Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Příroda 1.7.2013

Čápi černí doplácejí na počasí: mají méně mláďat a mnohá hnízdění jsou neúspěšná

Letošní průběh hnízdění se významně liší od minulých let. Čápi černí začali kvůli chladnému počasí na přelomu března a dubna hnízdit asi o 2-3 týdny později.


Post
Spotřební elektronika 1.7.2013

Jak zachránit „utopený“ mobil? Chce to rychle jednat

Mobilní telefon, který vám spadne do vody nebo řádně promokne, není automaticky na vyhození. Pomocí pár jednoduchých kroků ho lze zachránit.


Post
Auto-moto 29.6.2013

Novinář Pavel Suchý se na Jawě vydal na cestu kolem světa, čeká ho 40 tisíc kilometrů

Na cestu kolem světa se v pátek 28. června v poledne vydal novinář Pavel Suchý. Rozhodně ho ale nečeká pohodlí v klimatizované kabině auta nebo v první třídě letadla.


Post
Příroda 27.6.2013

Čápi černí doplácejí na počasí: mají méně mláďat a mnohá hnízdění jsou neúspěšná

Letošní průběh hnízdění se významně liší od minulých let. Čápi černí začali kvůli chladnému počasí na přelomu března a dubna hnízdit asi o 2-3 týdny později. malá nebo líhnoucí se mláďata byla ve hnízdech právě v období silných dešťů na počátku června. Dlouhodobý průměr vyvedených mláďat na jednom hnízdě je v ČR 3,3, letos dosahuje sotva dvou mladých na hnízdě.


Post
Příroda 24.6.2013

Evropská komise může pomoci vlkům v Beskydech

Evropská komise začala s vyšetřováním, které by mohlo pomoci vlkům vyskytujícím se v Beskydech. Prověřuje totiž povolený odstřel, při kterém na Slovensku každoročně přichází o život kolem 120 vzácných šelem.


Post
Počítače a internet 24.6.2013

10 nejčastějších chyb zaměstnanců při práci s firemními daty

Přes 50 procent společností se setkalo s minimálně jedním případem úniku nebo ztráty dat. Většina bezpečnostních rizik ale nepřichází z vnějšku, nýbrž zevnitř firmy.


Post
Auto-moto 23.6.2013

Pokuta na silnici v zahraničí až za 100 tisíc

Chystáte se strávit dovolenou v zahraničí a pojedete autem? Podívejte se na dopravní předpisy zemí, do nichž míříte. Některé státy totiž účtují silničním hříšníkům vysoké pokuty především za alkohol za volantem a za překročení rychlostních limitů.


Post
Věda a výzkum 23.6.2013

Co zachrání lidstvo před bakteriemi? Antibiotika přestávají účinkovat

Jejich počet neustále narůstá a pro lékaře jsou časovanou bombou. Kdo? Bakterie, které odolávají všem druhům antibiotik.


Post
Auto-moto 20.6.2013

Vaří se vám auto v koloně? Poradíme vám, co dělat

Stojíte v koloně aut, která se pohybuje rychlostí šneka a rafička na ukazateli teploty motoru se nebezpečně blíží bodu varu? Poradíme vám, co v takové situaci dělat a jak si uchovat chladnout hlavu.


Post
Auto-moto 19.6.2013

Zemřel otec legendárního trabanta

V německém Zwickau zemřel v pondělí ve věku 91 let konstruktér kultovního bakeliťáku Trabant 601 Werner Lang. Oznámila to německá média s tím, že Lang utrpěl infarkt.


Post
Auto-moto 19.6.2013

Nesprávné uskladnění může poškodit pneu. Umíte správně skladovat pneumatiky?

Letní pneumatiky mají již všichni touto dobou přezuté a zimní pneumatiky čeká ještě několik měsíců odpočinku. Aby nedošlo k jejich deformaci či zbytečnému zkracování jejich životnosti, je třeba dodržovat zásady jejich správného skladování.


Post
Auto-moto 18.6.2013

Skončil nečas, začíná léto: Jak si vybrat ten správný kabriolet

Ať už patříte mezi fanoušky pohodové jízdy nebo si jen chcete splnit svůj sen a plánujete pořídit si jako druhý vůz některý z kabrioletů, musíte počítat s tím, že tato kategorie vozů má určitá specifika, jimž také musíme podřídit výběr automobilu.


Post
Auto-moto 17.6.2013

Víte, co to je eCall? Od roku 2015 ho budeme mít povinně v autě! Proč a jak to funguje?

Do října 2015 mají být všechna auta v Evropské unii povinně vybavena systémem automatizovaného tísňového volání při dopravních nehodách, tzv. eCallem.


Post
Příroda 10.6.2013

V přírodní rezervaci Jezírka u Rozvadova pomáhá bagr vzácným rosnatkám

Rezervaci v hlubokých lesích při státní hranici nedaleko obce Rozvadov najdou zpravidla jen opravdoví znalci Českého lesa. Na nevelkém území se nachází tři rašelinná jezírka s bohatou vegetací vzácných druhů rostlin.


Post
Věda a výzkum 9.6.2013

Průsvitný beton nebo 3D pohledy se zvukem! Sci-fi? Ne, vítězové Nápadu roku 2013

Vítězem ankety Nápad roku 2013, která každoročně vybírá nejlepší podnikatelské záměry v Česku, je beton LiCrete propouštějící světlo od Jiřího Peterse.


Post
Počítače a internet 9.6.2013

Pozor! Na Facebooku se rychle šíří nebezpečný virus! Krade hesla i peníze

Používáte Facebook? Tak buďte opatrní! Experti upozorňují, že se na něm šíří virus, který dokáže získat čísla vašich bankovních účtů a ukrást vám z nich peníze.


Post
Auto-moto 4.6.2013

Se zaplaveným autem nemusí být konec. Existují možnosti, jak ho zachránit

Pokud jste nestihli své auto odvézt na vyvýšené místo a zatopila ho voda, obecně lze říci, že do stavu v jakém bylo předtím, se už nikdy nedostane.


Post
Vesmír 4.6.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2013 obdržel snímek „Kometa PanSTARRS“

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2013 obdržel snímek „Kometa PanSTARRS“, jehož autorem je Petr Štarha.


Post
Příroda 3.6.2013

Současné povodně, to je evropský monzun

Současné povodně, které zasáhly Česko a také Rakousko a Polsko nejsou z historického hlediska ničím neobvyklým, je však třeba počítat s tím, že svět se nachází v období změny klimatu, tvrdí to odborník na ekologii Bedřich Moldan.


Post
Auto-moto 3.6.2013

Mění se věk, kdy řidiči musejí na zdravotní kontrolu

Řidiči, kteří nejsou profesionálové, budou muset na povinnou zdravotní prohlídku až v 65 letech, nikoliv v šedesáti letech, jak tomu bylo doposud. Vyplývá to z novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, která začíná platit od 1. června.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA