Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Spotřební elektronika 1.6.2013

5 rizikových faktorů, které škodí vašim bateriím

Výdrž a životnost baterií v noteboocích, mobilních telefonech a dalších přístrojích zajímá snad každého z nás. Aby nám baterie vydržely co nejdéle, je třeba se vyhnout rizikovým faktorům, které jim škodí. Poradíme vám, na jaké podmínky a zacházení si máte dát pozor, aby nedošlo ke zkrácení výdrže či poškození vaší baterie.


Post
Počítače a internet 30.5.2013

Podvodníci tahají z lidí peníze jménem policie, je to ale virus

Podivné e-maily přichází do počítačů uživatelů internetu. Ve zprávě podvodníci informují, že jejich počítač byl zablokován Policií České republiky. Je to ale virus.


Post
Počítače a internet 28.5.2013

Facebook spustil bezplatné telefonování

Telefonujete často a rádi? Neoslovila vás nabídka neomezených tarifů od českých operátorů? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Pokud vlastníte chytrý telefon, můžete nově volat svým blízkým i přes Facebook. A nejlepší na tom je, že je to zadarmo.


Post
Auto-moto 25.5.2013

Umíte si poradit s defektem pneumatiky?

S rostoucí kvalitou pneumatik i povrchů vozovek se v posledních letech stává z defektů pneumatik spíše okrajový problém. Výrobci automobilů proto své nové vozy často již neopatřují tradičními rezervními koly, ale různými náhradami.


Post
Příroda 23.5.2013

Nad západním obzorem sledujte vzácné seskupení tří planet

Na konci měsíce, zejména pak mezi 24. a 28. květnem 2013, budeme moci nízko nad západním obzorem pozorovat vzácnou trojitou konjunkci planet.


Post
Příroda 23.5.2013

Na Šumavě se prohánějí radioaktivní divočáci, zamířili i do Bavorska a Rakouska

Před několika dny uplynulo 27 let od jaderné havárie v ukrajinské elektrárně Černobyl, její dopady ale příroda stále pociťuje. Živou vzpomínkou tak mohou být šumavští divočáci, kteří jsou kontaminovaní radioaktivním cesiem a problémy s nimi mají í Rakušané a Němci.


Post
Počítače a internet 19.5.2013

Podvody na Facebooku: Hackeři vás mohou připravit o tisíce!

Hackeři vymysleli nový způsob, jak okrást lidi přes internet. A stačí jim k tomu Facebook a pár minut.


Post
Auto-moto 18.5.2013

Povinné ručení zdražilo některým o více než 10 procent. Kdo je na tom nejhůře?

Některým řidičům zdražilo povinné ručení až o 12 procent. Vyplývá to z loňských výsledků pojišťoven, které často vyplatily za škody více, než kolik vybraly.


Post
Věda a výzkum 16.5.2013

Klonování lidí se blíží. Američané zkopírovali první lidskou buňku

Je to sen, nebo noční můra? Vědcům z univerzity v americkém Portlandu se podařil průlom ve výzkumu a naklonovali první lidskou buňku! Doba, kdy bude možné léčit Parkinsonovu nemoc, roztroušenou sklerózu či zranění míchy se blíží. Ruku v ruce s tím ale přicházejí obavy ze zneužití objevu.


Post
Spotřební elektronika 12.5.2013

Příští rok bude na světě více mobilů než lidí

Do konce roku 2014 převýší počet aktivních mobilů počet lidí žijících na planetě. Uvedla to BBC s odkazem na statistiky Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).


Post
Počítače a internet 10.5.2013

Mladí Češi přišli na to, jak zrychlit počítače. Pomocí vírů

Dva mladí vědci z Brna objevili nové způsoby ovládání magnetických vírů, které se mohou využít jako zcela nový druh počítačové paměti nebo jako urychlení počítačů.


Post
Vesmír 6.5.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2013 obdržel snímek „M82“

Fotografie galaxie M82, zvané pro svůj tvar též „doutníková“, se stala vítězným snímkem dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce, kterou pořádá Česká astronomická společnost.


Post
Počítače a internet 6.5.2013

Vir znovu útočí. Pod hlavičkou policie z vás mámí peníze

Na počítače opět útočí vir, který ho zablokuje. Abyste ho mohli znovu používat, měli byste zaplatit tři tisíce korun do 48 hodin. Nic ale neplaťte!


Post
Auto-moto 3.5.2013

EU přiostřuje boj s globálním oteplováním. Chce zavést super-kredity pro automobilky

Auta produkují v Evropě příliš mnoho emisí oxidu uhličitého. Myslí si to alespoň Evropská unie a už má jasno, jak to vyřešit. Bude tlačit na automobilky, aby vyráběly šetrnější auta, a to pomocí takzvaných super-kreditů.


Post
Věda a výzkum 1.5.2013

V supermarketu se vám příště podívají do mozku a pak na vás zaútočí reklama

Vědci z univerzity v anglickém Lancasteru vytvořili reklamní systém zcela nové generace, který je schopen sledovat pohyby vašich očí, zatímco vy nakupujete v supermarketu. Uvedla to televize BBC. Skrze vaše oči se Sideways systém "podívá" do vaší hlavy a pak na vás zaútočí vhodná reklama.


Post
Auto-moto 29.4.2013

Nejprodávanějšími rodinnými vozy jsou škodovky a fordy

Zájem motoristů o rodinné vozy se již druhým rokem neustále zvyšuje, a to ve všech kategoriích, ať už se jedná o automobily v úpravě kombi nebo MPV. Při výběru svých vozů dávají řidiči stále častěji přednost automobilům s dieselovými motory, vyplývá to ze statistiky společnosti Auto ESA.


Post
Příroda 29.4.2013

Včely prahnou po rostlinných drogách a kofeinu

Hlavním cílem včel při návštěvách květů není pouze sběr nektaru, ale touha po kofeinu a dalších rostlinných alkaloidech. Zjistili to vědci z univerzity v Newcastlu a svůj objev zveřejnili v květnovém vydání časopisu GEO.


Post
Spotřební elektronika 26.4.2013

Politici vám vlezou do chytrých telefonů a tabletů, první vlastní aplikaci má ODS, další přibudou

Volební kampaně se za poslední desetiletí proměnily, plným náměstím odzvonilo a vzrostl význam nových technologií. Trendem možná už příštího volebního roku 2014 by tak mohlo být oslovování potenciálních i stávajících voličů skrze chytré telefony a tablety. První do toho vlítla ODS.


Post
Počítače a internet 26.4.2013

Na Google play se objevil nebezpečný vir, stáhly si ho miliony uživatelů

Nový škodlivý spyware se šíří v aplikaci Google Play a ohrožuje miliony uživatelů Androidu.


Post
Vesmír 23.4.2013

Ve čtvrtek spatříme částečné zatmění Měsíce

Ve čtvrtek 25. dubna 2013 v pozdních večerních hodinách nastane velmi malé částečné zatmění Měsíce. Náš kosmický soused se při něm doslova jen dotkne plného zemského stínu a na několik desítek minut se bude zdát, jako by byl z levého horního kraje začouzený černým kouřem.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA