Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 31.1.2013

Máte poslední den na výměnu dálniční známky. Pak vás to může stát až 100 tisíc

Pokud během dneška neodlepíte starou dálniční známku a nepořídíte si novou, můžete se dostat do pořádných problémů, čekají vás pořádně mastné pokuty! Pokuta vám hrozí, i když se starou známkou pojedete mimo dálnici.


Post
Auto-moto 27.1.2013

Škoda musela zlevnit model Rapid. Z 289 900 Kč o rovných dvacet tisíc

Mladoboleslavská novinka, která na autosalonu v Paříži zveřejnila, že nová Škoda Rapid bude stát kolem 300 tisíc, zlevnila.


Post
Auto-moto 26.1.2013

Toto jsou nejbezpečnější auta v Evropě, je mezi nimi i ŠKODA Rapid

Organizace Euro NCAP zveřejnila žebříček nejbezpečnějších automobilů v Evropě za rok 2012. Instituce porovnala celkem 36 vozidel dostupných na evropském trhu.


Post
Počítače a internet 25.1.2013

O turistické stezky do mobilu mají zájem nejen mladí, ale překvapivě i starší lidé

Hru s taggy, jejímž cílem bylo přiblížit lidem, jak používat nové technologie v turistice, si na brněnském Regiontouru vyzkoušelo nečekaně až 500 návštěvníků.


Post
Auto-moto 23.1.2013

Jaké pneumatiky jsou do sněhových podmínek nejlepší?

Máte nové zimní pneumatiky a zjistili jste, že se vám auto na rozbředlém sněhu nepříjemné smýká? Může se to stát. Jak správně vybrat pneumatiky na zimu a na co si dát při nákupu pozor, poradí Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Počítače a internet 22.1.2013

Piráti obnovili web Sledujuserialy.cz

Web Sledujuserialy.cz od víkendu po čtrnáctidenní odmlce znovu funguje, opět ho zprovoznila Česká pirátská strana. Za první dva dny provozu přesáhla návštěvnost 100 tisíc uživatelů.


Post
Auto-moto 22.1.2013

Obézní řidiči při nehodách častěji zemřou

Řidiči s nadváhou či obézní lidé se stávají oběťmi dopravních nehod podstatně častěji než lidé s normální váhou.


Post
Auto-moto 22.1.2013

Titul „Dodavatel pro Auto roku 2013“ přinesly kliky

„Autem roku 2013“ je v České republice Volkswagen Golf sedmé generace. Čtyři tituly z pěti možných v průběhu pěti let získal jako „Dodavatel pro Auto roku“ nejdecký výrobce zamykacích systémů a klik


Post
Věda a výzkum 21.1.2013

Sci-fi se stává skutečností, čeští vědci potvrdili existenci světelného tažného paprsku

Tažný paprsek, známý například ze Star Treku nebo Hvězdných válek, skutečně funguje, prokázali brněnští vědci z Ústavu přístrojové techniky. Jejich experiment navíc prokázal, že proud fotonů v laserovém světle dokáže objekty nejen přitahovat, ale také samovolně třídit a organizovat.


Post
Počítače a internet 17.1.2013

ESET Social Media Scanner chrání před hrozbami z Facebooku

Společnost ESET, která už 25 let vyrábí antivirové programy, vydala nyní aplikaci ESET Social Media Scanner, která se dodává jako součást produktů ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6 a má za úkol chránit uživatele před hrozbami z Facebooku.


Post
Auto-moto 16.1.2013

Jak se poprat s ranní námrazou na autě?

Zima dorazila do Česka v plné síle a řidiči musí trávit každé ráno několik minut odstraňováním námrazy ze svých plechových miláčků. Podívali jsme se proto, jak se s nepříjemnou prací nejlépe vypořádat.


Post
Auto-moto 16.1.2013

Denní svícení - jak na to?

Dodatečně nainstalovaná světla pro denní svěcení nejsou jen nějaké LEDky umístěné na předním nárazníku, jak si mnozí myslí. Taková světla musí mít příslušnou homologaci, musí být správně zapojena a odpovídajícím způsobem umístěna na nárazníku. Přinášíme vám základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení. Neriskujte zbytečně pokutu!


Post
Auto-moto 16.1.2013

Povinné ručení levněji na www.povinne-ruceni.com

Pokud máte vozidlo, určitě to znáte - minimálně jednou ročně na vás čeká ve schránce složenka a výzva k zaplacení povinného ručení, kterou musíte zaplatit, jinak vám hrozí "opletačky se zákonem." Je ale částka, kterou platíte, dostatečně nízká?


Post
Počítače a internet 15.1.2013

Nebezpečný počítačový vir děsí Čechy! Rychle se šíří a vysaje vám konto

Naše počítače opět ohrožuje velmi nebezpečný vir. Na monitorech se zobrazuje jako hlášení od Police ČR. Zablokuje počítač a požaduje zaplacení pokuty v řádech tisíců korun. Kriminalisté radí nic neuhrazovat.


Post
Spotřební elektronika 15.1.2013

Postrach rodičů: Na internetu se dá volně koupit přístroj, který zvyšuje účinek alkoholu

Rodiče puberťáků by měli být na pozoru. Na internetu je totiž volně dostupný přístroj, který podstatně zvyšuje účinnost alkoholu a stojí jen 672 korun. Odborníci se obávají, že může být zneužit dospívajícími teenagery, kteří rádi experimentují.


Post
Počítače a internet 15.1.2013

Java i po záplatě stále obsahuje bezpečnostní chyby, tvrdí experti

Společnost Oracle v neděli nouzově aktualizovala svůj široce používaný programovací jazyk Java, ale odborníci tvrdí, že stále obsahuje bezpečnostní riziko. Informovala o tom v pondělí stanice BBC.


Post
Auto-moto 14.1.2013

Legalizaci kradených aut a přetáčení kilometrů může vyřešit novela, chybí však důsledná kontrola pravosti dokladů

Novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích by měla zabránit podvodům s ojetými automobily. K nejvážnějším problémům patří legalizace kradených aut dovezených ze zahraničí na území České republiky a přetáčení kilometrů.


Post
Spotřební elektronika 12.1.2013

Mikrovlnka je tu s námi 60 let: Víte ale, že v ní lze prát ponožky nebo zachránit řasenku?

Ve vynálezu zvaném mikrovlnná trouba si ohříváme jídlo už přes půl století. Věděli jste ale, k čemu všemu dalšímu ji ještě můžete využít? Přečtěte si 10 užitečných rad, co všechno s ní jde dělat.


Post
Auto-moto 8.1.2013

Odborník z Auto ESA: Jak na přetočený tachometr?

Zhruba třetina ojetých vozů v České republice má přetočený tachometr. Jak se takovým vozům vyhnout? Na to jsme se zeptali Tomáše Svobody z Auto ESA.


Post
Auto-moto 7.1.2013

Nová Octavie bude stát 335 tisíc, cena unikla na internet

Na internet unikla cena nového modelu Škoda Octavia. Podle všeho bude cena nového modelu z mladoboleslavské automobilky začínat na částce 335 tisíc korun.


Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě