Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Počítače a internet 24.2.2013

České děti znají facebook lépe než jejich rodiče. Jak je ochránit před pedofily?

České děti v mnoha případech znají internet a facebook lépe, než jejich rodiče. Jak je ale ochránit před pornografií, násilím a pedofily, proto které je facebook často snadným lovištem?


Post
Vesmír 22.2.2013

Český astronom světového významu Josip Kleczek slaví devadesátiny

Astronom, svou specializací sluneční fyzik, autor ojedinělého mnohojazyčného astronomického slovníku a také popularizátor astronomie Doc. RNDr. Josip Kleczek, DrSc., dlouholetý vědecký pracovník Astronomického ústavu AV ČR, se 22. února 2013 dožívá devadesáti roků. Bydlí se svojí manželkou ve středočeském Ondřejově.


Post
Vesmír 13.2.2013

Zemi hrozí srážka s obřím asteroidem, tvrdí Rusové. NASA o něm nic neví

Obrovský asteroid o průměru 230 metrů se řítí na zemi. Alespoň to tvrdí ruští astronomové, podle nich by k fatální srážce se zemí mělo dojít v lednu roku 2016. Ačkoliv Rusové jsou o tom přesvědčení, Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) o něm nic neví.


Post
Auto-moto 10.2.2013

Jedete s autem na hory? PŘEHLED všeho, na co byste neměli zapomenout

Jak prověřit vůz před cestou na hory? Co si je dobré vzít si s sebou a co rozhodně nesmíte zapomenout? Na to jsme se zeptali Tomáše Svobody z Auto ESA.


Post
Spotřební elektronika 5.2.2013

Holicí strojek je mezi námi již 110 let, polovina Čechů přesto stále upřednostňuje žiletky

Polovina mužů v Česku upřednostňuje při holení žiletku nad elektrickým strojkem. Přestože za sebou mají holicí mašinky více než staletou historii, cestu k nim si našel jen každý druhý Čech, vyplývá to z úterních výsledků průzkumu společnosti Elektrowin.


Post
Počítače a internet 5.2.2013

Útočí nový nebezpečný virus! Nahrává, co říkáte, a krade vaše sms

Na internetu se objevil nový virus, kterým jste prostřednictvím Googlu mohli infikovat váš počítač. Virus číhá, potom napadne váš telefon a odešle na vzdálený server vaše sms, hovory i kontakty.


Post
Počítače a internet 5.2.2013

Lidé se sice obávají krádeže dat z počítačů a mobilů, pro jejich zabezpečení však dělají minimum

O zabezpečení svých osobních dat a hesel v počítačích, tabletech nebo v mobilních telefonech se podle nejnovější studie giganta v oboru IT Microsoftu stará pouze 29 procent respondentů. Úterní informace společnosti přitom ukazují, že s riziky na internetu se setkal více než každý druhý.


Post
Auto-moto 4.2.2013

Začal hon na řidiče bez dálniční známky

Policisté už začali na dálnicích kontrolovat řidiče, zda mají novou dálniční známku. Pokud ji nemáte, můžete se dostat do pořádných problémů. Podle ohlasů čtenářů však nyní nastala situace, že dálniční známky nejsou k dostání.


Post
Auto-moto 31.1.2013

Máte poslední den na výměnu dálniční známky. Pak vás to může stát až 100 tisíc

Pokud během dneška neodlepíte starou dálniční známku a nepořídíte si novou, můžete se dostat do pořádných problémů, čekají vás pořádně mastné pokuty! Pokuta vám hrozí, i když se starou známkou pojedete mimo dálnici.


Post
Auto-moto 27.1.2013

Škoda musela zlevnit model Rapid. Z 289 900 Kč o rovných dvacet tisíc

Mladoboleslavská novinka, která na autosalonu v Paříži zveřejnila, že nová Škoda Rapid bude stát kolem 300 tisíc, zlevnila.


Post
Auto-moto 26.1.2013

Toto jsou nejbezpečnější auta v Evropě, je mezi nimi i ŠKODA Rapid

Organizace Euro NCAP zveřejnila žebříček nejbezpečnějších automobilů v Evropě za rok 2012. Instituce porovnala celkem 36 vozidel dostupných na evropském trhu.


Post
Počítače a internet 25.1.2013

O turistické stezky do mobilu mají zájem nejen mladí, ale překvapivě i starší lidé

Hru s taggy, jejímž cílem bylo přiblížit lidem, jak používat nové technologie v turistice, si na brněnském Regiontouru vyzkoušelo nečekaně až 500 návštěvníků.


Post
Auto-moto 23.1.2013

Jaké pneumatiky jsou do sněhových podmínek nejlepší?

Máte nové zimní pneumatiky a zjistili jste, že se vám auto na rozbředlém sněhu nepříjemné smýká? Může se to stát. Jak správně vybrat pneumatiky na zimu a na co si dát při nákupu pozor, poradí Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Počítače a internet 22.1.2013

Piráti obnovili web Sledujuserialy.cz

Web Sledujuserialy.cz od víkendu po čtrnáctidenní odmlce znovu funguje, opět ho zprovoznila Česká pirátská strana. Za první dva dny provozu přesáhla návštěvnost 100 tisíc uživatelů.


Post
Auto-moto 22.1.2013

Obézní řidiči při nehodách častěji zemřou

Řidiči s nadváhou či obézní lidé se stávají oběťmi dopravních nehod podstatně častěji než lidé s normální váhou.


Post
Auto-moto 22.1.2013

Titul „Dodavatel pro Auto roku 2013“ přinesly kliky

„Autem roku 2013“ je v České republice Volkswagen Golf sedmé generace. Čtyři tituly z pěti možných v průběhu pěti let získal jako „Dodavatel pro Auto roku“ nejdecký výrobce zamykacích systémů a klik


Post
Věda a výzkum 21.1.2013

Sci-fi se stává skutečností, čeští vědci potvrdili existenci světelného tažného paprsku

Tažný paprsek, známý například ze Star Treku nebo Hvězdných válek, skutečně funguje, prokázali brněnští vědci z Ústavu přístrojové techniky. Jejich experiment navíc prokázal, že proud fotonů v laserovém světle dokáže objekty nejen přitahovat, ale také samovolně třídit a organizovat.


Post
Počítače a internet 17.1.2013

ESET Social Media Scanner chrání před hrozbami z Facebooku

Společnost ESET, která už 25 let vyrábí antivirové programy, vydala nyní aplikaci ESET Social Media Scanner, která se dodává jako součást produktů ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6 a má za úkol chránit uživatele před hrozbami z Facebooku.


Post
Auto-moto 16.1.2013

Jak se poprat s ranní námrazou na autě?

Zima dorazila do Česka v plné síle a řidiči musí trávit každé ráno několik minut odstraňováním námrazy ze svých plechových miláčků. Podívali jsme se proto, jak se s nepříjemnou prací nejlépe vypořádat.


Post
Auto-moto 16.1.2013

Denní svícení - jak na to?

Dodatečně nainstalovaná světla pro denní svěcení nejsou jen nějaké LEDky umístěné na předním nárazníku, jak si mnozí myslí. Taková světla musí mít příslušnou homologaci, musí být správně zapojena a odpovídajícím způsobem umístěna na nárazníku. Přinášíme vám základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení. Neriskujte zbytečně pokutu!


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA