KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Tygři žijící v ZOO Plasy.
V Zoo Plasy uvidíte na jednom místě bílého klokana, bílého tygra a bílé lvy
Tygři žijící v ZOO Plasy.  
Autor / zdroj foto: zooplasy.cz

Zoo Plasy / Plasy

ZOO Plasy je jedinou zoologickou zahradou v Česku, kde na jednom místě můžete vidět bílého klokana, bílého tygra a bílé lvy. Můžete si tady také zahrát adventure golf nebo se projít devíti zeměmi všech světových kontinentů.

ZOO Plasy je rodinná zoologická zahrada, která se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Snaží se o propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Areál ZOO je koncipován jako cesta kolem světa. Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Říkají tady, že hřiště s osmnácti jamkami je zde „tři v jednom“ - adventure golf, ZOO a botanická zahrada. V Plasech se snaží, aby ve všech zemích byla fauna a flóra, která tam patří. Stejně tak i stylová hudba odpovídající místním tradicím. Jde o jedinou zoologickou zahradu v Česku, kde na jednom místě můžete vidět bílého klokana, bílého tygra a bílé lvy.

Součástí celého komplexu, je Pivovarský dvůr Plasy, ve kterém najdete pohodlné ubytování v 17 stylových pokojích. Pokud chcete zažít atmosféru dob dávno zašlých, navštivte Restaurant Rudolf ll. ve stylu loveckého zámečku, kde si můžete vychutnat ty nejzajímavější gurmánské speciality. Můžete také jen tak posedět při kávě anebo při pivíčku v gotickém sklípku "Palírna u Rytíře", který je umístěn v podzemí objektu. Pro firemní oslavy, svatby, narozeniny a jiné kulturní akce je k dispozici Korunovační sál ve stylu středověké zbrojnice s trůnem pro krále a královnu. K osvěžení ducha, ale hlavně těla můžete navštívit fitnness a wellness s parní, finskou a infra saunou, vířivou vanou, zážitkovými sprchami a rybami Garra rufa.

Pro milovníky klasické české kuchyně a pěnivého moku je ideální návštěva Knížecího pivovaru, který je součástí obrovského souboru barokních památek v Plasích, jenž nemá široko daleko obdoby. Pivovar je zrestaurován do podoby jeho největší slávy ve stylu secese, než ho komunistická diktatura zavřela a zdevastovala. 

Programy pro dětské skupiny
ZOO Plasy nabízí také programy určené dětem. Vybírat můžete ze čtyř možností, které tady nabízí pro školní výlety, tábory a jiné dětské skupiny, čítající minimálně deset dětí.

1. Prohlídka areálu, která zabere zhruba hodinu, stojí 50 korun a je vhodná hlavně pro mateřské školy.

2. Prohlídka areálu + hra minigolfu, která zabere okolo hodiny a půl, stojí 60 korun a je vhodná pro děti od šesté, sedmé třídy.

3. Prohlídka areálu s animátorem, jenž trvá něco přes hodinu, stojí 70 korun a je vhodná pro mateřské školy a děti z prvních, někdy i druhých tříd ZŠ a kupříkladu pro děti ze speciálních škol. Animátor děti provede areálem a formou jednoduchých otázek sbírají děti určený počet bodů. Při jejich dosažení poté hledají „poklad“ ukrytý někde v areálu.

4. Prohlídka areálu s animátorem + hra minigolfu, na tento program zoo doporučuje vyhradit si alespoň tři hodiny. Cena je 80 korun za dítě a nejvhodnější je pro děti základních škol. Animátor děti provede areálem, dozvědí se spoustu zajímavostí o rostlinách, zvířatech (některá si mohou s animátorem i nakrmit) i jednotlivých zemích, jejich historii atd. Tato první část trvá něco přes jednu hodinu. Poté se děti s animátorem sejdou na terase a dostanou malý kvíz z toho, co si zapamatovaly. Po správném vyluštění tajenky a správné indicie mohou jít hledat pirátský poklad. Dítě, které ho najde dostane navíc diplom, rozdělí si sladkosti a mohou se rozdělit na menší skupinky, ve kterých si poté jdou zahrát minigolf.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu zooplasy.cz.

Autor / zdroj: -red-

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.