AKTUÁLNĚ / Společnost

Dárci pro zvířata v plzeňském útulku vybrali rekordní částku, sbírka dál pokračuje
Fotografie z rozpečetění kasičky a přepočítávání. 
Autor / zdroj foto: Eva Kriegerová

Plzeň

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali finančními prostředky Plzeňané a návštěvníci tohoto místa. Společně vybrali přes 135 tisíc korun, dalších více než 200 tisíc poslali dárci na sbírkový účet. Celková částka přesahující 337 tisíc korun je za dobu trvání sbírky rekordní. Útulek peníze využije na zajištění pomoci pro opuštěná nebo ztracená zvířata, jež v útulku našla nový domov. Sbírka pokračuje dál, lidé mohou přispívat přímo do pokladny v útulku nebo na sbírkový účet.

„Sbírku vyhlásilo město Plzeň před čtyřmi lety a je časově neomezená. Finanční dary využije útulek ve velké míře na zajištění veterinární péče pro zvířata, na nákup dezinfekčních prostředků a farmaceutických přípravků. Za štědrost a ochotu dárců pomoci plzeňskému útulku patří lidem veliké poděkování,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

Otevření zapečetěné sbírkové pokladničky a přepočítání příspěvků se uskutečnilo 25. listopadu 2022 přímo v útulku v Daimlerově ulici v Plzni. Rozpečetění pokladny provedli zástupce velitele Městské policie Plzeň Tomáš Petřík a vedoucí útulku Petr Kokoška. Přítomna byla také zástupkyně Úřadu městského obvodu Plzeň 3. 

„Městská policie Plzeň děkuje všem dobrým lidem, kteří navzdory nelehké době zdražování myslí i na pohodu ztracených a opuštěných zvířat a podpořili provoz útulku. Poděkování směřuje nejen k těm, co přispěli finančně, ale také k těm, co donesli do útulku na přilepšenou našim čtyřnohým svěřencům věcné dary jako konzervy, stelivo nebo granule,“ řekl zástupce velitele Tomáš Petřík.

Do veřejné sbírky na pomoc zvířatům v nouzi mohou lidé přispívat i nadále. Finanční prostředky lze posílat na bankovní účet nebo vložit přímo do pokladničky v prostorách Útulku pro zvířata v nouzi v Daimlerově ulici 1219 na Borských polích. Číslo účtu veřejné sbírky je 115-8443260297/0100.

„V současné době je útulek útočištěm pro 47 zaběhnutých psů a 48 koček. O zvířata se stará šestnáctičlenný tým zaměstnanců, mezi nimiž jsou čtyři strážníci. Provoz útulku zajišťuje od roku 2018 právě Městská policie Plzeň. Navštěvují ho například v rámci exkurzí školy nebo účastníci Plzeňské senior akademie. V útulku pořádáme i další akce, nejbližší bude 18. prosince, kdy si s námi mohou lidé zazpívat u vánočního stromu od 10:30 hodin,“ pozval Petr Kokoška, vedoucí útulku.

Více informací o útulku pro zvířata v nouzi je na www.mpplzen.cz.

Autor / zdroj: Eva Kriegerová

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.