KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Kotel.
Rozhledna Kotel připomíná Petřín či Eiffelovu věž. Jedině z této rozhledny je současně vidět jak Praha, tak Brno
Rozhledna Kotel. 
Autor / zdroj foto: rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Kotel / Kamenný Újezd

Rozhledna Kotel představuje osmadvacetimetrovou ocelovou věž z roku 2014. Svými rozkročenými stojinami vzdáleně připomíná pražský Petřín anebo ještě troufaleji pařížskou Eiffelovu věž.

Nádherný kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 25 metrů (jediná rozhledna, ze které můžete současně spatřit Brno i Prahu – televizní přenašeč nad Zbirohem a meteorologický radar na Brdech, dále pak Rokycany, Mirošov, Plzeň, Brdy, Radyni, rozhlednu Na Skále, na obzoru pás Šumavy, Českého lesa a Krušných hor). 

Cesta k rozhledně
Odbočka k rozhledně se nachází na vrcholu prudkého až příkrého stoupání z Rokycan do Veselé (opačným směrem je stoupání podstatně příznivější). Na sedle odbočíme doprava a po široké šotolinové lesní cestě dojedeme mírným stoupáním po 150 metrech k rozcestí. Zde záleží jen na nás, kterou cestu vybereme. Obě nás dovedou pod samotný vrchol, na obou se střídají úseky mírného a prudkého stoupání, ale ta pravá je o 500 metrů delší. Obě se pak setkají jihozápadně od vrcholu, kde ovšem skončí veškerá legrace. Čeká nás závěrečný 300metrový výjezd k rozhledně. Prvních 150 metrů je ještě milosrdné příkré stoupání po rozdrcené stavební suti, po roce již naštěstí dosypané jemnou šotolinou. Ovšem před pravotočivou zatáčkou, kde se nám objeví silueta rozhledny v plné kráse, se nám do cesty postaví strmá cesta kolmo do kopce. Kdo sesedne, už se znovu nerozjede! Tento úsek je nebezpečný i ve sjezdu.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry můžete koupit v informačním centru v Rokycanech.

Připraveno ve spolupráci se serverem www.rozhlednovymrajem.cz.

Autor / zdroj: -red-

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.