Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 29.10.2013

I převoz pneumatik na výměnu má svá pravidla

Nezajištěné pneumatiky mohou způsobit při čelním nárazu v rychlosti 50 kilometrů za hodinu vážná poranění všech cestujících ve vozidle.


Post
Auto-moto 29.10.2013

Výměna pneumatik: loni přezula jen polovina řidičů - hazardéři riskují pokuty i problémy s pojišťovnou

Začátek listopadu je tradičně ve znamení výměny pneumatik. Zákon ukládá používat zimní pneumatiky až do konce března. Řada pojmů uvedených v zákoně stále vyvolává u řidičů pochybnosti. Sníh a náledí ale nejsou jediným důvodem, proč pneumatiky vyměnit.


Post
Auto-moto 24.10.2013

Přežije vaše autobaterie zimu? Tipy, jak prodloužit její životnost

Autobaterie je srdcem elektroinstalace každého motorového vozidla. Podléhá samozřejmě opotřebení, ovšem správnou obsluhou a péčí lze její životnost výrazně prodloužit.


Post
Auto-moto 22.10.2013

Řidiči opět nechávají přezouvání na zimní pneumatiky na poslední chvíli

Velká část motoristů každoročně oddaluje přezutí zimních pneumatik. Podle odborníků si tak zbytečně komplikují život – riskují totiž nejen fronty v pneuservisech, ale i možné problémy s dopravní policií.


Post
Spotřební elektronika 21.10.2013

5 věcí, které jste nevěděli o mobilních telefonech

Mobilní telefony jsou v dnešní době již naprosto běžnou, ba až nepostradatelnou součástí našeho každodenního života. Používáme je v práci i ve volném čase a řada z nás si myslí, že o svém mobilním telefonu ví prakticky vše.


Post
Auto-moto 21.10.2013

Na jednu nádrž napříč Českou republikou

Ve dnech 21. a 22. října se v České republice pojede první ročník Shell FuelSave Challenge 2013, jehož cílem bude překonání přes 600 km dlouhé trasy z Ostrova do Ostravy s co nejnižší spotřebou úsporného paliva Shell FuelSave.


Post
Vesmír 9.10.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2013 obdržel snímek „Cestičky Perseid“

Je jich více než šedesát, těch cestiček, které vypálily do srpnové oblohy úlomky komety 109P Swift-Tuttle na svém posledním průletu kolem Země.


Post
Příroda 4.10.2013

Zbývá týden rozhodování o Stromu roku 2013. Od teď se hlasuje tajně

Soupeření dvanácti finalistů v anketě Strom roku 2013 vrcholí, soutěž končí již 10. října. Od 3. října probíhá tajné hlasování.


Post
Vesmír 6.9.2013

Čeští astronomové objevili již 500. proměnnou hvězdu

Ne všechny hvězdy mají stálou jasnost, ale z nějakého důvodu ji mění. Tyto hvězdy nazýváme proměnné. Čeští astronomové objevili již 500. proměnnou hvězdu.


Post
Auto-moto 2.9.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2013 obdržel snímek „Červení skřítci“

Už jste někdy viděli „červené skřítky“? Za těmi mytologickými se můžete vydat do Irska, kde jsou známí jako „Far Darrig“, tedy červení mužíčci.


Post
Auto-moto 22.8.2013

Nepodceňujte kontrolu sbíhavosti kol, vyhnete se předčasné výměně pneumatik

Správná geometrie náprav, daná především nastavením sbíhavosti kol, má významný vliv nejen na jízdní vlastnosti vozu a jeho bezpečnost, ale také na opotřebení pneumatik a dalších součástí auta.


Post
Spotřební elektronika 21.8.2013

Počítačová myš slaví 50 let

Před padesáti lety, v roce 1963, vynalezl vědec Douglas Engelbart přístroj, který přenášel lidský pohyb na počítačovou obrazovku. Toto elektronické zařízení pojmenoval jednoduše myš. Původní model byl vyroben ze dřeva a v průběhu svého života si vydobyl ve společnosti zásadní postavení.


Post
Počítače a internet 16.8.2013

Jak vybrat ideální baterii pro notebook a zajistit si až 8 hodin provozu

Výběr nové baterie představuje klíčový okamžik při údržbě notebooku. Bez správné baterie totiž ztrácí notebook svou hlavní výhodu oproti stolnímu počítači, a to plnou mobilitu.


Post
Auto-moto 14.8.2013

To je vedro. Jak ochránit auto před ultrafialovým zářením

Extrémní teploty a dlouhá vedra dokáží potrápit i automobily. Slunce a všudypřítomné ultrafialové záření ničí hlavně interiér. Jak ochránit vůz v letních parnech? A které části je třeba obzvlášť chránit?


Post
Spotřební elektronika 13.8.2013

Vodafone má problémy se signálem. Restartujte telefon, radí zákazníkům

Čeští zákazníci společnosti Vodafone se potýkají s poruchou signálu. Nelze telefonovat či přijímat a odesílat data. Operátor už přiznal, že chyba je na jeho straně a technici se snaží síť znovu plně obnovit.


Post
Vesmír 9.8.2013

Mladí čeští astronomové opět přivážejí medaile

Český tým přivezl ze 7. Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice dvě medaile – stříbrnou a bronzovou. S mezinárodní konkurencí 185 soutěžících z Evropy, Asie, Ameriky a Nového Zélandu se utkali v řeckém Volosu od soboty 27. července do neděle 5. srpna.


Post
Příroda 9.8.2013

Finále Stromu roku 2013 je v polovině. Podpořte svého favorita

Až do 10. října je možné podpořit 12 stromů, které letos soutěží o titul v celostátní anketě Strom roku 2013. Anketa je charitativní akcí, a proto je hlasování zpoplatněné.


Post
Počítače a internet 8.8.2013

Mobilní operátoři spojili síly proti hackerům

Na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí vznikla pracovní skupina, která se bude speciálně zabývat pouze kybernetickými útoky.


Post
Vesmír 6.8.2013

Maximum meteorického roje Perseid nastane v noci z 12. na 13. srpna

Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v noci ze 12. na 13. srpna 2013, tedy z pondělí na úterý. V průběhu této noci půjde spatřit zejména mezi půlnocí a 4. hodinou ranní průměrně 70 meteorů za hodinu.


Post
Auto-moto 3.8.2013

Kde koupit ojetý vůz. Nejdůležitější rady, aby vás někdo neoloupil

Říkáte si, co je to za otázku? Přeci v autobazaru, nebo na inzerát, případně dovézt ze zahraničí. Je rok 2013 a možností, kde ojetý vůz pořídit je spousta. Jenže v tom je právě ten pověstný zakopaný pes.


Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - CELÁ ČR

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě