Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 2.3.2013

Plzeňská ekumena pořádá o Velikonocích veřejné čtení Bible

Během letošních Velikonočních svátků bude opět plzeňská ekumena pořádat u Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje "U Branky" veřejné čtení Bible.


Post
Krimi 1.3.2013

Kriminalisté dopadli organizovaný gang zlodějů, kradli většinou zlato

Organizovaný gang, který se zaměřoval na zlatnictví, zastavárny, směnárny a další obchody, zadrželi v těchto dnech kriminalisté. Skupina páchala krádeže velmi sofistikovaným způsobem po celé republice, ale i v zahraničí.


Post
Krimi 28.2.2013

Policisté pátrají po mladíkovi, ten se ztratil na Klatovsku

Po mladíkovi, který se ve středu ztratil na Klatovsku, pátrají také pražští policisté, mladík by se podle nich mohl pohybovat právě v hlavním městě.


Post
Počasí 28.2.2013

Kožichy půjdou do skříně, do Česka přichází jaro

Sluníčko a teploty kolem 12 °C slibují meteorologové na příští týden. Víkend sice zůstane chladnější, teploty se budou pohybovat kolem 5 °C, místy může být až 7 °C, ale rozpustí se inverze a lidé by se měli dočkat více slunečních paprsků.


Post
Krimi 28.2.2013

Tachovští policisté pátrají po patnáctileté dívce

Po patnáctileté Kristýně Karamanové z Tachova pátrají od úterý policisté, když byla naposledy viděna dopoledne v místě bydliště v Zárečné ulici.


Post
Společnost 27.2.2013

Stále více českých dětí chce spáchat sebevraždu. Můžou za to velké nároky, říká odborník

Na dětskou Linku bezpečí každoročně volá víc dětí, které mají sklony k sebevraždě nebo sebepoškozování. Za posledních pět let se počet hovorů na toto téma víc než zdvojnásobil. Zatímco v roce 2008 jich přijali 610, loni jich bylo už 1313. Můžou za to hlavně velké nároky, které jsou v dnešní době na děti kladeny.


Post
Společnost 25.2.2013

Testy DNA potvrdly koninu i v masových kuličkách z prodejny IKEA

Švédský řetězec s nábytkem IKEA má problém, v oblíbených masových kuličkách, které nabízí ve svých koutcích s občerstvení, zjistili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) přítomnost koňského masa.


Post
Doprava 23.2.2013

Nehodu osobního vozu s vlakem nepřežil na Klatovsku člověk

Smrtí člověka skončila v sobotu ráno nehoda osobního vlaku s osobním automobilem na Klatovsku.


Post
Krimi 23.2.2013

Skutečných obětí trestných činů je víc, než uvádí statistiky

Ročně je v České republice oznámeno 300 000 trestných činů a za každým je minimálně jeden poškozený. Odhady Institutu pro kriminologii a sociální prevenci potvrzují, že stejný počet trestných činů nikdo nenahlásí.


Post
Společnost 21.2.2013

Potravinářská inspekce dostala další varování před výrobky s koninou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela z Německa varování před dalším možným výskytem potravin s obsahem nedeklarovaného koňského masa v České republice.


Post
Zdravotnictví 15.2.2013

Přidáváme se ke stávce, 1. března nechoďte k doktorům, hlásí lékařské odbory

Lékařská odborová komora a Svaz českých lékařů (LOK-ČSL) vyzve vedení nemocnic, aby umožnilo lékařům zapojit se do plánované březnové protestní akce.


Post
Zdravotnictví 14.2.2013

Zdravotnický rádce: Na co všechno máte jako pacienti právo?

Peskuje vás doktor při vyšetření a vy se bojíte ozvat? Nebo si radši koupíte dražší léky jen proto, abyste si nenahněvali svého kožaře? Neblázněte. Jako pacienti máte i spoustu práv, ne jen povinností!


Post
Krimi 13.2.2013

Tachovští policisté našli pohřešovanou nezletilou dívku, je v pořádku

Policisté z Tachovska našli třináctiletou Evu Entovou z Plané na Tachovsku, po které pátrali od neděle. Dívka je v pořádku.


Post
Počasí 13.2.2013

Nový sníh a -6 °C, to dnes čeká Česko

Na západě a severozápadě Čech bude k večeru přechodně až oblačno a sněžit bude už jen místy. Na jihovýchodě území předpovídají meteorologové srážky přechodně smíšené. Teploty se dnes budou pohybovat mezi -3 až +1 °C.


Post
Společnost 13.2.2013

V areálu firmy v Klatovech spadl na muže balík dřeva, muž na místě zemřel

Smrtelná zranění utrpěl ve středu ráno muž, na kterého v Klatovech spadl balík se dřevem. K úrazu došlo v areálu společnosti.


Post
Politika 12.2.2013

Plzeňský zákon o národním parku Šumava zamířil po roce a půl do druhého sněmovního čtení

Prvního srpna předloňského roku předložilo zastupitelstvo Plzeňského kraje novelu zákona o národním parku Šumava. Po roce a půl se v úterý dostal přes odpor koalice přes první sněmovní čtení, poslanci o něm budou jednat ve výboru pro životní prostředí a v zemědělském výboru.


Post
Krimi 12.2.2013

Tachovští policisté pátrají po nezletilé dívce, po hádce utekla z domova

Po třináctileté Evě Entové z Plané na Tachovsku pátrají policisté. Pohřešovaná dívka odešla po slovní rozepři s matkou v neděli kolem osmnácté hodiny z domova.


Post
Politika 11.2.2013

Klaus opět ostře zaútočil na Havla, označil jej za bořiče lidského řádu

Říká se: O mrtvých jenom dobře. To si ale zřejmě neuvědomuje dosluhující český prezident Václav Klaus. Ten v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře zaútočil na svého předchůdce Václava Havla.


Post
Společnost 11.2.2013

Plzní prošel masopust

Masopustní rej prošel v sobotu odpoledne za bujarého veselí a zpěvu maškar od Branky k plzeňské radnici, kde převzal z rukou primátora Martina Baxy klíč od bran města a stal se jeho vládcem. Cestou do pivnice Na Spilce se na mostu U Jána zbavil Bakchuse* zapálením a vhozením do řeky.


Post
Počasí 10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě