Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 12.2.2013

Plzeňský zákon o národním parku Šumava zamířil po roce a půl do druhého sněmovního čtení

Prvního srpna předloňského roku předložilo zastupitelstvo Plzeňského kraje novelu zákona o národním parku Šumava. Po roce a půl se v úterý dostal přes odpor koalice přes první sněmovní čtení, poslanci o něm budou jednat ve výboru pro životní prostředí a v zemědělském výboru.


Post
Krimi 12.2.2013

Tachovští policisté pátrají po nezletilé dívce, po hádce utekla z domova

Po třináctileté Evě Entové z Plané na Tachovsku pátrají policisté. Pohřešovaná dívka odešla po slovní rozepři s matkou v neděli kolem osmnácté hodiny z domova.


Post
Politika 11.2.2013

Klaus opět ostře zaútočil na Havla, označil jej za bořiče lidského řádu

Říká se: O mrtvých jenom dobře. To si ale zřejmě neuvědomuje dosluhující český prezident Václav Klaus. Ten v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře zaútočil na svého předchůdce Václava Havla.


Post
Společnost 11.2.2013

Plzní prošel masopust

Masopustní rej prošel v sobotu odpoledne za bujarého veselí a zpěvu maškar od Branky k plzeňské radnici, kde převzal z rukou primátora Martina Baxy klíč od bran města a stal se jeho vládcem. Cestou do pivnice Na Spilce se na mostu U Jána zbavil Bakchuse* zapálením a vhozením do řeky.


Post
Počasí 10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.


Post
Společnost 10.2.2013

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!

Za to, že čeští daňoví poplatníci zaplatí za "maléry" se solární energií až bilion korun, může vláda expremiéra Jana Fischera. Uvedl to v nedělní Partii na Primě ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).


Post
Společnost 10.2.2013

V nemocnici stále leží 300 pacientů s chřipkou. Nejhorší ale máme za sebou

Epidemie chřipky je zřejmě na ústupu. Podle hygieniků konečně začaly klesat počty nakažených. Některá zařízení, kde platil zákaz návštěv, se dnes díky tomu konečně opět otevřela.


Post
Počasí 8.2.2013

Teploty spadnou až k -10 °C. O víkendu potěší slunce

V nejbližších dnech bude převládat velká oblačnost, přechodně na nás vysvitne i slunce a občasné sněžení bude jen slabé. Denní srážky se budou pohybovat od 0-2 cm nového sněhu, na západě do 5 cm, v horských oblastech do 5 cm, v Krušných horách do 10 cm.


Post
Společnost 6.2.2013

Vyčerpaná zpěvačka Věra Bílá se zhroutila nad synovou rakví

Do Rokycan se dnes sjeli všichni ti, kteří se chtěli rozloučit s adoptivním synem romské zpěvačky Věry Bílé. František zemřel ve věku 33 let.


Post
Kauzy, soudy a právo 6.2.2013

Rath se zlobí, že mu státní zástupce nepovolil účast ve sněmovně

David Rath se nemůže zúčastnit jednání Poslanecké sněmovny, která měla tento týden na pořadu i jeho návrhy změn některých zákonů. Rath ve středu uvedl, že mu účast nepovolil státní zástupce a brání tak jeho základnímu ústavnímu právu vykonávat mandát osobně.


Post
Doprava 5.2.2013

Na Rokycansku se střetl osobní vlak s nákladním, nehoda se obešla bez zranění

Srážka nákladního a osobního vlaku zaměstnala záchranné složky v Mirošově na Rokycansku, ty k nehodě vyjížděly v úterý krátce před polednem.


Post
Počasí 5.2.2013

Meteorologové varují před náledím

V České republice hrozí náledí, varuje v úterý na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Řidiči a chodci by si měli dát pozor od úterních osmi hodin večer do páteční osmé hodiny ranní.


Post
Doprava 4.2.2013

U trati spatřil strojvedoucí muže s amputovanýma nohama, za úrazem stojí nejspíš jiný vlak

Hasiči a záchranáři vyjížděli v pondělí ráno do Zbůchu na Plzeňsku, kde na železniční trati nalezl strojvedoucí vlaku muže s amputovanýma nohama.


Post
Doprava 4.2.2013

Česko je znovu pod sněhem. Silnice jsou sjízdné, ale jen s opatrností

Po několika výjimečně teplých dnech v noci na dnešek celou republiku opět zasypal sníh. Někdy ho přibylo jen trochu, jinde napadlo až 15 centimetrů.


Post
Společnost 2.2.2013

Plzeňští hasiči získali od města techniku v hodnotě necelých tří milionů korun

Techniku v hodnotě necelých tří milionů korun získali v uplynulém roce od města plzeňští profesionální hasiči. Město se na zlepšování technického vybavení zásahových jednotek HZS PK podílí dlouhodobě.


Post
Krimi 2.2.2013

Sousedky se v Kladrubech porvaly kvůli květináči, jedné teď hrozí vězení

Kuriozní případ leží na stole policistům z Plzeňska. Musejí se zabývat hádkou dvou sousedek o květináč, protože se ženy rozpálily natolik, že si nevystačily jen se slovy.


Post
Politika 1.2.2013

Ministr odsouhlasil ochranku pro Zemanovu dceru

Kateřina Zemanová, dcera budoucího prezidenta Miloše Zemana, bude mít vlastní ochranku. Žádost policie odsouhlasil ministr vnitra Jan Kubice (nez.).


Post
Kauzy, soudy a právo 1.2.2013

Odsouzený poslanec Pekárek svou rodinu uživí i z vězení

Rodina odsouzeného poslance Romana Pekárka nemusí mít strach, že by se jeho pobyt ve vězení nějak dotkl rodinného rozpočtu. Přestože bude 6 let pobývat za mřížemi, bude dál pobírat poslanecký plat.


Post
Počasí 31.1.2013

Únor bude plný deště a sněhu, sluníčka si Češi užijí poskrovnu

Srážkově nadprůměrné a teplotně průměrné nebo slabě podprůměrné, slibují meteorologové na únor. V nížinách by mělo především pršet, sněžit bude jen na horách, teploty se během dne dostanou až na +6 °C, v noci by měly být kolem -6 °C, na sněhové pokrývce při vyjasnění až -10 °C.


Post
Společnost 31.1.2013

U Přeštic na Plzeňsku zachránili hasiči muže z rozvodněné řeky, zkracoval si cestu

Muže, který si pravděpodobně zkracoval cestu přes zamrzlou řeku Úhlavu u Přeštic na Plzeňsku, zachraňovali ve čtvrtek dopoledne hasiči. Muž se držel křovin pod mostem uprostřed řeky.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA