Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 27.2.2014

Omlazená je až pětina ojetých vozidel prodávaných v ČR

Chystáte se koupit ojetý automobil? A víte, že u celé pětiny ojetých vozidel prodávaných v České republice je nesprávně uveden rok výroby?


Post
Auto-moto 26.2.2014

CNG vozy vyhrávají jednu cenu za druhou

Opel Zafira Tourer poháněný stlačeným zemním plynem (CNG) byl Evropským institutem Ökotrend a časopisem Auto Test vyhlášen jako "nejzelenější" van roku 2014. Toto ocenění uděluje institut od roku 1995.


Post
Spotřební elektronika 21.2.2014

Věci, které byste měli vědět o svém smartphonu

Při výběru nového telefonu je jeho vyhovující hardwarové vybavení stejně důležité jako cena. Nejdražší možný telefon pro vás nemusí být nezbytně tou nejlepší volbou.


Post
Auto-moto 19.2.2014

Na pohonných hmotách ušetří desetitisíce. Firemní zákazníci stále více nakupují pneumatiky podle štítků

Podle statistik přibývají každý měsíc až 4 % firemních zákazníků, kteří se při koupi pneumatik orientují především podle štítků. Nejpodstatnějším je pro ně potom ten, který informuje o vlivu konkrétní pneumatiky na spotřebu paliva.


Post
Vesmír 6.2.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2014 obdržel snímek „Supernova v doutníkové galaxii“

Reklama na nový obchodní řetězec? Nebo snad reklama na nové doutníky? To vše se snad může mihnout myslí letmého čtenáře titulku tohoto článku. Pojďme však nahlédnout hlouběji, nebo raději dále(ji) do hlubin vesmíru. Uvidíte, že „to opravdu není tak, jak to vypadá“.


Post
Auto-moto 28.1.2014

Řidiči pozor! Končí platnost dálničních kuponů 2013

Celníci upozorňují řidiče na blížící se konec platnosti ročních dálničních známek 2013.


Post
Příroda 23.1.2014

Lesy ČR: dřevinou roku 2014 je douglaska

V rámci svých osvětových a vzdělávacích aktivit vyhlašují Lesy České republiky, s. p. již řadu let jednu z lesních dřevin jako dřevinu roku, kterou v daném roce přibližují široké veřejnosti. Pro letošní rok byla v pořadí již šestnáctou dřevinou roku vybrána douglaska tisolistá.


Post
Příroda 22.1.2014

V Peci pod Čerchovem hromadně uhynuli raci

Pec pod Čerchovem je malá obec v jižní části Chráněné krajinné oblasti Český les. Její obyvatelé se hned na počátku roku stali svědky smutné události, hromadného úhynu raků říčních.


Post
Auto-moto 16.1.2014

Prodloužená záruka u automobilů může ušetřit desetitisíce

Problémy s převodovkou, zadření motoru či jiné závažné defekty se nevyhýbají ani těm nejnovějším automobilům.


Post
Vesmír 10.1.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2013 obdržel snímek „Kometa Lovejoy a geminida“

V minulosti bývaly postrachem králů, armád i obyčejných lidí. Jejich zjev na obloze nevěstil nic dobrého. Králové prohrávali bitvy, někteří v nich i umírali.


Post
Auto-moto 9.1.2014

Profesionální řidiči nevěří celoročním pneumatikám, většina sází na značky prověřené odborným testováním

Firmy a společnosti zaměstnávající profesionální řidiče upřednostňují pravidelné přezouvání pneumatik s ohledem na roční období. Jak ukázaly statistiky e-shopu KupujPneu, více než 80 % firemních zákazníků pořizuje pneu s výbornými výsledky v testech ADAC. Svou roli v jejich nákupních preferencích hraje i pojistné plnění a péče o bezpečnost zaměstnanců.


Post
Vesmír 9.1.2014

Obří skvrna na Slunci vyprovází slunečního fyzika Josipa Kleczka na jeho poslední cestě

V neděli 5. ledna 2014 v časných ranních hodinách zemřel po dlouhé a těžké nemoci v nedožitých 91 letech dlouholetý vědecký pracovník Astronomického ústavu AV ČR, čestný člen České astronomické společnosti a dvojnásobný držitel ceny Littera Astronomica Doc. RNDr. Josip Kleczek, DrSc.


Post
Příroda 27.12.2013

V Národním parku Šumava skončilo po více než deseti letech využívání chemie v boji s kůrovcem

Kůrovcová kalamita na Šumavě je u konce. Na základě rozhodnutí vedení Správy NP a CHKO Šumava nebudou šumavští lesníci příští rok používat v lesích národního parku biocidy - chemické přípravky likvidující kůrovce. Stane se tak po více než deseti letech jejich soustavného používání.


Post
Spotřební elektronika 20.12.2013

Novinky a zajímavosti v materiálech pro 3D tisk. Tiskne se z keramiky, dřeva i bavlny

Oblast 3D tisku zažívá v poslední době nebývalý rozmach. Každý den přicházejí zprávy o nových modelech 3D tiskáren, které tisknou se stále větší přesností. Raketový pokrok lze sledovat v rostoucí velikosti i konstrukční komplikovanosti tisknutelných 3D objektů. Pokrok se však nezastavuje jen u zařízení.


Post
Spotřební elektronika 18.12.2013

Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků před zneužitím Audiotexových služeb

Prostřednictvím zvláště zpoplatněných linek již nebude možné poskytovat úvěry a další finanční služby.


Post
Vesmír 4.12.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2013 obdržel snímek „Pohled do kosmického srdce“

Pošmourný měsíc listopad je za námi a s ním další kolo soutěže České astronomické společnosti „Česká astrofotografie měsíce“. Tentokrát zvítězil pohled do samotného nitra kosmického srdce, mlhoviny IC 1805, jehož autorem je Pavol Kollárik.


Post
Počítače a internet 3.12.2013

Dárkový poukaz na počítačové školení mi před Vánoci přišel vhod

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost, kterou jsem načerpala touto dobou před rokem. Můj zaměstnavatel se rozhodl, že celé oddělení reklamací, ve kterém už řadu let pracuji, pošle na školení.


Post
Vesmír 2.12.2013

Kometa ISON zanikla u Slunce

Dlouho očekávaná kometa označená C/2012 S1 (ISON) prošla 28. listopadu v necelých 20 hodin našeho času nejblíže u Slunce, její jádro průlet nepřežilo a kometa se nestane jasným objektem noční oblohy.


Post
Auto-moto 28.11.2013

Jak nejlépe projedete zimou? Německý klub ADAC a rakouský ÖAMTC testovaly jak na sněhové řetězy

Tradiční ocelové řetězy se pevně etablovaly jak na sněhu, tak i na ledu, a ani jejich montáž už dávno není žádnou zásadní překážkou. Výrobci se však snaží účinnost řetězů i jejich manipulovatelnost stále zlepšovat - částečně také za použití alternativních materiálů.


Post
Příroda 26.11.2013

Oceány jsou v ohrožení

Doposud nás oceány velmi účinně chránily před oteplováním, které by bez nich postupovalo o dost rychleji. Jenomže už i jim docházejí ochranné mechanismy. Nárůst kyselosti oceánů probíhá dnes mnohem rychleji než v minulosti.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA