Magazín / ARCHÍV

Jak si pomocí nošení náramků vylepšit svůj styl
Typický muž většinou doplňky v podobě šperků zcela přehlíží. Možná si uvědomuje, že klobouk či pěkné hodinky mohou pozvednou jeho celkový vzhled, ale šperkům nevěnuje takovou pozornost, jakou by si zasloužily.
Ford oslavuje 60 let kultovního modelu Mustang oznámením nových verzí
Je synonymem zábavy, svobody, výkonu a nádechu rebelství - a fanoušci po celém světě dnes slaví, protože ikonický Ford Mustang slaví šedesáté narozeniny.
Ve Sportce padl Superjackpot
Ve Sportce padl Superjackpot. Na účet šťastného sázejícího putuje více než 111 milionů korun! Jde o devátou nejvyšší výhru v historii Sportky
Hubněte efektivně aneb šest věcí, které kazí lidem motivaci žít zdravěji
Každý den prosezený u televize nebo počítače stojí člověka až tři procenta svalové hmoty. Jak skončit s pasivitou, zařadit pohyb do každodenního života a vydržet? „Nelámejte hned rekordy, ale aspoň dvakrát denně se zadýchejte,“ radí fyzioterapeutka.
Kia prodala v 30. roce působení v ČR (2023) historicky nejvíce automobilů
Kia prodala v roce 2023 v České republice 11 424 osobních automobilů. Jde o historicky nejvyšší počet od vstupu značky na český trh. Kia dosáhla nových maxim i v prodeji elektrifikovaných vozů a podílu na trhu.
Společnost Lidl se připojí k celosvětové výzvě Veganuary
je skvělou příležitostí pro novoroční předsevzetí, pro změnu jídelníčku či životního stylu. A právě proto vznikla ve Velké Británii v roce 2014 výzva Veganuary, která je skvělou příležitostí pro vyzkoušení rostlinné stravy. Lidl Česká republika se k výzvě připojí po celý měsíc leden, a to rozšířenou nabídkou veganských produktů, řadou slev a komunikační kampaní „Leden, vege si jedem“, která proběhne na sociálních sítích.
Nový typ paliv, řidičák na zkoušku či povinné ručení pro elektrokoloběžky aneb 5 řidičských novinek roku 2024
Až se budete autem vracet ze silvestrovské párty, nemusíte se stresovat, pokud při silniční kontrole nenahmatáte v kapse řidičák. Od 1. ledna 2024 jej totiž nebude nutné mít fyzicky u sebe. To je ovšem jen jedna z mnoha novinek, které řidičům přinesou legislativní změny platné od Nového roku. Co dalšího motoristy čeká a nemine?
Světový antibiotický týden upozorňuje na nebezpečí nesprávného užívání antibiotik
U příležitosti světového antibiotického týdne probíhá napříč kontinenty osvěta týkající se správného používání antibiotik. Cílem akce je zejména upozornit na neuvážené užívání antibiotik, které vede k rezistenci. Výsledkem je pak neúčinnost antibiotik a s ní spojené i možné vážné ohrožení zdraví, a to nejen konkrétního pacienta, ale i celé populace.
Česko není pro elektromobily zaslíbenou zemí, podíl prodejů nových elektroaut je v EU pětkrát vyšší
Statistiky hovoří neúprosně. Zatímco v celé EU činí podíl elektromobilů na prodejích nových osobních vozů už 13,2 %, v ČR je to pouhých 2,7 %. Tedy pětkrát méně. Konkrétně se za tři čtvrtletí letošního roku prodalo v EU přes 1,1 milionu osobních elektromobilů, v ČR pouze 4,6 tisíce.
České zapojení do návrhu americké rentgenové mise STROBE-X
9. listopadu vydala ČR dopis podpory k zapojení do přípravy nové rentgenové družice STROBE-X, navrhované ve Spojených státech amerických ve výzvě americké kosmické agentury NASA pro tzv. Probe-class misi s rozpočtem 1 miliardy USD. Mise STROBE-X (Spectroscopic Time-Resolving Observatory for Broadband Energy X-rays) je optimalizovaná pro studium nejextrémnějších podmínek ve vesmíru. Pokud vše dopadne podle zamýšleného plánu, bude se jednat o dosud nejvýznamnější spolupráci mezi ČR a NASA.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

Historie

14. července 1789

byla dobytím věznice Bastilla v Paříži zahájena Velká francouzská revoluce.

Letectví

14. července 1938

nastavil Howard Hughes nový světový rekord, když obletěl zeměkouli za 91 hodin.

Vesmír

14. července 1965

získala na svém průletu kolem Marsu sonda Mariner 4 první blízké fotografie jiné planety.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí