AKTUÁLNĚ / Krimi

Policie v Klatovech zadržela hledaného Němce, v ČR se skrýval rok

KLATOVY

Česká policie o víkendu v Klatovech zadržela Němce Christiana Töppera, po kterém dlouhá léta pátrala německá policie. Muž nyní čeká na rozhodnutí, zda bude vydán do své vlasti.

K dopadení Töppera přispělo podle Kopecké kromě operativních poznatků také anonymní ohlášení, že se skrývá v pronajatém bytě v Klatovech. "Zde ho také skutečně kriminalisté v sobotu zadrželi," uvedla mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. Podle zjištění policie se muž hledaný berlínskou prokuraturou pro podvody na internetu a machinace s bankovními kartami skrýval v Klatovech od loňského ledna.

"Nyní je v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí soudu o uvalení vydávací vazby," poznamenala Kopecká a dodala, že vydání Töppera ke stíhání do Německa by mělo být vzhledem k mezinárodnímu zatykači otázkou několika týdnů. Kromě podvodů, za něž byl na Töppera vydán evropský zatykač, je zadržený muž podle Kopecké v Německu podezřelý z další trestné činnosti.

Töpper je na seznamu nejhledanějších německých zločinců a policii se mu dařilo unikat dlouhých osm let, až do letošního ledna. Anonymní upozornění na místo pobytu získala policie pouhý den poté, co v médiích zveřejnila žádost o pomoc s pátráním.

Autor / zdroj: Mediafax

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.