Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 29.4.2013

Nejprodávanějšími rodinnými vozy jsou škodovky a fordy

Zájem motoristů o rodinné vozy se již druhým rokem neustále zvyšuje, a to ve všech kategoriích, ať už se jedná o automobily v úpravě kombi nebo MPV. Při výběru svých vozů dávají řidiči stále častěji přednost automobilům s dieselovými motory, vyplývá to ze statistiky společnosti Auto ESA.


Post
Příroda 29.4.2013

Včely prahnou po rostlinných drogách a kofeinu

Hlavním cílem včel při návštěvách květů není pouze sběr nektaru, ale touha po kofeinu a dalších rostlinných alkaloidech. Zjistili to vědci z univerzity v Newcastlu a svůj objev zveřejnili v květnovém vydání časopisu GEO.


Post
Spotřební elektronika 26.4.2013

Politici vám vlezou do chytrých telefonů a tabletů, první vlastní aplikaci má ODS, další přibudou

Volební kampaně se za poslední desetiletí proměnily, plným náměstím odzvonilo a vzrostl význam nových technologií. Trendem možná už příštího volebního roku 2014 by tak mohlo být oslovování potenciálních i stávajících voličů skrze chytré telefony a tablety. První do toho vlítla ODS.


Post
Počítače a internet 26.4.2013

Na Google play se objevil nebezpečný vir, stáhly si ho miliony uživatelů

Nový škodlivý spyware se šíří v aplikaci Google Play a ohrožuje miliony uživatelů Androidu.


Post
Vesmír 23.4.2013

Ve čtvrtek spatříme částečné zatmění Měsíce

Ve čtvrtek 25. dubna 2013 v pozdních večerních hodinách nastane velmi malé částečné zatmění Měsíce. Náš kosmický soused se při něm doslova jen dotkne plného zemského stínu a na několik desítek minut se bude zdát, jako by byl z levého horního kraje začouzený černým kouřem.


Post
Počítače a internet 18.4.2013

Lidé Windows 8 nechtějí, volí raději populární sedmičky

Prodejní rozjezd nového operačního systému Windows 8 zatím dost výrazně pokulhává. Půl roku po uvedení na trh totiž není schopen v prodejnosti konkurovat předchůdci Windows 7, který si například podle statistik prodejen Gigacomputer raději zvolí 94 procent zákazníků.


Post
Počítače a internet 14.4.2013

Češi loni utratili za videohry skoro 2,5 miliardy korun, milují především ty pro PC

Spousta Čechů občas zatouží někomu useknout hlavu, vybudovat mocnou civilizaci či vyhrát fotbalové nebo hokejové mistrovství světa z pohodlí svého křesla. A za videohry, které jim tyto choutky pomohou uspokojit, se nebojí zaplatit nemalé peníze. Loni totiž za tuto zábavu utratili 2,5 miliardy korun.


Post
Počítače a internet 13.4.2013

Cena baterií do notebooků klesla začátkem dubna až o 24 %

Začátkem měsíce dubna došlo k výraznému snížení cen baterií do notebooků. Pokles cen se v průměru pohybuje kolem 8 %. U některých typů baterií došlo ke zlevnění až o 24 % oproti původní ceně. Informuje o tom přední internetový obchod s bateriemi BatteryShop.cz. Největší pokles cen zaznamenaly baterie s vysokou kapacitou. Důvodem zlevňování je především pokles výrobní ceny a dalších nákladů.


Post
Počítače a internet 12.4.2013

Podvody na českém internetu: Hledali sex a přišli o peníze

Podvody na českém internetu jsou stále častější, peníze se z vás snaží dostat podvodníci pomocí virů, kterými zaútočí na váš počítač, nebo přes nejrozšířenější sociální síť Facebook, kde se podvodníci vydávají za vaše „přátele“. Nyní se na nás obrátil čtenář Jirka, který nám popsal, jak se podvodníci z něj snažili dostat peníze přes internetovou seznamku.


Post
Počítače a internet 9.4.2013

Na českém FACEBOOKU řádí podvodník, z lidí dostal tisíce korun! Nenaleťte mu také

Podvody přes nejoblíbenější sociální síť Facebook nejsou žádnou novinkou. Nyní v Česku řádí další podvodník, který se vydává za vašeho "kamaráda". Pak vás obere o tisíce korun. Policisté popsali, jak to dělá.


