KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Plavecký bazén Slovany v Plzni.
Plavecký bazén Slovany
Plavecký bazén Slovany v Plzni. 
Autor / zdroj foto: Bazén Slovany

Plavecký bazén Slovany / Plzeň 2-Slovany

Plavecký bazén Slovany nabízí kromě vnitřního a vnějšího padesátimetrového bazénu a dětského bazénu pro sportovní vyžití zejména plavců, aquabel, vodních pólistů, moderních pětibojařů a vodních záchranářů, i další vodní atrakce typu šestaosmdesátimetrového tobogánu, dětského brouzdaliště, divoké řeky, vířivky, relaxačního bazénu, dámské i pánské páry, největší saunu v městě Plzni s kapacitou 31 „saunařů“, tělocvičnu se zrcadlovým sálem, fitness, ale i ubytovací centrum s kapacitou 84 lůžek.

Bazén Slovany je nejnavštěvovanější sportovní i turistický cíl nejen ve městě Plzni, ale i v celém Plzeňském kraji.

Bazénový svět
Velký bazén
Velký bazén má rozměry 50 × 25 metrů, teplotu vody 27 °C, hloubku 1,2 až 2,1 metru, deset závodních plaveckých drah, deset startovních bloků na každé straně, mimoúrovňovou tribunu s přibližně 300 až 350 místy pro sedící diváky. Je tady možnost odděleného vstupu a bazénového výtahu pro ZTP. K dispozici jsou také parní komory včetně aromaterapie (v šatnách muži a ženy, teplota páry 45°C a 55°C). Sprchy jsou v provozu po celou dobu otevírací doby plaveckého bazénu.

Malý bazén
Malý bazén má rozměry 12,5 × 8,5 metru, teplotu vody 29 °C – (32 °C výuka batolat), hloubku 0,9 metru. V týdnu jej využívá plavecká škola (plavecké kurzy pro děti). O víkendech a svátcích je přístupný veřejnosti.

Venkovní bazén (letní sezóna – od 1. 5. do 15. 9. - v závislosti na počasí)
Venkovní bazén má rozměry 50 × 21 metr, teplotu vody 21°C - 24 °C, hloubku 1,2 až 1,8 metru, osm závodních plaveckých drah, osm startovních bloků. Venkovní plocha k opalování se rozprostírá na ploše více než 3 500 metrů čtverečních. K dispozici je také opalovací terasa s lehátky.

Venkovní brouzdaliště
Venkovní brouzdaliště má plochu 15 × 9 metrů, hloubku 0,4 - 0,5 metru, teplotu 22 °C – 26 °C.

Divoká řeka Orinoko
Divoká řeka je dlouhá 24 metrů, její rozměry jsou 14 × 4,3 metru, hloubka 1,2 metru a teplota vody 27 °C. Nechybí světelné, zvukové a vodní efekty (rosení).

Relaxační bazén
Relaxační bazén má rozměry 14,6 × 4,3 metru, teplotu vody 32 °C - 34°C, hloubku 1 – 1,2 metru. Jeho součástí je chrlič vody, masážní a relaxační trysky po obvodu bazénu a masážní lavice.

Dětský koutek Karibik
Dětský koutek Karibik tvoří brouzdaliště o rozměrech 6,8 × 6,8 metru s teplotou vody 32 °C a hloubkou 0,2 – 0,5 metru. Jeho součástí je vodní hříbek, skluzavka pro děti, sprinkler, zázemí pro maminky ke kojení, mikrovlnná trouba a přebalovací pult.

Velikou atrakcí je šestaosmdesát metrů dlouhý tobogán s teplotou vody 27 °C. Jeho převýšení je 15 metrů. Na tobogán je zákaz vstupu s kovovými předměty.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Plaveckého bazénu Slovany.

Autor / zdroj: -red -

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.