KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přírodní koupací biotop Kotynka v Dobřanech.
Kotynka je největším přírodním veřejným koupacím biotopem v Česku. Vykoupou se tady i alergici
Přírodní koupací biotop Kotynka v Dobřanech. 
Autor / zdroj foto: Město Dobřany

Přírodní koupací biotop Kotynka / Dobřany

Přírodní koupací biotop Kotynka najdete v Ústavní ulici v Dobřanech. Nachází se v klidové zóně mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka. Svým rozsahem a zázemím je největším přírodním veřejným koupacím biotopem v České republice, který slouží k odpočinku a relaxaci, ale také k rekreačnímu a sportovnímu vyžití v letních měsících.

Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je prováděn bez chemické úpravy pomocí filtračních lagun (vodních rostlin zajišťujících čištění vody) a je tedy vhodný pro alergiky, kteří zpravidla chemicky čištěná koupaliště navštěvovat nemohou. Jedná se o koupání v přírodě, bez chloru, se standardem zázemí odpovídajícímu koupání v bazénu.

Vstup do vody je opatřen marmolitovou protiskluzovou vrstvou. Dětské brouzdaliště má barevný protiskluzový povrch. Návštěvníci si mohou vybrat knížku ke čtení v miniknihovničce. V areálu jsou k dispozici venkovní posilovací stroje. Město na ně získalo finanční prostředky z Nadace ČEZ a návštěvníci je mohou využívat zcela zdarma, stejně jako dětské hřiště. Sportovně založení návštěvníci si mohou zahrát plážový volejbal, stolní tenis a pétanque.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Přírodního koupacího biotopu Kotynka.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.