď musí řešit úmrtí v rodině.


Post
Doprava 28.1.2013

Jaký je správný postup při dopravní nehodě?

S ledovkou a náledím na silnicích, což je přesně počasí, které nás čeká v následujících dnech, vždy stoupá počet dopravních nehod. Nikdo sice nechce bourat, ale když už se to stane, je dobré být připraven. Máme pro vás rady, jak se zachovat při dopravní nehodě a sepsat o ní správně zápis.


Post
Vzdělávání a školy 27.1.2013

Západočeské muzeum v Plzni představilo významný přírůstek do svých sbírek – sochu sv. Sebastiana

V závěru roku 2012 se podařilo Západočeskému muzeu v Plzni získat do svých sbírek dílo mimořádné hodnoty. Jedná se o dřevěnou polychromovanou plastiku sv. Sebastiana z let 1520 - 1530. Sv. Sebastian patří v Čechách k méně známým světcům. Jméno má původ v řečtině a znamená vznešený, důstojný úcty.


Post
Společnost 27.1.2013

Město Plzeň schválilo strategický plán Plzeňské teplárenské

Budoucí rozvoj Plzeňské teplárenské spočívá především ve výstavbě spalovny Chotíkov, v provedení nezbytných opatření, které povedou k částečné ekologizaci, a v utlumení provozu dožívajících uhelných zdrojů.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA