KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Výhled z rozhledny Na Skále.
Rozhledna Na Skále nabízí výhled na Krušné a Doupovské hory, Český les či Šumavu
Výhled z rozhledny Na Skále.  
Autor / zdroj foto: Jaromír Sedláček / rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Na Skále / Čížkov

Rozhledna Na Skále nabízí nádherný výhled do okolí. Uvidíte z ní Krušné a Doupovské hory, Český les, Šumavu, Blanský les, Písecké hory, část Brd a hřeben Radče. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 25,7 metru se můžete kochat pohledem na ladnou, překrásně členěnou a zvlněnou českou krajinu.

Rozhledna byla vybudována v roce 2000 na kopci "Na Skále" v nadmořské výšce 672 metry. Asi 40 metrů vysoká stavba vznikla pro účely přenosu telefonního signálu, ale podmiňujícím požadavkem obce pro schválení stavby bylo, aby sloužila i jako rozhledna. Tak se stalo a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 25,7 metru a vede k ní 137 schodů. Namáhavý výstup však stojí za to. 

Co do velikosti území, které lze odtud vidět, si nezadá s podobnými stavbami na Šumavě. Počínaje výhledem severním směrem můžete vidět Krušné a Doupovské hory, směrem na západ Český les a Šumavu, na jihu Blanský les a Písecké hory, východním směrem část Brd a hřeben Radče se všemi jeho nejvyššími vrcholy. Šťastlivci, kteří byli ve správný čas na správném místě, by se s vámi mohli podělit i o nebývalé zážitky v souvislosti v pohledu na Alpy, ať již německé nebo rakouské. Ve vnitrozemí se můžete pokochat pohledem na nepřeberný počet vesnic a městeček. Uvidíte i Plzeň a ladnou, překrásně členěnou a zvlněnou českou krajinu.

Význam rozhleden je nezaměnitelný. Velkou měrou přispívá k poznání krajiny, z výšky uvidíte i místa, která byste „po zemi“ minuli možná bez povšimnutí, z dálky vás nalákají k dalším výletům za jejich poznáním.

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu obec-cizkov.cz.

Autor / zdroj: -red-

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.