KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Šťastná věž.
Rozhledna Šťastná věž vznikla po zániku nábytkářské firmy. Je součástí hospody s venkovním posezením
Rozhledna Šťastná věž. 
Autor / zdroj foto: rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Šťastná věž / Spálené Poříčí

Původní zděné silo na piliny ztratilo po zániku nábytkářské firmy svůj účel a v roce 2019 bylo pomocí čtyř rohových dřevných stojin navýšeno téměř o dvojnásobek na 22 metry. Rozhledna s přízemní hospodou a venkovním posezením na terase ve výšce 4 metry vznikla ze soukromé iniciativy majitele výrobny krmných směsí převážně svépomocí a bez jakýchkoliv dotací.

Přestože areál nábytkářského závodu stojí na nejvyšším místě města, ochoz ve výšce 20 metrů zajišťuje sice kruhový výhled převážně na Spálené Poříčí, na nedalekou buddhistickou stúpu nad obcí Těnovice a na nejzápadnější vrcholek Brd – Kokšín, ale lepšímu výhledu hlavně na sever brání okolní vyšší kopce.

Cesta k rozhledně
Město Spálené Poříčí leží v na hlavní silnici z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem v údolí říčky Bradavy a je ze všech stran obklopeno kopci. Areál výrobny krmiv se nachází na jeho východním okraji. Po projetí celého náměstí ve směru od Plzně je na jeho konci T křižovatka, kde hlavní silnice doprava zatáčí do Rožmitálu a doleva do Těnovic a Lipnice. Kolem hradby zámku se pokračuje na Těnovice nejprve do mírného, později do prudkého kopce až se po 700 metrech dojede k hlavnímu vchodu do výrobního areálu, kde sídlí několik firem.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení můžete koupit v objektu rozhledny.

Připraveno ve spolupráci se serverem www.rozhlednovymrajem.cz.

Autor / zdroj: -red-

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.