Magazín / ARCHÍV

Podvody při nákupech ojetin
Nedostatek nových aut se projevuje i zvýšeným zájmem o ojetiny. Jsou ale všichni prodejci ojetých vozidel ke svým zákazníkům féroví?
Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec?
Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích, které jsou neodmyslitelně patří k velikonočním svátkům.
Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2022 získal snímek NGC 1579 - Trifid severu a okolí
Mlhovina NGC 1579 "Trifid severu" se nachází v souhvězdí Střelce a zabírá na obloze plochu 12´ x 8´. Její skutečný průměr se odhaduje na 3 až 4 světelné roky.
Papriková polévka
Dnes si připravíme výbornou paprikovou polévku, která má neobvyklou chuť díky pečené zelenině a kešu oříškům.
Masáže napříč světem: Erotická joni masáž, kluzká nuru nebo masáž pomocí hadů a kaktusů
Masáže jsou oblíbenou formou relaxace a přispívají k fyzickému i psychickému zdraví. Erotická masáž je zase vítaným zpestřením milostných hrátek a často funguje jako ideální předehra. Napříč světem lze navíc najít i opravdu netradiční a originální masáže. Pojďte s námi prozkoumat masáže napříč různými zeměmi a světadíly.
Vědci odhadují, že zbývá objevit přibližně 9 200 druhů stromů
Na Zemi roste přibližně 73 000 druhů stromů, včetně přibližně 9 200 druhů, které dosud nebyly objeveny. To jsou výsledky nové globální studie, na které se podílelo více než 100 vědců z celého světa.
Největší česká chovatelská platforma spouští veterinární poradnu s týmem patnácti specialistů
Můj pes zvrací a je malátný! Zatímco s některými zdravotními problémy je potřeba vyhledat veterináře okamžitě, v jiných případech majitelé zvířat váhají. Je lepší počkat, jak se stav zvířete vyvine, poradit se na internetovém fóru, nebo veterináři zavolat pro konzultaci?
Český národní pavilon už navštívil více než milion lidí
V neděli krátce po třinácté hodině přišel do pavilonu České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji miliontý návštěvník. Respektive dvojice — mladý pár ze Španělska překročil práh hlavní galerie ruku v ruce.
Jak zahnat jarní únavu? Vitamíny i energickou fyziomasáží
Jarní únava přepadne každoročně ve stejný čas až čtvrtinu dospělé populace. Špatná nálada, nechuť k pohybu, bolavé svaly a klouby – tak po dlouhé zimě vystavuje tělo člověku svůj „účet“. Jak získat kondici rychle zpět?
Jedna z nejvýznamnějších genových bank světa v ohrožení
Genové banky slouží jako depozitáře rostlinných genetických zdrojů a rezervoáry zemědělské rostlinné rozmanitosti planety. Národní genová banka rostlin Ukrajiny, která se nachází v Charkově, je jedna z nejvýznamnějších genových bank světa.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

KNIHY

4. července 1865

byla vydána Alenka v říši divů. Autorem knihy byl anglický matematik a logik Lewis Carroll, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou.

VESMÍR

4. července 1997

přistála americká sonda Mars Pathfinder po 7 měsíční cestě na Marsu.

VĚDA

4. července 2012

oznámili v CERNu objev Higgsova bosonu. Objev byl uskutečněn ve velkém hadronovém urychlovači.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí