Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Vesmír 11.4.2014

Česká astronomická společnost udělila cenu Jindřicha Zemana za astronomickou fotografii

Porota České astrofotografie měsíce udělila historicky druhou cenu Jindřicha Zemana Ing. Pavlu Štarhovi, Ph.D., a to především za snímek „Červení skřítci“.


Post
Auto-moto 9.4.2014

Alergie za volantem může i zabít

Pylová sezóna letos díky mírné zimě a nadprůměrným teplotám začala podstatně dříve a potrvá déle než jindy. Alergici musí bojovat nejen s nepříjemnými symptomy svého onemocnění, ale i s jejich případnými důsledky – třeba na silnici.


Post
Vesmír 7.4.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2014 obdržel snímek „Měsíc s letadlem“

Astrofotografové občas počítají dobu přeletu Mezinárodní kosmické stanice před Měsícem nebo čekají na vhodnou příležitost "ulovit" letadlo.


Post
Auto-moto 31.3.2014

V České republice klesá počet vadných autodílů

8% autodílů vyrobených v České republice v roce 2013 bylo vadných a nebylo je možné použít při výrobě automobilů. To je méně než v předešlém roce a přesně na úrovni evropského průměru - vyplývá z interních údajů firmy Exact Systems, která kontroluje kvalitu autodílů.


Post
Spotřební elektronika 31.3.2014

Zaplaví svět kvůli 3D tisku padělky hraček či uměleckých předmětů? Výrobci se poučí z chyb svých předchůdců, věří odborník

Studie řady analytických firem shodně předpovídají technologiím 3D tisku v nadcházejících letech enormní rozvoj. S větší dostupností 3D tiskových technologií je spojen také nárůst sporů v oblasti duševního vlastnictví.


Post
Spotřební elektronika 22.3.2014

10 rad, jak vybrat ten správný tablet

Tenký, lehký a snadno přenositelný počítač vypadající jako placka - to je hit dnešní doby. Tablet nachází své uplatnění u stále více lidí.


Post
Spotřební elektronika 21.3.2014

Praktický návod, jak snadno vybrat baterii do notebooku či mobilu ve dvou krocích

Baterie je to, co činí naše přenosné elektronické spotřebiče funkčními. Díky ní je můžeme používat, a to i na místech, kde nemáme přístupný zdroj elektrické energie.


Post
Auto-moto 21.3.2014

72 % profesionálních řidičů má již přezuto. Uvědomují si lepší jízdní vlastnosti

Většina firem, které zaměstnávají profesionální řidiče, využila současných nadprůměrných teplot k výměně sezónních pneumatik. Mnoho neprofesionálních šoférů naopak vyčkává s přezutím kol na 1. duben. Více než polovina z nich odkládá výměnu z důvodů mylného výkladu zákona.


Post
Příroda 20.3.2014

Začíná anketa Strom roku 2014. Navrhněte svého kandidáta

S prvním jarním dnem Nadace Partnerství odstartuje třináctý ročník ankety Strom roku. Až do 30. dubna máte příležitost nominovat do této celostátní soutěže svůj oblíbený strom.


Post
Příroda 6.3.2014

Certifikovaní stromolezci dobrovolně ošetří dvacet významných stromů

V průběhu jarních měsíců proběhne díky projektu Zdravé stromy pro zítřek odborná péče o dvě desítky stromů z deseti krajů republiky. Ošetření, jejichž cílem je zlepšit zdravotní stav a zajistit bezpečnost stromů, zdarma provedou certifikovaní Evropští arboristé.


Post
Příroda 6.3.2014

Národní park České Švýcarsko vyhlašuje vědomostní soutěž

Také letos Správa národního parku České Švýcarsko vyhlašuje vědomostní soutěž Za poznáním Českosaského Švýcarska.


Post
Vesmír 5.3.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2014 obdržel snímek „Skoro jasno, občas airglow“

To se tak někdy stane. Astronom odjede daleko od světel civilizace s cílem vyfotografovat zajímavý úkaz na obloze a vrátí se s něčím úplně jiným. A nemusí to být vždy kašel či nachlazení z chladné noci pod hvězdami...


Post
Auto-moto 3.3.2014

Crashtest malých a mini aut: výsledky jsou strašlivé

Americký Pojišťovací institut pro bezpečnost na dálnici (IIHS) testoval jedenáct malých a mini aut při nárazu s překrytím jen 25 procent. Výsledky jsou šokující.


Post
Auto-moto 27.2.2014

Omlazená je až pětina ojetých vozidel prodávaných v ČR

Chystáte se koupit ojetý automobil? A víte, že u celé pětiny ojetých vozidel prodávaných v České republice je nesprávně uveden rok výroby?


Post
Auto-moto 26.2.2014

CNG vozy vyhrávají jednu cenu za druhou

Opel Zafira Tourer poháněný stlačeným zemním plynem (CNG) byl Evropským institutem Ökotrend a časopisem Auto Test vyhlášen jako "nejzelenější" van roku 2014. Toto ocenění uděluje institut od roku 1995.


Post
Spotřební elektronika 21.2.2014

Věci, které byste měli vědět o svém smartphonu

Při výběru nového telefonu je jeho vyhovující hardwarové vybavení stejně důležité jako cena. Nejdražší možný telefon pro vás nemusí být nezbytně tou nejlepší volbou.


Post
Auto-moto 19.2.2014

Na pohonných hmotách ušetří desetitisíce. Firemní zákazníci stále více nakupují pneumatiky podle štítků

Podle statistik přibývají každý měsíc až 4 % firemních zákazníků, kteří se při koupi pneumatik orientují především podle štítků. Nejpodstatnějším je pro ně potom ten, který informuje o vlivu konkrétní pneumatiky na spotřebu paliva.


Post
Vesmír 6.2.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2014 obdržel snímek „Supernova v doutníkové galaxii“

Reklama na nový obchodní řetězec? Nebo snad reklama na nové doutníky? To vše se snad může mihnout myslí letmého čtenáře titulku tohoto článku. Pojďme však nahlédnout hlouběji, nebo raději dále(ji) do hlubin vesmíru. Uvidíte, že „to opravdu není tak, jak to vypadá“.


Post
Auto-moto 28.1.2014

Řidiči pozor! Končí platnost dálničních kuponů 2013

Celníci upozorňují řidiče na blížící se konec platnosti ročních dálničních známek 2013.


Post
Příroda 23.1.2014

Lesy ČR: dřevinou roku 2014 je douglaska

V rámci svých osvětových a vzdělávacích aktivit vyhlašují Lesy České republiky, s. p. již řadu let jednu z lesních dřevin jako dřevinu roku, kterou v daném roce přibližují široké veřejnosti. Pro letošní rok byla v pořadí již šestnáctou dřevinou roku vybrána douglaska tisolistá.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě