AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Pondělní testování zachytilo 2,39 % žáků, doma je jich ovšem jedna třetina
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Příbram

Příbram má na svém území sedm základních škol, které navštěvuje celkem 3 761 žáků. Pondělní testování zachytilo celkem 90 pozitivních dětí, což je 2,39 %.

Ačkoliv pozitivně testovaných bylo v pondělí 24. ledna „pouze“ 90 dětí, ve školách jich ve skutečnosti chybí mnohem více. „Výsledky testování byly pozitivní u 90 dětí, což je 2,39 % procenta ze všech zapsaných žáků. Toto číslo se na celkový počet příbramských škol zdá nízké. K tomu je ovšem třeba přidat děti, které v pondělí do školy nedorazily, a to ať z důvodu nemoci či karantény. Celkem v příbramských základních školách v pondělí chybělo 1 266 žáků, což je 34 %,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková a dodala informaci o kolektivních karanténách, ve kterých je aktuálně 15 tříd.

Testování se týká také pedagogů a dalších zaměstnanců škol. Při pondělním testování bylo pozitivních 11 zaměstnanců z celkového počtu 492, tedy 2,4 %. I v tomto případě je potřeba zmínit, že aktuální počet chybějících zaměstnanců je 73, což je 15 % všech pedagogických i nepedagogických pracovníků příbramských škol.

Situaci stále sledujeme. O případných opatřeních ve výuce budou školy rodičovskou veřejnost informovat,“ dodala Zorka Brožíková.

Autor / zdroj: Eva Švehlová

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.