AKTUÁLNĚ / Doprava

V Plzni zkrachoval projekt meření rychlosti a průjezdu křižovatkou na červenou

PLZEŇ

Motoristé v Plzni se nemusí při průjezdu městem obávat, že jim změří rychlost radary a vyfotografuje je kamera při průjezdu křižovatkou na červené světlo. Radary ani kamery provozované ve městě společností Czech Radar totiž nejsou v provozu.

"V současné době nefunguje ve městě ani systém radarů, ani kamery, které měla dodat a provozovat společnost Czech Radar na základě zadávacího řízení uzavřeného v roce 2009. Systém fungoval jen velmi krátkou dobu, město se nyní rozhodlo ukončit smlouvu dohodou," řekl primátor Martin Baxa (ODS).

"Jednání se společností Czech Radar byla komplikovaná, nabyli jsme dojmu, že druhá strana nebyla tak konkrétní a vstřícná, řešila se složitě technická stránka projektu, dále pak nakládání s osobními údaji. Tři roky po podepsání smlouvy jsme se rozhodli, že celý projekt ukončíme," řekl Baxa.

Na základě smlouvy měl být projekt měření rychlosti a průjezdu křižovatkou na červené světlo zahájen nejpozději do 30 dnů od podpisu smlouvy spuštěním první fáze, která zahrnovala tři kusy měřících zařízení. Oficiálně měla firma projekt připravit a systém pro první fázi předat městu nejpozději 26. června 2009. "Systém měření byl s výhradami na základě dodatku ke smlouvě převzat do užívání až 2. května 2011," řekl primátor Baxa.

Autor / zdroj: Mediafax

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.