Post
Vesmír 6.4.2013

Tajemství vesmírných duchů se začíná odhalovat

Detektor NOvA zaznamenal první třírozměrné dráhy částic zvaných neutrina, které se dostávají do atmosféry přímo z vesmíru. Experiment by mohl rozluštit tyto záhadné částice, přezdívané vesmírní duchové, které pochází z doby takzvaného Velkého třesku.


Post
Auto-moto 6.4.2013

JAK NA AUTO PO ZIMĚ: Co si objednat při přezouvání pneumatik?

Nezadržitelně se blíží jarní výměna pneumatik a to je ideální doba na kontrolu neméně důležité části automobilu - kontrole brzd. Tu řada motoristů stále podceňuje. Přitom brzdy po zimě potřebují pravidelnou prohlídku.


Post
Příroda 5.4.2013

Přichází doba ledová, globální oteplování je nesmysl

Svět už nečeká oteplování, ale prudké ochlazení a nová doba ledová. To je názor ruských vědců vedených šéfem oddělení vesmírných studií Pulkovské observatoře v Petrohradě Habibullem Abdusamatovem.


Post
Auto-moto 5.4.2013

Do šrotu jdou letos vraky staré v průměru 20 let, jejich celkový počet klesá

Průměrný věk autovraku předaného k sešrotování je letos 20 let. Vyplývá to ze statistik za první čtvrtletí letošního roku společnosti Alfa šrot, která se zabývá ekologickou likvidací vraků. Nejčastěji lidé šrotují autovraky z 90. let. Ty v prvním čtvrtletí tvořily 76 % vykoupených vraků. V tomto roce pokračuje sestupná tendence počtu aut předaných k likvidaci, která je spolu s vysokým věkem vraků důsledkem hospodářské krize.


Post
Počítače a internet 3.4.2013

Na facebooku se objevil další nebezpečný virus

Prostřednictvím sociální sítě Facebook se po internetu šíří další škodlivý malware s názvem Dorifel. Ten šifruje soubory na pevném disku, takže uživatel se nedostane k jeho obsahu, varuje před nebezpečím Národní centrum kybernetické bezpečnosti.


Post
Počítače a internet 2.4.2013

Zájem o internet v Česku stoupá, aktuálně za něj v průměru platíme 430 korun měsíčně

Průměrná cena za připojení k internetu je v Česku aktuálně na 430 korunách, o něco levnější je připojení mobilní, které nás vyjde na necelých 300 korun. On-line poté trávíme v průměru 17 hodin týdně, vyplynulo z výsledků průzkumu pro Český telekomunikační úřad (ČTÚ).


Post
Příroda 28.3.2013

Hvězdnice neboli astra byla vyhlášena jako Trvalka sezóny 2013

Dne 23. března 2013 byla na veletrhu For Garden v Praze - Letňanech vyhlášena Českým spolkem perenářů jako Trvalka sezóny 2013 hvězdnice neboli astra.


Post
Auto-moto 23.3.2013

V roce 2012 vyrazilo na silnice přes 84 milionů nových vozidel

Podle Mezinárodní organizace výrobců automobilů sjelo z výrobních linek vloni 84,14 milionu vozidel, což je o pět procent více než v roce předchozím. Česká republika je ve výrobě osobních automobilů na třináctém místě ve světě s 1,17 milionu nových aut, informuje Sdružení automobilového průmyslu.


Post
Počítače a internet 20.3.2013

Pozor na černý facebook. Ukradne vám profil a budou se dít věci

Po nejoblíbenější sociální síti facebooku se rychlostí blesku šíří nový obtěžující virus. Jako už několikrát v minulosti nabízí přebarvení profilu uživatele. Je to podvod a pozor na něj.


Post
Auto-moto 20.3.2013

Kupovat auto po bouračce? TIPY odborníka, na co si dát pozor

Mezi odborníky se hovoří o tom, že po českých silnicích jezdí stále velké množství opravených vozů po havárii. Je nutné dodat, že každý takový vůz je spojen s větším či menším rizikem. Základem potom je, aby zájemce o bouraný vůz, který často bývá cenově zvýhodněn, měl k dispozici informaci, že kupuje vůz po havárii.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě