AKTUÁLNĚ / Společnost

Zelení v Plzni vyčistí další část města
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

PLZEŇ

Zelení v Plzni si opět posvítí na černé skládky. Navážou tak na úspěšnou jarní akci Ukliďme Česko, v rámci níž spolu s dobrovolníky uklízeli břehy řeky Mže.

"Zájem o jarní úklid nás mile překvapil. Akce se nám i dobrovolníkům tak líbila, že jsme se rozhodli si jí letos ještě jednou zopakovat," říká Lukáš Bellada, organizátor obou úklidů a člen Strany zelených v Plzni.

Minule se podle organizátorů zúčastnilo kolem 20 dobrovolníků, kteří pomohli zlikvidovat dvě černé skládky, což celkově vyšlo asi na 80 pytlů směsného odpadu. I tentokrát bude akce probíhat ve spolupráci s Ukliďme Česko a také za spoluúčasti městské části, na jejímž území se bude uklízet. Ta zajistí odvoz sesbíraného odpadu.

"Sejdeme se v sobotu 10.10. v 13:00 na Světovaru na konečné tramvaje číslo 2 a budeme postupovat podél nedaleké železniční tratě Plzeň - Koterov. Úřad městské části 2, stejně jako na jaře UMO 1 nám se vším vyšly vstříc," oceňuje Jitka Kylišová, organizátorka úklidů a členka Strany zelených v Plzni.

Zelení akci nevnímají jen jako možnost, jak zkultivovat veřejný prostor, ale i jako příležitost potkat zajímavé lidi.

"Podobně jako minule, i tentokrát budeme mít pro účastníky připravený malý piknik, během kterého nabereme síly na druhou část úklidu. Už teď se těšíme na všechny účastnice a účastníky," shodují se oba organizátoři.

Autor / zdroj: Lukáš Bellada

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.